hiper007
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:49

Owijki Wilson

Hej. Mam pytanie zakupiłem owijki zewnętrzne Wilson Comfort Pro w kolorze białym. Po jednej godzinie gry na kortach ceglanych (mączka) owijka wygląda jakby miała 3 miesiące. Cała brudna od mączki. Czy to wina tego że akurat ten model jest to owijka mokra co sprzyja brudzeniu się? Czy możecie mi napisać jaki rodzaj owijki Wilson będzie odpowiedni do mączki żeby się tak nie brudziła (bo nie zarobię na te owijki). Z góry dzięki za info. Wcześniej grałem tylko z owijką bazową Cusion Aire i ta owijka w ogóle się nie brudzi czy ma ona jakiś odpowiednik w owijkach zewnętrznych?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Owijki Wilson

Przecież to logiczne, że skoro łapiesz piłki ręka, którą również trzymasz czasami rakietę to będziesz brudził owijkę. Nie ma tu jakiejś wyższej filozofii. Owijki nie trzyma się trzy miesiące tylko tak długo, jak długo zachowuje swoje właściwości na akceptowalnym dla Ciebie poziomie. Jeżeli bardzo Ci utrata koloru to nie kupuj białych i jaskrawych owijek. Sugeruję kolory bardziej matowe lub wręcz mączkowe - Babolat bodaj miał takie w swojej ofercie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijki Wilson

Ten sam model masz różne kolory. Jest wersja na French Open w kolorze mączki. Bardziej od koloru ważne jest to czy nie ma przetarć na owijce i czy nie wyślizguje Ci się z ręki.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Owijki Wilson

Ostatnio saharyjski piasek nam naniosło z Afryki, jak już opadnie będzie mniej brudziło. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijki Wilson

Raz - owijki nie wybiera się do rodzaju nawierzchni (co ma z nią wspólnego?) tylko do właściwości i potrzeb dłoni.
Dwa - owijki się brudzą i wycierają, to normalne. Używasz jej dopóki jest dla Ciebie komfortowa (rakieta Ci się nie ślizga w dłoni, nie robią Ci się otarcia, odciski).
Trzy - a czemu Wilsona? Jest wielu producentów owijek i akurat te wilsonowskie jakimś topem nie są.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hiper007
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:49

Re: Owijki Wilson

Problem w tym że wcześniej grałem tylko z bazową owijką jak w pytaniu i ta owijka co prawda była czarna, ale nie brudziła się w ogóle. Mowa tutaj o modelu Cusion Aire.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Owijki Wilson

hiper007 pisze: 27 lut 2021, 14:50 Problem w tym ze wczesniej gralem tylko z bazowa owijka jak w pytaniu i ta owijka co prawda byla czarna, ale nie brudzila sie w ogole. Mowa tutaj o modelu Cusion Aire.
No to graj z bazową, jeżeli Ci odpowiada. Moja opinia jest taka, że bazowa owijka syntetyczna nie nadaje się do grania, ale rób jak chcesz. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”