TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Buty na mączkę

Witam,

stanąłem przed koniecznością kupna butów. Może ktoś będzie w stanie pomóc ;) :

- mam wąską stopę (pronator);
- nie ma znaczenia waga buta;
- tylko na mączkę;
- dobra amortyzacja i stabilizacja;
- trwałość;
- budżet do 500zł.

W zasadzie z ograniczeń to tylko: pomijam Nike. Jedna przygoda mi już wystarczy.

Mam też parę pytań/wątpliwości...

1. Z Adasiów ewentualnie mogę poczekać na Barki 7 na mączkę (podobno będą wychodzić), ale nie wiem, jak z trwałością. Może ktoś ma doświadczenia z hardowymi wersjami - jak się zachowuje cholewka, czy szybko pękają itp?

2. Asicsy Gel Resolution 4 lub 5. Co do 4 - jak wyżej - macie może doświadczenia z trwałością?

3. Podobno Asicsy Speedy są dla pronatorów? Czy są jakoś wzmocnione po wewnętrznej stronie? Poza tym, też może możecie powiedzieć coś o trwałości?

4. Mam na oku Lotto Ultra Raptor II Clay. Tu wiem, że trwałość jest bardzo dobra, bo już mi parę osób na Forum odpowiedziało w tym zakresie, za co dziękuję :).

Chętnie też poczytam o innych propozycjach :).

Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Ja już jednak nie będę nawet próbował podawać swoich typów po ostatniej wpadce z K Breathe :wink: ... Swoją drogą naprawdę jestem mocno zdziwiony, że te butki total Ci nie przypasowały pod względem komfortu. :/
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę

basic pisze:Ja już jednak nie będę nawet próbował podawać swoich typów po ostatniej wpadce z K Breathe :wink: ... Swoją drogą naprawdę jestem mocno zdziwiony, że te butki total Ci nie przypasowały pod względem komfortu. :/
Każdy jest inny i każdemu pasuje co innego. W zasadzie to jest piękne w tym wszystkim - czy buty, czy rakiety... Każdy znajdzie coś miłego dla siebie :). No i można też wtedy pogadać o tym. Tak inaczej to byłoby nudno ;).
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

To może Head lub Wilson Do pierwszych robiłem przymiarki, ale zniechęciło mnie moim zdaniem nie wyglądające na dobre wykończenie mocowania sznurówek, zwłaszcza że jedno urwało się podczas mierzenia, ale wiem, że Karjar gra i sobie chwali. Wybrałem Wilsona i jak na razie jestem zadowolony. Wcześniej grałem w Geniusach II, ale nie chciałem mieć więcej poobcieranych kostek :) chociaż poza tym jednym felerem buty były super.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Buty na mączkę

Cóż, gram w Raptorach i chwalę, miałem też nieudany epizod z 2K11 (bolące stopy, ucisk od dołu na kostki, odparzona podeszwa), więc przez analogię - co ja Tobie mogę polecić? :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Asicsy odradzam ze względu na kiepską trwałość.
Awatar użytkownika
RommeL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 cze 2011, 21:14
Lokalizacja: Lębork
Kontakt: Facebook

Re: Buty na mączkę

Ja ze swojej strony mogę polecić Nike Courtballistec 4.1. Skoro masz wąską stopę to na pewno będą pasować idealnie. Inni wyżej wyrazili niezbyt pochlebne opinie odnośnie Nike Breathe 2k12. Tak się składa, że też je posiadam i jakoś nie mogę na nie narzekać, ale jak to bywa ze wszystkim: jednym pasują, innym nie.
NTRP 4.5?
HEAD Graphene XT Radical Pro
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty na mączkę

htb pisze:Wybrałem Wilsona i jak na razie jestem zadowolony.
Dobrą opinię o Wilsonach mogę potwierdzić, trwałe i wygodne, więc trzymam się tej firmy od lat. Problemem może być kwestia szerokości stopy, wydaje mi się, że to nie są buty na wąskie nogi, ale na pewno trzeba by mierzyć różne modele.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty na mączkę

Jeżeli słyszę wąska stopa i mączka to też powiem Wilson. Kolega ma właśnie wąskie stopy i w związku z tym problem. Od lat gra w Wilsonach i sobie chwali. Trwałość też jest niezła.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Hmm pytanie co znaczy wąska stopa... ja mam raczej szerszą stopę i wyższe podbicie i Wilsony, które miałem bardzo mi pasowały, do tego bardzo fajna szersza jodełka, która nie zapycha się od razu mączką... ale niestety grając w nich z ESP'em poleciało mi kolano :/ , wiem, że niby to nie wina butów, tylko cholernie pechowy przypadek, ale mimo to, nie potrafiłem wrócić do gry w tych butach i jednak je wywaliłem.

