Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Tanie buty do gry

Witam,
gram w tenisa 1-2 razy w tygodniu . Poszukuję tanich butów do 200zł. Poprzednio miałam Asicsy za 100zł, ale obecnie wyglądają tragicznie. Teraz też spodobały mi się Asicisy, ale trochę wyższy model więc może będą lepsze od poprzedników. ;-P
http://www.forehand.pl/p4439,asics-gel- ... -2014.html
Oglądałam też Nike Vapor Court, ale wydaje mi się, że one się jeszcze szybciej rozpadną. :rolleyes:
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie buty do gry

Tak generalnie to Asics raczej znany jest z lekkości i wentylacji swoich butów tenisowych ale niekoniecznie trwałości.
Może określ jaki masz budżet, na jakiej nawierzchni głównie grasz, czego w pierwszej kolejności oczekujesz itd. to może ktoś pomoże Ci coś znaleźć, ja nie jestem w stanie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tanie buty do gry

El Diablo pisze:Tak generalnie to Asics raczej znany jest z lekkości i wentylacji swoich butów tenisowych ale niekoniecznie trwałości.
Może określ jaki masz budżet, na jakiej nawierzchni głównie grasz, czego w pierwszej kolejności oczekujesz itd. to może ktoś pomoże Ci coś znaleźć, ja nie jestem w stanie.
Budżet określiłam..Gram na nawierzchni tartanowej, oczekuję od butów trwałości i stabilności.. ;)
Jeszcze takie Asicsy mi się podobają:

http://www.forehand.pl/p3979,asics-gel- ... women.html

Wiadomo dla kobiet równie ważny jest wygląd :D
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Tanie buty do gry

madziaa87 pisze:
El Diablo pisze:Tak generalnie to Asics raczej znany jest z lekkości i wentylacji swoich butów tenisowych ale niekoniecznie trwałości.
Może określ jaki masz budżet, na jakiej nawierzchni głównie grasz, czego w pierwszej kolejności oczekujesz itd. to może ktoś pomoże Ci coś znaleźć, ja nie jestem w stanie.
Budżet określiłam..Gram na nawierzchni tartanowej, oczekuję od butów trwałości i stabilności.. ;)
Jeszcze takie Asicsy mi się podobają:

http://www.forehand.pl/p3979,asics-gel- ... women.html

Wiadomo dla kobiet równie ważny jest wygląd :D
Dla kobiet? Poczytaj sobie, jak tutaj osobniki płci męskiej dyskutują nad malowaniem rakiety. rotfl
Kupiłam Asicsy do biegania... I niedługo muszę kupić nowe buty. :/
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tanie buty do gry

Elf pisze: Dla kobiet? Poczytaj sobie, jak tutaj osobniki płci męskiej dyskutują nad malowaniem rakiety. rotfl
Tak jak gangsterzy nad gnatami lub muzycy nad instrumentami. rotfl
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tanie buty do gry

Elf pisze:
madziaa87 pisze:Wiadomo dla kobiet równie ważny jest wygląd :D
Dla kobiet? Poczytaj sobie, jak tutaj osobniki płci męskiej dyskutują nad malowaniem rakiety. rotfl
Kupiłam Asicsy do biegania... I niedługo muszę kupić nowe buty. :/
Hehe :D :D
Też mam Asicsy do biegania, ale biegałam w nich może z 20 razy i póki co się nie rozpadły. :) Ale za to niezbyt wygodnie mi w nich... za małe o pół numeru. :wink:
To widać, że Asicsy chyba średnio trwałe są. :?
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tanie buty do gry

Dla mnie Asicsy w ogóle jakoś do tenisa niezbyt leżą. Mi się ta firma z siatkówką kojarzy. :::scratchy:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie buty do gry

Sebex pisze:Dla mnie Asicsy w ogóle jakoś do tenisa niezbyt leżą. Mi się ta firma z siatkówką kojarzy. :::scratchy:::
No to musimy prostować. Buty Asics są bardzo cenione "tenisowo".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tanie buty do gry

