Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Buty "uniwersalne"

Podczas waszych tenisowych karier przerobiliście na pewno sporo par butów, może moglibyście pomóc. :wink: W najbliższym czasie będę szukał butów do grania dla siebie ale zupełnie nie wiem, na co powinienem zwrócić uwagę.

Szukam butów raczej nie przeznaczonych na tylko jedną nawierzchnię, w miarę uniwersalnych. Najrzadziej gram na mączce. Najczęściej dywan i hard. Czego oczekuję? Niewiele tak naprawdę, przede wszystkim wentylacji na dobrym poziomie, komfortowej podeszwy, miękkości wykonania, niskiej wagi.

Nie szukam nie wiadomo jakiej stabilności i kosmicznych technologii.

Do tej pory grałem Jomami Pro Padel - ciężkie, sztywne, a czubki mają jak obuwie robocze. :wink: Jak znajdę nowe to te zostawię na mączkę.

Marka: nie zamykam się na sugestie ale wykluczam marki, które nie specjalizują się w butach, zostają więc Nike, Asics, New Balance, ew. Adidas i Lotto ("ew." ponieważ w większości nie wyglądają na buty elastyczne, a takich szukam).

Cena niestety maks. 300zł więc Barki czy Lunary nie wchodzą w grę. ;-P

P.S. Co jest np. nie tak z Nike Vapor Court, że kosztują tyle ile kosztują? Tzn. dość mało?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Buty "uniwersalne"

Przy stosunkowo rzadkiej grze na mączce nie ma co pchać się w jodłę... która jest spoko, ale przy amatorskim uprawianiu sportu do zastąpienia. Przejrzę ofertę, ale polecam połączenie taniego buta z wkładką żelową, kiedyś były za 50zł z wysyłką Iron Man Sport+, dla mnie wypas, z żadnymi butami nie miałem takiego komfortu.

Edyta:
-Adidas Ace III
-Adidas Barricade Team

Trochę szkoda, że grasz mało na mączce bo w SC są wyprzedaże 3 wysokich modeli Adasia... wszystkie na cegłę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty "uniwersalne"

Tak ode mnie.

Ja gram tylko w butach Lotto i jestem bardzo zadowolony (kolejne wersje Raptorów). Kupuję nie najnowsze modele, tylko te już przecenione. Porównywałem Kiedyś wersję na hard i clay tychże butów i nie dopatrzyłem się jakiś drastycznych różnic. Oczywiście poza wzorem na podeszwie.

W tej chwili w "nowych" gram na mączce, a te ze startym bieżnikiem używam na twardej nawierzchni. Największy dramat to grać na mączce bez bieżnika. Kaplica. Za to jeśli buty są w dobrym stanie ogólnym, to na hard się też nadadzą. (przynajmniej jak dla mnie).

I tak trzeba mieć dwie pary butów, bo w takich uwalonych w cegle nigdzie indziej nie wejdziesz.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Buty "uniwersalne"

wyczesany pisze:Przy stosunkowo rzadkiej grze na mączce nie ma co pchać się w jodłę... która jest spoko, ale przy amatorskim uprawianiu sportu do zastąpienia. Przejrzę ofertę, ale polecam połączenie taniego buta z wkładką żelową, kiedyś były za 50zł z wysyłką Iron Man Sport+, dla mnie wypas, z żadnymi butami nie miałem takiego komfortu.

Edyta:
-Adidas Ace III
-Adidas Barricade Team

Trochę szkoda, że grasz mało na mączce bo w SC są wyprzedaże 3 wysokich modeli Adasia... wszystkie na cegłę. ;)
No jodła mi niepotrzebna, w uniwersalnych i na cegle zagram jak będzie trzeba. ;-P

Modele które polecasz wypróbowałeś? Jak mają się do moich oczekiwań?
widget pisze:Tak ode mnie.

Ja gram tylko w butach Lotto i jestem bardzo zadowolony (kolejne wersje Raptorów). Kupuję nie najnowsze modele, tylko te już przecenione. Porównywałem Kiedyś wersję na hard i clay tychże butów i nie dopatrzyłem się jakiś drastycznych różnic. Oczywiście poza wzorem na podeszwie.

