Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Buty dla pokurcza

Moje obecne cichobiegi (Adidas AdiZero Feather Clay - edycja RG2012) powoli żegnają się z życiem i wypadałoby nabyć jakieś nowe. Chodzi mi o buty na mączkę, z klasyczną jodłą, najlepiej jakieś wytrzymałe, bo gram dużo, a grając dużo biegam, do każdej piłki się doślizgując, co na pewno nie pomaga w długiej eksploatacji. Wymagań nie mam dużych - oczywiście fajnie by było, gdyby kosztowały niewiele, były wygodne i wytrzymałe, a do tego same mnie niosły i jeszcze najlepiej niech za mnie grają smecze i woleje, gonią baby do garów i gotują, ale jak się nie da, to wystarczy mi wygoda i dobre trzymanie nogi. A nawet obu nóg. :wink:

Jakieś propozycje?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty dla pokurcza

Może te ? Jodła pierwsza klasa rotfl
Obrazek
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Buty dla pokurcza

Kapitalna propozycja.
Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem Jomy Pro Roland (te biało-szaro-zielone), o których tu się pisało. Według mnie stosunek jakość - cena na 5+. Zagrałem w nich ze 6 razy. Z reguły na początku miewałem z butami problemy, a tu nic. Założyłem i grałem.
Zalety: cena, estetyka, jakość wykonania (póki co), dobra trakcja.
Wady: dość duża waga, słaba wentylacja.
Ogólnie polecam.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty dla pokurcza

pivdy pisze:Z reguły na początku miewałem z butami problemy, a tu nic.
Mnie każde nowe buty tenisowe niemiłosiernie obcierają/odciskają, więc nastawiam się, że i tu tak będzie. A jak nie, to będzie to tylko bonus, miłe zaskoczenie.

Natomiast co do propozycji htb, to jestem na nie. Jodła dobra, ale wydaje mi się, że przy mojej defensywnej grze i dużej liczbie akrobacji na korcie potrzebuję większej swobody nóg, te buty byłyby za długie i krępowałyby ruchy. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty dla pokurcza

Fakt, przy twoim wzroście sięgały by ci do pasa. rotfl Tego nie wziąłem pod uwagę. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Buty dla pokurcza

Garou, zdefiniuj tanie. ;-P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Buty dla pokurcza

htb pisze:Może te ? Jodła pierwsza klasa rotfl
Obrazek
Bardzo dobre na mokre korty. :::gd:::
A jaka to marka, bo nie mogie odczytać?
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Buty dla pokurcza

TomPL pisze:
htb pisze:Może te ? Jodła pierwsza klasa rotfl
SPOILER:
Bardzo dobre na mokre korty :::gd:::
A jaka to marka, bo nie mogie odczytać?
Michelin, porządna marka z wielkimi tradycjami w robieniu w gumie. rotfl
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty dla pokurcza

wyczesany pisze:Garou, zdefiniuj tanie. ;-P
Ale dla mnie cena nie jest kryterium, kryterium jest wytrzymałość i wygoda. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Buty dla pokurcza

Jak dla mnie prawie ideałem buta tenisowego jest Asics GR 5, grałem w nich na razie niewiele pewnie około 40 godzin i nie mają żadnych przetarć, podeszwa w idealnym stanie. Znajomy ma je od paru dni i mówi, że GR 4 były jeszcze wygodniejsze. Z tego co pamiętam Marcin_L też je ma, podpytaj.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty dla pokurcza

Mam, doskonałe buty, polecam. Używam od roku intensywnie, póki co nic się nie dzieje.

