Pyszota
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2012, 22:02

Siatka do tenisa ziemnego. Jaką kupić?

Witam!

Mam problem z wyborem siatki tenisowej. Nie wiem na jaką się zdecydować. Odległość pomiędzy słupkami na moim korcie wynosi 12,5 metra. Wszystkie siatki jakie do tej pory znalazłem w internecie są dłuższe - 12,8 czy to 13,2 m. Nie wiem czy mogę kupić taką siatkę, bo później może okazać się, że nie będzie pasowała ponieważ np. będzie za długa. Proszę o waszą pomoc w wyborze i odpowiedzi na pytanie czy dłuższa siatka nie jest tutaj problemem?

Pozdrawiam
Pyszota
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatka do tenisa ziemnego. Jaką kupić?

Najlepiej kupić normalną i ew. jak trochę za długa nawinąć na jeden słupek. Jeśli jest to możliwe to przenieść słupki by odległość była wymiarowa.
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP
Pyszota
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2012, 22:02

Re: Siatka do tenisa ziemnego. Jaką kupić?

Normalna czyli jaka? Niestety słupków nie mogę przestawić. Trzeba byłoby niszczyć kort, a tego nie zrobię. Posiadam starą siatkę, gram na niej obecnie, ale jest już bardzo zniszczona. Wymiarowo jest dobra, jedynie linka metalowa jest za długa i muszę lekko kombinować z jej zaczepieniem. Więc może się da coś kupić skoro teraz nie muszę np. owijać siatki dookoła słupka? Chciałbym kupić dobrą siatkę, która będzie wytrzymała i starczy mi na lata. Może jakieś propozycje z bezpośrednimi linkami do strony sklepu z daną siatką? Jestem w tej kwestii zielony. Liczę na waszą pomoc :).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Siatka do tenisa ziemnego. Jaką kupić?

Siatka jest zwykle na lince stalowej, która odpowiada za naciągnięcie. Z tym nie ma problemu, bo po prostu naciągasz linkę między słupkami. Natomiast, żeby się pozbyć nadmiaru siatki możesz go:
  1. uciąć
  2. zebrać jak zasłonę przywiązując do słupka dalsze (a nie skrajne) oczka siatki.
Powinno na mój gust zadziałać. Jak to mówią: "łatwiej patyk pocieniować, niż go potem pogrubasić"... ;)
Powodzenia.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”