El Diablo pisze:
Sebex pisze:Dla mnie Asicsy w ogóle jakoś do tenisa niezbyt leżą. Mi się ta firma z siatkówką kojarzy. :::scratchy:::
No to musimy prostować. Buty Asics są bardzo cenione "tenisowo".
Ja nie twierdze, że nie. :) Nie grałem więc ich nie oceniam. Pisałem o tylko i wyłącznie moim "odczuciu" jeśli chodzi o firmę i z czym mi się najbardziej kojarzy. :D
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Tanie buty do gry

madziaa87 pisze:
Elf pisze:
madziaa87 pisze:Wiadomo dla kobiet równie ważny jest wygląd :D
Dla kobiet? Poczytaj sobie, jak tutaj osobniki płci męskiej dyskutują nad malowaniem rakiety. rotfl
Kupiłam Asicsy do biegania... I niedługo muszę kupić nowe buty. :/
Hehe :D :D
Też mam Asicsy do biegania, ale biegałam w nich może z 20 razy i póki co się nie rozpadły. :) Ale za to niezbyt wygodnie mi w nich... za małe o pół numeru. :wink:
To widać, że Asicsy chyba średnio trwałe są. :?
Ja od dwóch lat gram na różnych nawierzchniach sztucznych w siatkarskim modelu http://www.runnersshop.com.au/store/ima ... _b951y.jpg i buty trzymają się do tej pory znakomicie. Biegałem w dwóch modelach Asics i również jeżeli chodzi o trwałość to były bez zarzutu. Butów do tenisa nie używałem ale z recenzji wynika że są średnio trwałe.... Jeżeli chodzi o buty do biegania to żeby było wygodnie należy kupować 0,5 rozmiaru większe !
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tanie buty do gry

fufu10 pisze: Ja od dwóch lat gram na różnych nawierzchniach sztucznych w siatkarskim modelu http://www.runnersshop.com.au/store/ima ... _b951y.jpg i buty trzymają się do tej pory znakomicie. Biegałem w dwóch modelach Asics i również jeżeli chodzi o trwałość to były bez zarzutu. Butów do tenisa nie używałem ale z recenzji wynika że są średnio trwałe.... Jeżeli chodzi o buty do biegania to żeby było wygodnie należy kupować 0,5 rozmiaru większe !
Dopiero jakiś czas temu przeczytałam, że buty do biegania powinny być 0,5 rozmiaru większe, ale ja w sumie teraz już nie biegam i korzystam z tych butów jak wychodzę na rower albo idę na basen. :wink: Następnym razem będę mądrzejsza o tę wiedzę... o ile tylko zacznę kiedyś biegać . :) Póki co jakoś nie mogę się do tego przekonać... wolę tenisa. :D
Co do butów to siatkarskich nie chcę kupować, ale możliwe, że byłyby całkiem ok. :)
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie buty do gry

Gram 4h+ w tygodniu, tylko na mączce, więc moja opinia może być lekko zakrzywiona ;-), ale:

...do tej pory byłam wierna butom Nike, bo .... są najładniejsze. :rolleyes:

Grałam modelem City Court i generalnie:
-cena :::gd:::
-trwałość :::gd:::
-wygoda :::gd:::
-komfort, lekkość, wentylacja? :::bd:: - generalnie, z tego powodu, kupuje nowe buty ;-)
Dodam, że kiedyś grałam tylko w tym modelu i nigdy nie narzekałam, ale nigdy wcześniej też nie grałam tak dużo, jak obecnie.

Dużo osób gra w poniższych modelach Nike (poniżej tylko przykłady, na wszystkie nawierzchnie) - fajnie wyglądają i są w dobrej cenie:
- Air Vapor Advantage
- Vapor Court

Ogólnie opinii kobiet nt. butów ze świecą szukać. Opierając się na tym, co piszą panowie, warto zajrzeć do stajni Adidasa i modelu Barricade.
Osobiście marzę o tym modelu Asics, ale to już inna półka cenowa.
Podobno bardzo dobre (i brzydkie, moim zdaniem :D) buty produkuje Yonex.

Podsumowując:
Jeśli podobają Ci się buty Asics, to osobiście, wybrałabym je ze względu na to, że dla mnie najważniejszy jest komfort.
Jeśli stawiasz na wytrzymałość to powyższe modele Nike powinny być okej (myślę, że będą pod tym względem porównywalne do wspominanych City Court). :) Być może komfort też jest ok, nie wiem, nie grałam. Na pewno kuszą ceny i kolory. ;-)
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Tanie buty do gry

Przy takim przemiale jaki ma miejsce u mnie mogę śmiało napisać, że nie widzę większej różnicy w trwałości miedzy większością dostępnych firm w danej grupie cenowej. Nie polecam butów Willson, zdecydowanie odstają od reszty i sypią się zauważalnie szybciej. W Asics Gel Resolution 5 jak w papciu. Zero otarć od pierwszej godziny gry, nie rozbijają się, nawet bez jodełki da się grać na ziemnych. Trwałość bez tragedii a co istotne reklamacje uwzględnione bez mrugnięcia okiem. Wygodnie i "miekko" w Prince T-22 ale tu zdecydowanie gorzej przy grze. Polecam na sztundy. Powyższe Acics'y udało mi się kupić w krakowskim Factory za 200 PLN co uważam za super stosunek ceny do jakości.
Potwierdzam słowa w poście powyżej. Chyba najlepsze buty jakie do tej pory miałem to Yonex'owe poprzedniczki i teraźniejsze SHT PRO CL. Zapomina się o butach i nic nie przeszkadza. Wygląd rzecz subiektywna. Szkoda, że tak kombinują z kolorami ale może to i dobrze bo straszą wybrednych i da się coś na wyprzedażach upolować.
Dodam tylko jeszcze, że w żadnych butach tak szybko mi się wycierały zapiętki jak w Nike, modele różne. Szlak mnie trafiał bo buty wiąże i to nie problem pięty. Wszystko jak fabryka, podeszwa nie wytarta a pięty zero. Na szczęście znalazłem szewca, który wszywa skórzane pięty i wypełnia braki gąbki... Co prawda za parę 50 ale lepsze to niż but do kosza.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Tanie buty do gry

