Cornell
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2012, 19:12

Buty na Decourt

Witam,
w najbliższym czasie planuję zakup butów do ceny ok. 300-400 zł.
Jestem początkującym graczem, więc też nie wiem czy jest sens póki co wydawać aż tyle skoro i tak mogę nie wyczuwać różnic na tym etapie pomiędzy jakością danych butów na korcie.

Przez najbliższy czas będę grywał głównie na nawierzchni Decourt, czasem mączka.

Dobrze, aby buty były z kontrolą pronacji.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na Decourt

Nie ma większego sensu wydawania tyle na buty, jeśli jesteś początkującym graczem i nie masz specjalnych wymagań co do obuwia. Konkretnego modelu buta Ci nie podam, ale coś w granicach do 250 zł powinno w zupełności wystarczyć.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Buty na Decourt

Jak chcesz fajnie wyglądać to masz za 299zł Vapory z USO 12 w Sportclubie. rotfl
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Buty na Decourt

To, że jesteś początkujący nie ma większego znaczenia, ważne ile czasu będziesz spędzał na korcie. Trening dwa, trzy i więcej razy w tygodniu to obligo w zakupie porządnych butów. Na tym nie możesz oszczędzać, inna sprawa to kwota, poniżej 300 zł. kupisz bardzo dobre buty do tenisa.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty na Decourt

Szkoda na pierwszy raz wydawać duże kwoty na buty, bo to mija się z celem. Buty powinny być bezpieczne dla użytkownika (z uwagi na twardą nawierzchnię), piszę o trzymaniu stopy i komforcie - w jak najbardziej przystępnej cenie.
Kolega jeszcze nie ma pojęcia, jak poruszać się na korcie. Podejrzewam, że butów za 250 zł będzie mniej żal, niż takich za 400 zł.

Chociaż co do kwestii, że wszystko zależy od ilości godzin spędzanych na korcie - tutaj zgoda. Z opisu jednak wnioskuję, że Kolega to rekreacyjny gracz.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Buty na Decourt

Wszystko się zgadza, za 250 złotych i mniej można coś znaleźć na Sportclubie w promocji. Sam dość często korzystam z takich okazji, zwykle jest to końcówka rozmiaru.
Cornell
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2012, 19:12

Re: Buty na Decourt

Zgadza się, będę raczej grał rekreacyjnie. Obecnie ze względu na czas, będę wychodził na pewno na kort raz na tydzień. Z większą ilością razy w ciągu tygodnia. Obecnie może być problem, choć kto wie.

Wygląd, aż takiego znaczenia nie ma, bardziej cenię sobie komfort i aby było bezpiecznie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty na Decourt

Ujmę to tak, chcesz wydać pieniądze na topowy model? Możesz, nie widzę problemu, a i krzywdy sobie nimi nie zrobisz ;).
Natomiast ucząc się gry jeszcze dość długo nie wykorzystasz prawidłowo dobrych butów, ale za to zdążysz je już samym dreptaniem na korcie rozklepać.
Także faktycznie też jestem zdania, że możesz kupić jakiś podstawowy model dobrej marki i nie będziesz miał problemu.
Ludzie czasem mylnie i ambicjonalnie podchodzą do tematu twierdząc, że podstawowe wersje to nie bo to są jakieś ekonomy, budżetówki, bieda-wersje. Idzie negatywny przekaz.
A nie o to chodzi. Zwyczajnie takie buty są dla początkujących czy ludzi weekendowo zaglądających na kort - taka rekreacja.
Czy do odbierania poczty i przeglądania netu potrzebuję Intel i7, 16GB RAM? Nie, ale oczywiście jak będzie to też mi w tym nie przeszkodzi ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Cornell
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2012, 19:12

Re: Buty na Decourt

Co powiecie na:
Nike Zoom Breathe 2K11
Adidas Barricade Team 2.0
Nike Air Max Courtballistec
?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty na Decourt

Wszystkie są OK.
Nike Air Max CB są w wersji 4.3, 4.2 i 4.1 (lub starsze z zeszłego sezonu 3.x), sprecyzuj o jakie Ci chodzi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Cornell
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2012, 19:12

Re: Buty na Decourt

Hmm chyba 4.3.
Najbardziej mnie ciągnie do tych Air Max ze względu na ten "System Air Max w pięcie buta redukuje ryzyko kontuzji kolan, kostek oraz ścięgien minimalizując drgania wynikające z nagłych zmian kierunków."
Jak to ma się w przypadku innych butów? Akurat z kolanem miałem już kiedyś problem, a jak wiemy z kolanem raz coś się stanie to potem już przez całe życie może być różnie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty na Decourt

Grałem w 2K11, obecnie używam CB3.3 czyli model CB na 2011.
W obu przypadkach znajdziesz recenzję więc nie będę się powtarzał.

A co do tych Adidasów to koledzy grali, byli zadowoleni, więcej nie wiem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Buty”