Więc nie wiem jak Wilsony dla wąskiej stopy się sprawdzą.
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę

Na początku dziękuję ślicznie Wam wszystkim za odzew w temacie. Po przeanalizowaniu Waszych propozycji, a także własnym rozpoznaniu wytypowałem następujące buty. Pod uwagę wziąłem też fakt, że muszą być "obudowane". Jak na moją pracę stóp nie mogę sobie pozwolić na buty lekkie, przewiewne i za bardzo elastyczne. Wydaje mi się, że dużo biegam na palcach, zawsze w tych miejscach strzelają mi buty, ale po ostatnich przebojach (opisałem na swoim blogu) nie wierzę już samemu sobie. Na razie tylko do przymiarki:

1.Adidas Barricade VII - jeszcze się zastanawiam nad sensem kupna tych butów biorąc pod uwagę fakt, że w lato może być za gorąco na nie. Sądzę, że "nadwozie" nie będzie się niczym różnić przy wersji Clay. Podobno są dosyć wytrzymałe.

2. Asics Gel Resolution 4 Clay i 5 Clay - "Piątka" wydaje mi się mocniejsza w okolicach palców od "czwórki". W 4kach jest dużo siatki, w 5kach nie ma jej.

3. Asics Gel Solution Speed Clay - tu nie wiem, czy nie będą zbyt lekkie w budowie i za miękkie. Kwestia przymiarki.

Z tego, co czytałem, to Asicsy mają opinie wytrzymałych...

4. Lotto Ultra Raptor II Clay. Tu raczej nie mam możliwości przymiarki i musiałbym brać w ciemno. Opcję Raptorów biorę dość poważnie pod uwagę.

5. Poprzymierzam też Wilsony, które podaliście. Na zdjęciach nie wyglądają zbyt mocarnie w sensie budowy, ale i tak zobaczę na żywo :).
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

TadX pisze:Z tego, co czytałem, to Asicsy mają opinie wytrzymałych...
Raczej odwrotnie. Komfortowych tak, ale z wytrzymałością są raczej na bakier.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Obiektyw pisze:
TadX pisze:Z tego, co czytałem, to Asicsy mają opinie wytrzymałych...
Raczej odwrotnie. Komfortowych tak, ale z wytrzymałością są raczej na bakier.
Ja mam Speed'y. Po 1 miesiący odkleiły mi się czubki. :) Po naprawie, którą było sklejenie gram już z 4 miesiące i nic nie dolega. A gram tylko w nich. Nie wycierają się, komfortowe są, miekka podeszwa. Porównując do K-Swiss Big Shot'ów, to K-Swiss'y szybciej się w środku przecierać zaczęły. Są lekkie (to może być wada) i nie mają szerokiej podeszwy (ale w środku jakieś wąskie nie są). Takie lekkie buciki. Należy wziać pod uwage fakt, że ja za dużo masy nie mam przez swój nikczemny wzrost. rotfl
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę

No to teraz mi zabiliście niezłego ćwieka. W zasadzie Asicsy wygrywały u mnie konkurs popularności, ale skoro z wytrzymałością są na bakier to kiepsko to widzę w takim razie...

Może inaczej... Tak do 350zł jestem w stanie przełknąć, że but po pół roku szlag trafi. Nie ma chyba co oczekiwać cudów. Teraz tak robią te buty, że ręce opadają. Przy wyższych cenach moje oczekiwania rosną w tym aspekcie.

Dodam też, że jestem lekki wagowo ;).