Bardzo wygodne, po całym dniu na TF stopa nadal w komforcie.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty dla pokurcza

Ja uparcie będę lansował Wilsony. Wytrzymałość jest doskonała, jodła w moich chyba czteroletnich butach (granie ze 2-3h w tygodniu) nie odbiega wyglądem od tego co mam w nowych, wytarły się miękkie obrzeża w środku. Nowe co prawda są trochę mniej trwałe, po mniej więcej pół roku odpadło "W" przyklejone do buta. ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Buty dla pokurcza

Posiadam Asics Gel Challenger 9 i jak do tej pory nie miałem bardziej komfortowych (jedynie przez pierwsze 2-3h gry był lekki dyskomfort). Jeśli chodzi o trakcję to kosa, jodła bardzo głęboka. Nie wiem jak z trwałością, bo dopiero od tej wiosny użytkuję.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Buty dla pokurcza

Gary pisze:Buty dla pokurcza..... Jakieś propozycje?
Tylko na koturnach!!! :wink:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty dla pokurcza

keicam pisze:
Gary pisze:Buty dla pokurcza..... Jakieś propozycje?
Tylko na koturnach!!! :wink:
Wtedy będę się wywyższał. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Buty dla pokurcza

Gary pisze:
keicam pisze:
Gary pisze:Buty dla pokurcza..... Jakieś propozycje?
Tylko na koturnach!!! :wink:
Wtedy będę się wywyższał. :wink:
To tak jak Humphrey Bogart w Casablance! :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty dla pokurcza

Skoro Michelin ci nie podchodzi to może te Chociaż pewnie z rozmiarówką będzie problem. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Buty dla pokurcza

ppeter pisze:Ja uparcie będę lansował Wilsony. Wytrzymałość jest doskonała, jodła w moich chyba czteroletnich butach (granie ze 2-3h w tygodniu) nie odbiega wyglądem od tego co mam w nowych, wytarły się miękkie obrzeża w środku. Nowe co prawda są trochę mniej trwałe, po mniej więcej pół roku odpadło "W" przyklejone do buta. ;)
Jestem w tej samej drużynie Wilsona (praktycznie od zawsze, z małą przerwą na jeden model Nike), kilkuletnia (nie jestem pewien, ale chyba od 2008 roku) eksploatacja aktualnej pary butów (model Wilson Trance II) na kortach ziemnych w sezonie letnim i w hali w sezonie zimowym i oczywiście jakieś tam starcie jodełki występuje, ale spokojnie można jeszcze ze 2 sezony pograć. Jedyne zużycie to zużycie wkładki, skutecznie zneutralizowane włożeniem nowej wkładki Bama Racket.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Buty dla pokurcza

Biegasz dużo - więc waga jest istotna, hantle na nogach odpadają.
Kryteria - wytrzymałość i komfort.
Podeszwa - clay.
Z tego prostego równania wychodzą mi Asics`y oraz Lotto.

A najlepiej zrobisz, jak spytasz paru znajomych trenerów. Przy czasie spędzanym przez nich na korcie doradzą idealnie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Mann
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 wrz 2013, 22:38

Re: Buty dla pokurcza

Zwróć uwagę może jeszcze na buty Lotto Raptor IV.
Po 1 roku - ok. 2 razy w tygodniu po 2 godziny intensywnej gry + jakieś turnieje i nie czuć utraty przyczepności, komfortu. Są prawie jak nowe. Co prawda nie mam porównania do topowych NIke, Wilsonów, itd. ale buty budżetowe w/w marek po roku gry były w rozsypce - jodełka, wierzchnia skóra. Na plus Lotto przemawia jeszcze amortyzacja - to był powód dla którego kupiłem droższe niż zwykle buty (po których zaczęły się problemy z kostką) - mają jakąś wstawkę z tworzywa sztucznego pod piętą, która zdaje egzamin, a jak jeszcze przypierdzielisz winnera to od czasu do czasu usłyszysz charakterystyczny dźwięk jak kliknięcie myszki :) .
Drobny zgrzyt to przetarcie się nitki na wierzchu obu butów (nie wiem jak ja to przetarłem), ale wizyta u szewca i nie ma śladu po usterce.

Wróć do „Buty”