Awatar użytkownika
Velasquez
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2010, 21:36

Które buty lepsze?

Chciałbym sobie kupić jakieś dobre buty na nawierzchnię ziemną. Myślałem o Wilson Trance Vision, albo Wilson Trance II W/BL/R. Dostępne oba modele na Protenisie, dwie pozycje obok siebie.
Może za bardzo się uparłem na te Wilsony, ale czytałem, że podobno dobre buciki tylko wentylacja nie najlepsza. Które buty z tych dwóch modeli są lepsze? Chyba, że słyszeliście o lepszych propozycjach na nawierzchnię ziemną to byłbym wdzięczny gdybyście doradzili.
NTRP 3.0
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Które buty lepsze?

Po kilku razach na korcie, mogę powiedzieć, że Vision są lepsze od "dwójek". Amortyzacja jest lepsza, ale nie odbyło się to kosztem czucia. Trakcja jest podobna, to dalej ten sam typ podeszwy. Wentylacja na podobnym poziomie i faktycznie nie powala, ale mnie w upalny dzień, to nogi spocą się i w klapkach.
Z opisu wynika, że bliższe "dwójkom" są Impacty.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Które buty lepsze?

Velasquez pisze:Chyba, że słyszeliście o lepszych propozycjach na nawierzchnię ziemną to byłbym wdzięczny gdybyście doradzili.
Adidas CC Genius II. Gram w nich już dość dłuższy czas i teraz, nawet w takie upały, w turnieju (2 dni) grało się świetnie, bardzo dobra wentylacja. Pomimo grania na patelni moim nogom nic złego się nie działo i nie narzekałem na żaden dyskomfort. Buty warte swojej ceny.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Które buty lepsze?

Ja zaś proponuję Adidas CC feather IV - typowo na mączkę :
http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... CCF4O.html
w dodatku troszkę potaniały i przesyłka gratis. To wersja na Roland Garros - znaczki z tyłu bucików... Widziałem je w sklepie flagowym adidas w Krakowie na Floriańskiej - wersja biała. I jeszcze chyba mój faworyt - Yonex SHT 307- CL - tutaj chyba najtaniej :
http://www.global-l.pl/produkt.php?prod ... iezka=1,24
Może pomogłem odrobinę :wink:
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Które buty lepsze?

dariuszek75 pisze:Ja zaś proponuję Adidas CC Feather IV - typowo na mączkę:
Nie do końca. Typowo na mączkę jest but o podeszwie jodełkowej ;)

EDIT: Nie powierzchnia a podeszwa, przepraszam, jestem zmęczony :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 21:05 przez TadX, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Które buty lepsze?

TadX pisze:
dariuszek75 pisze:Ja zaś proponuję Adidas CC feather IV - typowo na mączkę
Nie do końca. Typowo na mączkę jest but o powierzchni jodełkowej ;)
To jest jeden ze wzorków Adidasa na mączkę. Już prędzej te drugie mają wzór uniwersalny.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Które buty lepsze?

Tu się z Tobą TadX nie zgodzę, mimo całego szacunku dla Ciebie... :D Według Adidasa to podeszwa głównie na mączkę. Rok temu było podobnie - ten sam model, tylko inna kolorystyka. Sporo zawodników w nich grało na RG...Choć np. na RG Tsonga grał w Barricade 6.0 ( bardzo fajny spot z nim...). I tu podeszwa typowo jodła :D
Ja tylko powiem tak, kupując buciki na Tennis Warehouse Europe prosiłem o pomoc przy wyborze i zdecydowanie polecali Adidas CC Feather IV. A kupowałem nie tak dawno, gdy już mieli Adidas Barricade 6.0. Tym czym mnie przekonali było to, iż podobno lepiej się sprawują gdy korty nie są dobrze przygotowane a to w moim mieście niestety zdarza się dość często... I zauważ TadX, że również Yonex w wersjach na korty ziemne nie ma jodły - http://www.tennis-warehouse.com/Yonex_S ... 307CL.html. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Velasquez
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2010, 21:36

Re: Które buty lepsze?

Poszukałem trochę i ograniczyłem się do tych modeli:

Adidas Barricade VI
Adidas CC Feather II
Adidas Genius II
Nike CB 2.3
Nike Vapor VI RF

Które z nich polecacie? Gram głównie na mączce, ale od czasu do czasu gram też na innych nawierzchniach.
NTRP 3.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Które buty lepsze?

Velasquez pisze:Adidas Genius II
Rozkaszaniły mi się po 6 miesiącach użytkowania. Poszły w okolicach palców, trochę z boku. Znaczy się grać się da, w sumie i tak nie mam wyjścia, ale prawy but przecieka bardziej niż lewy, dostaje się trochę mączki mimo wszystko.
Velasquez pisze:Gram głównie na mączce, ale od czasu do czasu gram też na innych nawierzchniach.
Jeśli będziesz grał na innej nawierzchni niż podeszwa jest zrobiona, to musisz się liczyć z szybszym zużyciem materiału ;)
qub
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 22 mar 2009, 11:25

Re: Które buty lepsze?

Velasquez pisze:Poszukałem trochę i ograniczyłem się do tych modeli:

Adidas Barricade VI
Adidas CC Feather II
Adidas Genius II
Nike CB 2.3
Nike Vapor VI RF

Które z nich polecacie? Gram głównie na mączce, ale od czasu do czasu gram też na innych nawierzchniach.
Hmm, co prawda posiadam Barricade V, aczkolwiek z tego co słyszę o VI nie są one złe. Zależy czy zależy Ci na dobrym trzymaniu kostki, bo na przykład w moim przypadku Adidasy świetnie to robią, a grając godzinę w CB 2.3 odczuwałem słabsze trzymanie, tylko dla tego nie zdecydowałem się na Nike.
Pod względem wentylacji CB 2.3 są bardzo dobre, lecz podobno poprawili serie Barricade, także bardziej skłaniałbym się w ich kierunku.
A rozmawiając z trenerem (gra on w Nike Breath Cage II) usłyszałem wiele niedobrego o Vaporach VI, dostał je on od klubu, ale jak sam określił 'nadają się tylko do chodzenia'.
Oczywiście każdy wymaga czegoś innego od buta, także jeśli to tylko możliwe, polecam przymierzanie każdego modelu ;)

Pozdrawiam!

Wróć do „Buty”