czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Dobór butów na clay

Witam!
Przeczytałem większość tematów o butach, ale niestety niezbyt pomogły w wyborze. Pragnę:
- prostych butów (żadne oczoj**ne kolory, kroje; szpanerskie);
- wytrzymałe ;
- w "rozsądnej" cenie;
- na clay.

Dotychczas zawsze miałem buty Lotto, które bardzo cenię za wyżej wymienione właściwości, ale aktualnie mają tylko 1 model (T-Cruiser Due). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć info, zdjęć o podeszwie - czy to but na mączkę czy uniwersalny. No i nigdzie ich nie mogę kupić w okolicy (dlatego będę kupował online).

Jeśli te Lotto odpadną to znalazłem takie butki:
1.Wilson Pro Staff Valor ~ 200 zł nie podoba mi się mała powierzchnia jodełek w stosunku do pow. całego buta;
2. Wilson Trance Rally III; niestety nigdzie nie ma rozmiarów (45; 45 1/3)
3.Adidas Ambition STR IV
niepokojąco tanie, szwy wyglądają na nie najmocniejsze;
4. Adidas Court Edge
lepsze niż 3. ale podeszwa nie do końca na mączkę;
5.Nike Air Oscillate Clay
- jedyna wada to niedostępność (nawet na eBay'u); akurat za taka jakość mogę dać te 50zł więcej.

Nie wiem czy czekać aż pojawią się (lepsze) pozycje: 2,5 czy kupić: 1,4Lotto
doradźcie :)
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dobór butów na clay

Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Dobór butów na clay

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Napalm - chodziło mi o model clay.

Chciałem zapytać jeszcze odnośnie tych butów Lotto. Czy ta podeszwa nadaje się na mączkę? Nie będzie się zbytnio ścierać?
Link do nich: Lotto T-cruiser Due
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór butów na clay

To nie jest typowa podeszwa na mączkę. Czy się nada mimo to? Nie wiemy o jakiej grze mówimy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Szukam dalej i niestety nie ma nic w rozmiarze 45,5 (45 2/3) a zazwyczaj w ogóle tych modeli w ofercie nie ma.
Rozszerzyłem listę butów o:
- Wilson Trance Tour
- Head Tour Men
- Adidas CC Boom II

Dariuszek75; nie jestem zwolennikiem butów z dużą ilością siateczek na powierzchni buta (a tym bardziej na pięcie), bo z doświadczenia wiem, że one najszybciej się zniszczą. Pewnie kosztem wentylacji, ale wolę bardziej "pełne" buty

Pisałem maile, dzwoniłem, serwisy głuche na me pytania...
Z tego co widzę to jedyny model, który ma mój rozmiar i jest na clay to propozycja Dariuszek75, ale to ostateczność.

Nie wiem czy to wina mojego sposobu szukania, ale chyba wybór butów tenisowych zdecydowanie zmalał dla użytkowników takich jak ja.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Dobór butów na clay

Nike Zoom Breathe 2K10

Przecena, podeszwa na mączkę, dla mnie wygląda porządnie, jeśli chodzi o jakość. Tu dochodzimy do pytania, czy za bardzo rażą Cię w oczy...?
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Odpada. Wstydziłbym się wyjść na kort w takich butkach.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dobór butów na clay

http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... MCCF4.html
Jedyne 69 euro, zaś wysyłkę gratis masz od 75... Podeszwa na mączkę.

Albo : http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... 307CL.html
W jednym i drugim przypadku nie sądzę byś marudził...)

A wracając jeszcze do Nie Air Courtballistec 2.3 Cly to myślę, iż mylisz się.
Bok buta oraz palce są pokryte nowym systemem przypominający siateczkę Torch Fabric. Mam coś takiego w bucikach do kosza Nike Hyperfuse i spisuje się rewelacyjnie. Żadnych przetarć i uszkodzeń a obuwie katowane w każdy dzień..)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, 22:37 przez dariuszek75, łącznie zmieniany 1 raz.
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

dariuszek75 pisze:http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... MCCF4.html
jedyne 69 euro, zaś wysyłkę gratis masz od 75... Podeszwa na mączkę.
Nie ma 45,5; a 46 nie mają na składzie.
A 45 boję się zamówić przez neta, bo jest 50% szans, że będą za małe.
Tak więc 45,5-46.
albo : http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... 307CL.html
w jednym i drugim przypadku nie sądzę byś marudził...)
Cena 85 € to duża przesada.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dobór butów na clay

