Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Buty Head Prestige II - prośba o opinie

Moje aktualne obuwie czyli Nike City Court zaczyna tracić swoją pierwotną postać (pękają w jednym miejscu) więc nadszedł czas na wymianę.

Prosiłbym Was o jakiekolwiek opinie o butach Head Prestige II - w wersji Pro jak i Team. Poniżej linki do obu tych butów:

http://strefatenisa.com.pl/buty-tenisow ... 11747.html - wersja Pro
http://strefatenisa.com.pl/buty-tenisow ... 20128.html - wersja Team

Jak widać ceny są całkiem atrakcyjne i stąd moje zainteresowanie tym obuwiem.

O ile przy wyborze rakiet można zdobyć masę informacji o linii Prestige czy też Radical, to w przypadku butów jest znacznie ciszej.
Z recenzji na Tennis Warehouse wynika, że buty ogólnie rzecz biorąc dają radę (recenzja dotyczyła wersji Pro), ale chciałbym zasięgnąć opinii ludzi którzy mieli okazję używać tych modeli butów firmy Head. Proszę także o opinię osób mających styczność z jakimkolwiek modelem butów Head'a. Zawsze daje to jakiś pogląd na produkty danej firmy, który można przełożyć na konkretny model (z pewną dozą ostrożności oczywiście).

Swoją drogą ciekawą sprawą jest ten brak zaufania (zauważam go u siebie) do firmy stricte tenisowej w tak podstawowym elemencie wyposażenia jakim są buty tenisowe. Dziwnym trafem popularniejsze na kortach jest obuwie Nike czy też Adidasa (czyli od firm specjalizujących się w butach - ogólnie) i na temat produktów tych firm opinii w necie jest cała masa.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 12:03 przez Marcoone, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Buty Head Prestige II - prośba o opinie

Marcoone pisze:Swoją drogą ciekawą sprawą jest ten brak zaufania (zauważam go u siebie) do firmy stricte tenisowej w tak podstawowym elemencie wyposażenia jakim są buty tenisowe. Dziwnym trafem popularniejsze na kortach jest obuwie Nike czy też Adidasa (czyli od firm specjalizujących się w butach - ogólnie) i na temat produktów tych firm opinii w necie jest cała masa.
Też mnie to dziwi i pisałem o tym w innym temacie: mniejsza popularność butów Wilson/Head/Prince itp. jest dość zadziwiająca, skoro są to buty od dedykowanych tenisowi firm.

Również przyłączam się do zapytania o te modele butów Heada.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Buty Head Prestige II - prośba o opinie

Nie ma w tym nic dziwnego - firmy takie jak Wilson czy Head zainteresowały się butami na bazie siły marki, bo niby dlaczego nie? Argument, że to firmy stricte tenisowe też nie trafia, bo np. taki Head jest mocno kojarzony z nartami. Nie znaczy to oczywiście, że robią (a raczej ktoś dla nich robi) buty złe, ale jakiejś super innowacyjności nie oczekujmy po nich.

Adidas, Nike czy Asics robią buty "od zawsze". Dlatego przychodzą na myśl jako pierwsze.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Buty Head Prestige II - prośba o opinie

Znalazłem na forum opinię użytkownika:
karjar pisze:Od pół roku gram w Head Prestige Pro II Herringbone red i po tym okresie mogę napisać, że dla pewności posiadania ich w przyszłości zakupiłem drugą parę. Buty podobnie, jak wcześniej wspominane Asics'y dla osób z wąską stopą. Wygodne, ze świetną trakcją, nie zużywające się w szybkim tempie, a ze względu na barwę łatwe w utrzymaniu estetyki, jeśli komuś na tym zależy. :)
viewtopic.php?f=150&t=12349#p222985
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Buty Head Prestige II - prośba o opinie

Dziękuję za podlinkowanie opinii karjara. Zupełnie zapomniałem o przeszukaniu forum.

Ogólnie rzecz biorąc buty HEAD'a wydają się być dobrym wyborem pomimo małej ilości opinii.

Tak już zupełnie na koniec. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, zakupiłem Asicsy Gel Resolution 5, które były moim zdecydowanym faworytem ale były zbyt drogie. Jednakże udało mi się je dostać w dobrej cenie - nawet niższej niż te Head'y w wersji Pro więc skorzystałem z okazji, bo główna przeszkoda w postaci ceny odpadła.

Wróć do „Buty”