Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Buty na mączkę

Witam, potrzebuję nowych butów.

-pronator, wąska stopa
- budżet do 450 zł
- na pewno nie Nike.
Dziękuję. Pozdrawiam.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Buty na mączkę

Yonex 308 CL.
Mimo że nie jodełka to fenomenalnie trzyma. Amortyzacja lepsza niż w K-swiss (Ascendor i Stabilor). Bardzo wąskie nie są. Wentylacja ok.
Yonex fan
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Buty na mączkę

Proponuję Asics - Resolution lub Speed. Grałem Barricade'ami, Vaporami ale żadne komfortem nie umywają się do Asics'ów, które idealnie potrafią się ułożyć na stopie nie tracąc właściwości stabilizacyjnych. Na hard może i lepsze są "pancerne" buty gdzie najważniejsze jest trzymanie boczne stopy ale na mączce ja osobiście męczyłem się w w/w Adidasach i Nike (pociły mi się stopy, barki = otarcia, dyskomfort po długiej grze i częstym używaniu). Może z pozoru Asics'y wydają się delikatne ale ja gram już rok i poza docierającym się bieżnikiem nie mam uszkodzeń.
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty na mączkę

Niestety nie napisałem że mają być wytrzymałe. :/ A Asicsy raczej takie nie są.
Jakieś inne podpowiedzi?
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na mączkę

http://strefatenisa.com.pl/buty-tenisow ... 18759.html
podobno są trochę węższe niż Wilsony bywają, z tego co mierzyłem różne buty, to Adidas też jest chyba średnio szeroki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty na mączkę

ppeter pisze:http://strefatenisa.com.pl/buty-tenisow ... 18759.html
podobno są trochę węższe niż Wilsony bywają, z tego co mierzyłem różne buty, to Adidas też jest chyba średnio szeroki.
A jak jest z wytrzymałością u Wilsonów?
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Buty na mączkę

Akurat o wytrzymałość się nie martw. Mam inny model Wilsonów grany od początku roku na mączce i nie widać żadnych śladów zużycia. Myślę, że spokojnie wytrzymają kilka sezonów jeśli będzie taka potrzeba. Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty na mączkę

kolt pisze:Akurat o wytrzymałość się nie martw. Mam inny model Wilsonów grany od początku roku na mączce i nie widać żadnych śladów zużycia. Myślę, że spokojnie wytrzymają kilka sezonów jeśli będzie taka potrzeba. Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich.
Dzięki za odpowiedź. Mam na oku te nowe Feathery z kolekcji na USO. Jak myślicie, nadawały by się ?
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Buty na mączkę

pi50 pisze:
kolt pisze:Akurat o wytrzymałość się nie martw. Mam inny model Wilsonów grany od początku roku na mączce i nie widać żadnych śladów zużycia. Myślę, że spokojnie wytrzymają kilka sezonów jeśli będzie taka potrzeba. Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich.
Dzięki za odpowiedź. Mam na oku te nowe Feathery z kolekcji na USO. Jak myślicie, nadawały by się ?
Na USO to chyba uniwersalka będzie, a NTRP 4.0 więc jodełka byłaby mile widziana.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Buty na mączkę

Babolat Propulse 3 Clay. Świetnie trzymają stopę, bardzo wytrzymałe, zgrywam już drugą parę i zamierzam zgrać ich jeszcze przynajmniej dziesięć. Do tego cena powinna być w miarę okazyjna jak na nie, bo niedawno chyba coś nowego wchodziło od Babolata?
#NKrising
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Buty na mączkę

HeadShot pisze:Babolat Propulse 3 Clay. Świetnie trzymają, bardzo wytrzymałe, zgrywam już drugą parę i zamierzam zgrać ich jeszcze przynajmniej dziesięć. Do tego cena powinna być w miarę okazyjna jak na nie, bo niedawno chyba coś nowego wchodziło od Babolata?
Potwierdzam, dobry produkt. Tak, wychodziły Propulse 4, model wcześniej jest od jakiegoś czasu na wyprzedażach.
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty na mączkę

Martinek pisze:
HeadShot pisze:Babolat Propulse 3 Clay. Świetnie trzymają, bardzo wytrzymałe, zgrywam już drugą parę i zamierzam zgrać ich jeszcze przynajmniej dziesięć. Do tego cena powinna być w miarę okazyjna jak na nie, bo niedawno chyba coś nowego wchodziło od Babolata?
Potwierdzam, dobry produkt. Tak, wychodziły Propulse 4, model wcześniej jest od jakiegoś czasu na wyprzedażach.
Jutro jadę do ST. Przymierzę je też. Co do Featherów, to na stronie ST jest napisane że nadają się głównie na mączkę.

Edit.
Byłem w ST. Przymierzyłem tam:
Wilson Rush Pro CC
Ten but jest solidnie wykonany, ale coś mnie uwierało podczas biegania. Niestety, trochę im brakuje do innych butów które mierzyłem. :(
Asics Gel Resolution 5
Podobnie jak u Wilsonów, tyle że w Asicsach nic mnie nie uwierało. Ale Asicsy mają podobno słabą wytrzymałość, więc ich nie kupiłem.
Babolat Propulse 3 Clay
Bardzo dobre buty. Solidnie wykonane.
Adidas AdiZero Feather II Clay
Mój wybór. Super buty, lekkie i bardzo dobrze się w nich czułem

I teraz klasyfikacja:
4. Asics Gel Resolution 5
3. Wilson Rush Pro CC
2. Babolat Propulse 3 Clay
1. Adidas AdiZero Feather II Clay
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition

Wróć do „Buty”