Tenniswarehouse-Europe ma w programie również butty Lotto. Dość duży wybór obuwia tenisowego Lotto jest na zaodrzańskim Amazon'ie. Sprawdź, może koszta wysyłki w ramach EU nie powałą Cię na kolana ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Dzięki za wszystkie propozycje; nie jestem aż tak zdesperowany żeby kupować zagranicą. Jutro idę do sklepu z butami Nike i będę przymierzał wszystkie dostępne modele, żeby być pewnym (nigdy nic Nike nie miałem)czy to ma być:
45 - Wtedy wezmę Nike Air Oscillate.
45,5 - Wtedy wezmę Nike Air Max Courtballistec 2.3 Cly RN.
46 - Wtedy... przestanę grać w tenisa.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór butów na clay

Przymierz rozmiarówki z różnych firm i ustal jaki numer jakiej firmy Tobie odpowiada. Jest wielce prawdopodobne że nawet inne modele tej samej marki będą trzymały rozmiarówkę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Tak więc rozmiar 45,5 wkładka 29,5 cm. Ewentualnie 45 (29cm) ale tu jak wspomniałem mogą być za małe.

Przymierzyłem 2 modele Nike (jedne był za 340zł, drugie za 250zł) - bardzo ciasne i jakieś takie sztuczne są, niemiłe w dotyku i niewygodne. Przymierzałem Vapour'y jakieś (stary model) i coś dziwnego jeszcze bardzo podobny jest w Sportclubie za 179zł, chyba Air Court jakieś. Rozmiar 46 był na szerokość ok, tylko nie na długość.

Moje pytanie: Czy Nike Air Max Courtballistec 2.3 Cly to wąskie buty? Mam szerokie śródstopie i jak będą jak tamte dwa to wyrzucę pieniądze w błoto.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dobór butów na clay

Przecież jak zamówisz np. w Sportclubie i nie będą Ci pasowały to bez problemu będziesz mógł odesłać. Ponosisz tylko koszty przesyłek :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór butów na clay

dariuszek75 pisze:http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... MCCF4.html
Jedyne 69 euro, zaś wysyłkę gratis masz od 75... Podeszwa na mączkę.
Z tą podeszwą to bym się tak nie rozpędzał. To faktycznie nowy pomysł (od zeszłego sezonu) Adidasa na clay. Niemniej nie wiem czy udany bo jak dobrze się przypatrzysz to zawodnicy tej marki nadal mają klasyczną jodłę...
Osobiście nie grałem w takich butach i nie zauważyłem ich u nikogo ze znajomych więc nie wiem jak to się sprawdza. Jak widać jednak po zawodnikach Adidasa może nie bardzo, choć oczywiście może w ich przypadku być to też kwestią siły przyzwyczajenia.
Nie zmienia to jednak faktu, że jak nie sprawdziłeś, a tym bardziej coś odbiega od kanonu, to nie polecaj ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dobór butów na clay

Vivid masz rację, mogłem dopisać kilka słów więcej..
Użytkuję Adidas CC Feather IV od czerwca tego roku. Wersja pomarańczowa, tegoroczna kolekcja. Zanim zamówiłem wnikałem troszkę w ten model np.
http://www.tennisaddict.fr/test/index
Patrzyłem na zagraniczne fora, gdzie ten model cieszy się większą popularnością niż
w Polsce. Podsumowując - jestem bardzo zadowolony :P
Zwłaszcza dobrze spisują się na gorzej przygotowanych kortach, jakich w moim mieście nie brakuje. Mam porównanie do Barricade'ów 6 ( dostałem w prezencie od żony :wink: ) gdzie podeszwa to głównie jodła. Jeśli kort jest ok to różnicy nie ma prawie żadnej, zwłaszcza jeśli chodzi o trakcję. Ale gdy jest mokro, mało mączki wtedy CC Feather IV spisują się lepiej. Ale to tylko moja opinia.

Pozdrawiam!
czoug
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2010, 19:13

Re: Dobór butów na clay

Ile kosztuje wysyłka z Tennis Warehouse?
Jak wybieram Polska, to z 4 przewoźników najtańszy jest za 40$ ...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobór butów na clay

Na grubsze rzeczy tak liczą.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór butów na clay

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Buty”