dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

Mam do Was prośbę. Szczególnie do osób grających w tym modelu. Mam możliwość kupna nowych w cenie 210-220zł. Problem, brak paragonu i tym samym brak gwarancji. I jeszcze jedna rzecz, buty w rozmiarze 42,5 czyli pół numeru za duże. Zawsze mam wkładkę 26,5cm tutaj jest 27cm. Przymierzałem i bym musiał albo dwie pary skarpetek albo wkładki dodać. Pytanie - warto? Bo może but jeszcze mocniej się rozbije, może ta siateczka zacznie pękać a tu brak gwarancji... Cena atrakcyjna, dlatego się zastanawiam jak baba :wink: .
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

Kurczę, ciężko tak na odległość... Co nieco może spróbuję.

Pierwsza rzecz, przy zakupie butów, to powinny one lekko uciskać po bokach. Buty się rozchodzą - inne mniej, inne bardziej. Jak kupisz sobie "dopasowany", to po pewnym czasie będziesz miał za luźno. Wiem też z doświadczenia.

Druga, w tenisa wielu ludzi gra w dwóch parach skarpet. Grają tak zawodnicy też. W pewnym stopniu zapobiega to odparzeniom.

Wiesz, te 220zł to jest całkiem dobra cena. Nie oszukujmy się - buty obecnie nie są produkowane z nastawieniem na trwałość. Jak ja szukałem sobie butów parę miesięcy temu, to Asicsy w zasadzie zbierały opinię butów komfortowych, ale z trwałością u nich było kiepsko. Są tematy chyba jeszcze na forum, które zakładałem, może coś Ci to pomoże. Tam też masz propozycje butów sprawdzonych pod kątem trwałości, ale jeśli nie znajdziesz mega promocji to ciężko Ci będzie dostać w takich widełkach cenowych.

Podsumowując - but naprawdę najwyższej klasy, za tą cenę to okazja. Pytanie tylko takie - czy opłaca się zapłacić za taki but 220zł mając świadomość, że za pół roku może się rozlecieć, czy brać jakieś droższe i mieć te same niebezpieczeństwo? Przelicz sobie 220zł na te 6 miesięcy - wychodzi na miesiąc ok. 37zł. Decyzja oczywiście należy do Ciebie ;).
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

Co prawda nie posiadam takowych butów ale powiem Ci tak; gra w dwóch parach skarpetek nie jest jakimś błędem czy problemem. Jeśli tylko będzie Ci wygodnie to śmiało możesz zakładać dwie pary ( sam często gram w dwóch parach ). Natomiast jeśli chodzi o buty to zawsze kupuję nowe i z gwarancją. Buty na korcie "pracują" przecież zupełnie inaczej niż podczas "normalnego" chodzenia. :) I zawsze jest większe prawdopodobieństwo, że gdzieś zrobi się dziura albo pęknie podeszwa. Co prawda tylko raz musiałem korzystać z gwarancji ale wolę dmuchać na zimne. To nie jest wydatek kilku czy kilkunastu złotych więc lepiej się zabezpieczać. :D

Ps. Ale to jest tylko takie moje subiektywne odczucie. :wink:
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

No właśnie z tą gwarancją jest największy problem. Gdybyś ją miał, to w zasadzie nie byłoby pewnie wątpliwości ;).
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

Dokładnie :) Pół biedy jeśli buty wytrzymają pół roku albo więcej. Gorzej jak "piardną" po tygodniu albo dwóch. I wtedy jest totalny wku. ;(
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

klenczonu pisze:Dokładnie :) Pół biedy jeśli buty wytrzymają pół roku albo więcej. Gorzej jak "piardną" po tygodniu albo dwóch. I wtedy jest totalny wku.. ;(
No właśnie tu jest największy ból ;). O czymś mi przypomniałeś!

Dariuszek75 - jeśli masz możliwość, to sprawdź, szczególnie przy łączeniach buta, czy nie ma jakichś uszkodzeń. Wyjmij też wkładkę w środku buta i sprawdź, czy szwy są nieruszone.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

Temat zamknięty. Buciki wziął mój dobry kolega z rozmiarem stopy o pół centymetra większej :wink: . Decyzję podjął po 30 sekundowym namyśle. Dziś już po grze i wielce szczęśliwy :D .
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ASICS GEL-SOLUTION SPEED CLAY

dariuszek75 pisze:Temat zamknięty. Buciki wziął mój dobry kolega z rozmiarem stopy o pół centymetra większej :wink: . Decyzję podjął po 30 sekundowym namyśle. Dziś już po grze i wielce szczęśliwy :D .
Głowa do góry - będą inne lepsze lub gorsze okazje czy promocje. :D :::gd:::
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland

Wróć do „Buty”