Coś mi się wydaje, że Barki VII wracają do gry razem z Lotto.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

TadX pisze:No to teraz mi zabiliście niezłego ćwieka. W zasadzie Asicsy wygrywały u mnie konkurs popularności, ale skoro z wytrzymałością są na bakier to kiepsko to widzę w takim razie...
[...]
Coś mi się wydaje, że Barki VII wracają do gry razem z Lotto.
Co do Asics'ów, to Kondziu (znaczy ESP) miał z nimi wiele przejść, jeżeli chodzi o trwałość. Ostatnio w ST byłem świadkiem oddwania butów tej marki do reklamacji. Ale ten sam człowiek mówił, że w bardziej komfortowych butach nigdy nie grał :).

Barki VII ... to opcja dla mnie. Jestem typowym użytkownikiem i miłośnikiem tego modelu Adidasa (Baricade). Jeżeli nie przeszkadza Ci sztywność Barków, to z pewnością nie będziesz na nie narzekał (chociaż serii VII nie znam, to moje przypuszczenia wynikające z doświadczeń z poprzednimi seriami). Poza tym Barki "niszczy się" standardowo około roku (ja to nawet 1,5 roku).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Obiektyw pisze:Poza tym Barki "niszczy się" standardowo około roku (ja to nawet 1,5 roku).
Barki VI mam już 1.5 roku, teraz, fakt jako rezerwowe i są prawie jak nowe. :::gd::: Przy Asics'ach komfort jednak jak w drewnianych chodakach. :wink:
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Buty na mączkę

Mam przyjemność od niedawna grać w butach Asics Gel Resolution 4, nie będę ukrywał, że do zakupu zachęciła mnie wyprzedaż.
Trudno mi po kilku grach na twardej nawierzchni wypowiadać się o ich wytrzymałości jedno co mogę potwierdzić to buty niesamowicie komfortowe to nawet trudno ująć w słowa.
I proszę się nie sugerować przymiarką bo ja nawet po godzinnym chodzeniu po domu miałem zgoła inne odczucia, a po pierwsze grze była bajka.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Buty na mączkę

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odzew, opinie, propozycje i sugestie. Jest mi bardzo miło, że się udzielaliście :).

Byłem dziś w Strefie Tenisa. Przymierzyłem:

- Asics Gel Resolution 4 Clay r.42;
- Adidas Barricade VII r.42 i r.42 2/3;
- Lotto Ultra Raptor II Clay r.43.

Asicsy GR4 - dziwny but. Nie ma normalnego czubka, tylko takie jakby przedłużenie, taki mały szpic. Ogólnie but odczuwalnie komfortowy, chyba nawet nie potrzebuje rozchodzenia. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ten czubek wystaje ewidentnie, skreśliłem ten but. Nie chcę już brać niczego, co odbiega od "normy". Poza tym ta siateczka na przodzie jest przemieszana ze wstawkami plastikowymi. Coś czuję, że to pierwsze miejsce do pękania. Chyba nawet ktoś pisał na Forum o tym, coś tak kojarzę.

Lotto Ultra Raptor II Clay
- solidnie wygląda, ale niestety nie było mojego rozmiaru, więc tylko mogłem bardziej wzrokowo ocenić. Jest na pewno miększy od Barek i raczej nie tego szukam. Na moje koślawe bieganie potrzebuję czołgów zamiast kapcioszków.

Adidas Barricade 7.0 - mój wybór. Na pewno mój wybór. Biegając po sklepie odczułem, że jest to but solidnie obudowany, ale biegło mi się nawet nawet. Jasna sprawa, komfort jest daleko w tyle w porównaniu do poprzednio przymierzanych. Tu nie ma się co oszukiwać. Jednak but ten spełnia moje wymagania: obudowany, sztywny. Ma też jakby wzmocnienie od wewnątrz - znaczy się but tak się nie wygina i podeszwa jest sztywna. Takie odniosłem wrażenie. Przymierzyłem też rozmiar mój "normalny" - 42 i jest w porządku. Tak to zawsze grałem 42 2/3. Teraz tylko udaję się na polowanie w Internecie :).

Jeszcze raz dziękuję Wam za Wasze wpisy :).
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Buty na mączkę

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty na mączkę

Myślę, że Barki to super wybór - oczywiście dla osób, które lubią mieć obudowane mocno kopyto. Napisz potem jak Ci się sprawują.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Buty”