W tej chwili w "nowych" gram na mączce, a te ze startym bieżnikiem używam na twardej nawierzchni. Największy dramat to grać na mączce bez bieżnika. Kaplica. Za to jeśli buty są w dobrym stanie ogólnym, to na hard się też nadadzą. (przynajmniej jak dla mnie).

I tak trzeba mieć dwie pary butów, bo w takich uwalonych w cegle nigdzie indziej nie wejdziesz.
Lotto jak wyżej napisałem wydają mi się sztywne, mało komfortowe. Jak Ty jako użytkownik oceniasz parametry na których mi zależy?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty "uniwersalne"

Asics Speed Solution - lekkie, wygodne, mam, gram, jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Buty "uniwersalne"

Kerm pisze:No jodła mi niepotrzebna, w uniwersalnych i na cegle zagram jak będzie trzeba. ;-P

Modele które polecasz wypróbowałeś? Jak mają się do moich oczekiwań?
Niestety nie wypróbowałem, ale Ace'y są lekkie i mają wentylację, Barki Team może cięższe, ale wydają się być przewiewne.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Buty "uniwersalne"

Marcin_L pisze:Asics Speed Solution - lekkie, wygodne, mam, gram, jestem zadowolony.
To jest ideał, wszystko w nich by mi odpowiadało. Oprócz ceny. rotfl Chyba, że trafię akurat na jakieś promo. :wink:

Tylko jedno pytanie, jak z ich wytrzymałością?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Buty "uniwersalne"

wyczesany pisze:
SPOILER:
Trochę szkoda, że grasz mało na mączce bo w SC są wyprzedaże 3 wysokich modeli Adasia... wszystkie na cegłę. ;)
Masz na myśli barki 8+clay? Ciekawe jak wytrzymuje to dziurkowanie w kształcie trójkącików?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Buty "uniwersalne"

pst pisze:
wyczesany pisze:
SPOILER:
Trochę szkoda, że grasz mało na mączce bo w SC są wyprzedaże 3 wysokich modeli Adasia... wszystkie na cegłę. ;)
Masz na myśli barki 8+clay? Ciekawe jak wytrzymuje to dziurkowanie w kształcie trójkącików?
Są 3 modele Barki, Feathery i coś jeszcze. Moje Barki 7 też mają dziurki i mają się dobrze, chyba w tej kwestii można zaufać Niemcom. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Buty "uniwersalne"

Kurcze, chyba sobie takie sprawię. Moje K-Swissy już prawie slicki - strasznie dywan z kwarcem niszczy podeszwę. Szkoda że nie ma szarej wersji clay, a tylko żarówiasta zielona.
Były kiedyś takie czerwono czarne z przewagą czarnego. Fajne były...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty "uniwersalne"

widget pisze:I tak trzeba mieć dwie pary butów, bo w takich uwalonych w cegle nigdzie indziej nie wejdziesz.
Ja bym zwrócił uwagę na to.
Nie wiem co to za wersja "hard", gdzie się mieście, ale nie wyobrażam sobie, żeby grać na mączce, a później w tych samych butach grać na hardzie i syfić nawierzchnię.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Buty "uniwersalne"

Basic pisze:
widget pisze:I tak trzeba mieć dwie pary butów, bo w takich uwalonych w cegle nigdzie indziej nie wejdziesz.
Ja bym zwrócił uwagę na to.
Nie wiem co to za wersja "hard", gdzie się mieście, ale nie wyobrażam sobie, żeby grać na mączce, a później w tych samych butach grać na hardzie i syfić nawierzchnię.
Tak jak pisałem na mączce gram rzadko ale po każdej grze czyszczę buty dla własnego wewnętrznego spokoju. ;)

Wyczes, Ace'y na pewno przymierzę jeśli cena dalej będzie odpowiednia (teraz w SC 235).
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Buty "uniwersalne"