rubipatrol pisze:Nie polecam butów Willson, zdecydowanie odstają od reszty i sypią się zauważalnie szybciej.
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Ja i kilku jeszcze forumowiczów gramy regularnie od lat w Wilsonach i można im niekiedy zarzucić słabsze wentylowanie stopy czy "wąskość" ale na pewno nie to, że są niesolidne. Bardzo trwałe buty! A co do polecajek dla założycielki tematu:

Wilson Rush NGX
http://www.protenis.com.pl/tenis/buty_d ... 1320012994

Wilson W Stance CC
http://www.protenis.com.pl/tenis/buty_d ... 2025821749

Wilson Trance II
http://www.protenis.com.pl/tenis/buty_d ... p164613856

W tym ostatnim modelu (w wersji męskiej oczywiście) miałem przyjemność biegać za piłką ładnych kilka lat i mogę śmiało polecić pod kątem trwałości. Zwróć też uwagę, że spokojnie zmieścisz się w budżecie w przypadku wszystkich trzech modeli.
8:7 40:15
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tanie buty do gry

Ja gram w Wilsonach od początku mojej przygody z tenisem i te modele w których grałem były/są świetne. Nie wiem czy tak samo jest z żeńskimi Wilsonami bo nie miałem okazji w nich grać :(. Pierwszy raz spotykam się z opinią że buty Wilsona szybko się niszczą.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tanie buty do gry

wwojtek pisze:Bardzo trwałe buty!
Chyba zrobię zdjęcie moim przynajmniej czteroletnim Wilsonom, które wytrzymały przez ponad trzy lata obciążenie ponad 90kg, co najmniej 2h w tygodniu. Jeszcze leżą jako rezerwa, jakby te w których teraz gram, nie wyschły po praniu.
Babolat bywa też w dobrych cenach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie buty do gry

Wykorzystując temat: jakie modele, w przedziale cenowym 200-300 zł, polecacie pod względem komfortu (i wytrzymałości)? Że Asics to wiem, jeśli Adidas, to Barricade? Jeśli Wilson, to Rush?

+

Nike Air Vapor Advantage lub Vapor Court? Ktoś testował? ;-)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tanie buty do gry

Grałem w 2 modelach Vaporów pod rząd kilka lat temu, pierwsze były wytrzymałe, dlatego wziąłem drugie, choć jeśli chodzi o komfort, to było marnie. Po drugich już nie wytrzymałem, zrezygnowałem z wytrzymałości (która też spadła) na rzeczy większego komfortu Adidasów Adizero, czy jak im tam. :wink: Nie wytrzymały długo, teraz mam jakieś Wilsony, nie pamiętam modelu, wygodne są bardzo, wytrzymałości nie porównam, bo gram o wiele mniej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tanie buty do gry

MagKor pisze:...jeśli Adidas, to Barricade?
Raczej Feather-y. Nie wiem jakie są modele damskie, ale chyba te same?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
madziaa87
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2013, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tanie buty do gry

MagKor pisze:
Podsumowując:
Jeśli podobają Ci się buty Asics, to osobiście, wybrałabym je ze względu na to, że dla mnie najważniejszy jest komfort.
Jeśli stawiasz na wytrzymałość to powyższe modele Nike powinny być okej (myślę, że będą pod tym względem porównywalne do wspominanych City Court). :) Być może komfort też jest ok, nie wiem, nie grałam. Na pewno kuszą ceny i kolory. ;-)
I chyba tak zrobię, że wezmę te Asicsy, bo jak mówisz, że Nike mają słabą wentylację to też nieciekawie. :rolleyes: Te Adidas Barricade też fajne, ale już droższe, a nie chciałabym przekroczyć 200zł. :wink:

Choć jeszcze zastanowię się nad tym Wilson W Stance CC, które zaproponował wwojtek bo całkiem fajnie wyglądają. :D
"Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób"

Wróć do „Buty”