Jeśli uparłeś się na uniwersalne, to moim zdaniem nie ma co przepłacać, na hardzie zagra się praktycznie we wszystkim. Możesz poszukać czegoś z butów Babolata, osobiście nie grałem, ale wielu kolegów ma i sobie chwali. Starsze modele nie mają wygórowanych cen, na przykład coś takiego.
Są też tańsze modele Asicsa, które na hard i dywan w zupełności wystarczą, na przykład coś takiego. Wiem, że nie Twój numer, ale to tylko przykład :wink: .
Ja przez pierwszy sezon grałem w budżetówkach Adidasa, nie narzekałem. Na twarde i sztuczne nawierzchnie mam takie buty, takie, bo wiem że na hardzie buty szybciej się rozwalają i po prostu nie ma sensu wydawać kasy na super hiper nowości. Poza tym te buciki służą mi też na siłowni, a w lecie pewnie będą do chodzenia :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Buty "uniwersalne"

Marcin_L pisze:Asics Speed Solution - lekkie, wygodne, mam, gram, jestem zadowolony.
:::gd:::

Przerabiałem w swoim życiu buty Adidas, Nike itd. aż w końcu trafiłem na Asics'y i od tamtej pory zawsze kupuje tylko buty tej firmy. Lekkie, wygodne nigdy nie miałem lepszych i jak te "dobije" to również dalej pozostanę przy tej firmie. Jeśli chodzi o wentylację to aż czuć wiaterek w środku buta jeśli jest trochę wietrzna pogoda ;-P. Mam ten model z uniwersalną podeszwą na wszystkie nawierzchnie.
Kerm pisze:Tylko jedno pytanie, jak z ich wytrzymałością?
Gram w Asicsach 3 rok teraz i trzymają się jeszcze. Wiadomo, coś kosztem czegoś. Wygoda i komfort nie zawsze wiąże się z dużą wytrzymałością ale jak dla mnie to całkiem dobry wynik.

A, bym zapomniał. Moje pierwsze odczucia po przejściu na buty tej firmy w odróżnieniu od reszty - mają coś w podeszwie dzięki czemu (proszę się nie śmiać :D) odczuwam lepsze przyśpieszenie i start do piłki i to jest dość mocno odczuwalne a nie na zasadzie, że "mi się wydaję".
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Buty "uniwersalne"

Kerm pisze:No jodła mi niepotrzebna, w uniwersalnych i na cegle zagram jak będzie trzeba
Hmm, zrobiłbym dokładnie odwrotnie. Na nawierzchniach twardych zagrasz w każdych butach, również w tych na mączkę. Na kortach ziemnych zagrasz tylko w butach posiadających jodełkę, inaczej będziesz się ślizgał. Wniosek jest taki, że buty z jodełką są do wszystkiego, a buty "uniwersalne" są uniwersalne dopóki, dopóty nie wejdziesz w nich na kort ziemny. Mam Wilsony na nawierzchnię ziemną i co zrozumiałe gram w nich latem na mączce, ale z powodzeniem gram również w nich zimą na hali.

Co do marek, zawsze i wszędzie mogę polecić Wilsony, w tej chwili są świetne wyprzedaże w ST na modele Rush Pro i Rush NGX, co może być przydatne z uwagi na Twój budżet (generalnie Wilson należy do tańszych marek, jeśli chodzi o buty). Pancerne i wygodne, ze świetną trakcją acz zapewne ze słabszą wentylacją niż modele marki Asics. Mi to nie przeszkadza w każdym razie.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Dzięki wielkie panowie. Kilka waszych propozycji bardzo mi się podoba.

Oczywiście na pierwszym miejscu stawiałbym Asicsy, które są jednak troszkę poza zasięgiem. No ale widzę, że są warte swojej ceny. Będę polował na dobrą okazję. La_Patik grasz w butach 3 lata i uważasz, że to mało? Niektóre buty, w których się chodzi tyle nie wytrzymują. rotfl

Z pozostałych propozycji bardzo podeszły mi Ace'y i Babolaty. Tych ostatnich się trochę obawiam bo nie widać za bardzo aby ktoś w nich grał, ale jak polecasz to wiesz. ;) Pomacam i będę wiedział. :)

Wwojtek masz dużo racji z tą jodłą. Wniosek jest jeden - w amatorskim tenisie przy moim poziomie nie ma sensu patrzeć na bieżnik. Wilsony.. no mam obawy bo jak piszesz są pancerne a ja właśnie takich nie chciałem, mimo wszystko dziękuję za sugestię. :)

Edit: nikt nie poleca Nike, czy to ze względów jakościowych? Bo jeśli chodzi o design, jest dużo fajnych modeli.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.

Wróć do „Buty”