MadMax
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:14

Wybór naciągu

Witam,
Dziś po raz pierwszy od 1,5 roku pękł mi naciąg w mojej rakiecie - Babolat Contact Tour (http://cokupic.pl/i/c_big1919425.jpg)
Chciałbym nadal używać z Babolatów i wybrałem kilka propozycji, z których mam nadzieje, że pomożecie mi wybrać odpowiednią dla mojej rakiety.
Oto one:
Babolat HURRICANE FEEL 12m
Babolat RPM BLAST BLACK / RAFAEL NADAL /12m
Babolat DURALAST 12m
Babolat PRO HURRICANE 12m
Babolat PRO HURRICANE TOUR 12m
Gram zazwyczaj rekreacyjnie ale na niezłym poziomie.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wybór naciągu

Najpierw powiedz:
  • Czym grałeś do tej pory ?
  • Jak Ci się tym grało ?
  • Jaki masz styl gry ?
  • Jakich uderzeń najczęsciej używasz ?
  • Czego oczekujesz od (następnego) naciągu ?
Wszystko co podałeś do dość sztywne naciągi. Jeśli wiec nie miałeś do tej pory problemów z barkiem/łokciem/nadgarstkiem, wypróbuj na początek RPM Blast. Najbardziej komfortowy z nich wszystkich jest (jak sama nazwa wskazuje) Hurricane Fell, traci jednak szybko swoje właściwości.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
MadMax
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:14

Re: Wybór naciągu

Smyk pisze:Najpierw powiedz:
  • Czym grałeś do tej pory ?
  • Jak Ci się tym grało ?
  • Jaki masz styl gry ?
  • Jakich uderzeń najczęsciej używasz ?
  • Czego oczekujesz od (następnego) naciągu ?
Wszystko co podałeś do dość sztywne naciągi. Jeśli wiec nie miałeś do tej pory problemów z barkiem/łokciem/nadgarstkiem, wypróbuj na początek RPM Blast. Najbardziej komfortowy z nich wszystkich jest (jak sama nazwa wskazuje) Hurricane Fell, traci jednak szybko swoje właściwości.
Jeżeli chodzi o naciąg jakim dotychczas grałem to był on firmowy w rakiecie już przy zakupie więc nie wiem i go nigdy nie zmieniałem. Grało mi się całkiem fajnie, dobra kontrola rotacji i uderzeń choć niezbyt mocna siła uderzenia i naprężenie. Styl to przede wszystkim forehand i gra z głębi kortu. Hm, czego oczekuję? Dobrej kontroli przy uderzeniach, dobrego czucia uderzeń , trochę mocy też się przyda. Nie jestem aż takim profesjonalistą żeby tak bardzo zależało i wszystko czuł. Zresztą przedział cenowy sam na to wskazuje że nie oczekuję cudów ;) Problemów z ręką też jeszcze nie miałem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wybór naciągu

1,5 roku? Taka rada, dla dobra swoich stawów kończyn górnych czy naciąg strzela czy nie wymień go przynajmniej raz na pół roku. A o komforcie i jakości gry nowymi strunami już nie wspomnę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wybór naciągu

MadMax pisze:Hm, czego oczekuję? Dobrej kontroli przy uderzeniach, dobrego czucia uderzeń , trochę mocy też się przyda. Nie jestem aż takim profesjonalistą żeby tak bardzo zależało i wszystko czuł.
Brzmi tak trochę jak "właściwie to nie wiem dokładnie ... Wszystkiego po trochu" ;). Wypróbuj tego Blast'a :). Albo jeśli jednak nie musi być koniecznie Babolat, to WeissCannon Scorpion 1.22 - też ma według mnie wszystkiego po trochu ale niczym się specjalnie nie wyróżnia ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
MadMax
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:14

Re: Wybór naciągu

Ok to wezmę tego Blasta a do drugiej rakiety Weiss Cannona. Powiedzcie tylko jaką mam wybrać grubość 1,25 czy 1,30?
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór naciągu

Skoro po 1,5 roku pękł Ci stary naciąg to śmiało możesz sobie założyć wersję 1,25.
MadMax
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:14

Re: Wybór naciągu

Ok, jedna rakieta już gotowa ale postanowiłem zrobić już wszystkie porządki również z rakietami rezerwowymi i idę za ciosem. Wpadły mi w oko takie modele w atrakcyjnych cenach:
Head Sonic Pro
Head Master
Head UltraTour
Pacific Poly Power
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Wybór naciągu

Nie patrzyłem na ceny ale ja wziąłbym Head Sonic Pro. :) Podobny cenowo a lepszy jakościowo będzie naciąg firmy SIGNUM PRO (Tornado, Hyperion) Bądź jakiś MSV np. Focus - EVO !
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór naciągu

Tonak pisze:Nie patrzyłem na ceny ale ja wziąłbym Head Sonic Pro. :) Podobny cenowo a lepszy jakościowo będzie naciąg firmy SIGNUM PRO (Tornado, Hyperion) Bądź jakiś MSV np. Focus - EVO !
Zgubiłem trochę logikę, na jakiej podstawie (może źle zrozumiałem) kolega sugeruje że jakościowo naciągi Signum Pro są lepsze od Head'a? Proszę się podzielić dostępem do wyników badań ilości zwrotów/reklamacji uznanych lub nie!
Tu na forum nikt nie sygnalizował, że Sonic Pro pęka w sposób niekontrolowany w przypadkowych miejscach, czy pod dużo mniejszym od zakładanego obciążeniem. Nie twierdzę, że tak nie może być, ale proszę o źródło do takich badań.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Wybór naciągu

Sam grałem tymi wszystkimi naciągami i wiem z własnego doświadczenia. Po za tym lepiej wychodzą te firmy signum pro np. na SF. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór naciągu

Tonak pisze:Sam grałem tymi wszystkimi naciągami i wiem z własnego doświadczenia. Poza tym lepiej wychodzą te firmy Signum Pro np. na SF. :)
Mylisz pojęcia własności naciagu: żywotności, dynamiki, trwałości itd z jakością, czyli zgodnością z parametrami zakładanymi i ilością wad ukrytych.
Do tego nie masz bo nie możesz mieć dostępu. Strinforum też tych nie ma.
To są dane obiektywne o jakości, Ty mówisz o odczuciach w użytkowaniu - subiektywnych.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
MadMax
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:14

Re: Wybór naciągu

Witam ponownie,
Ostatnio jakąś czarną serię mamy podczas gry. Mojemu tacie również ostatnio poszedł naciąg i prosił mnie o pomoc w wyborze. Gra Wilsonem Bladem dość rekreacyjnie i nie jest w stanie powiedzieć wszystkich niuansów gry i czucia. Z jego stylu gry zauważam jednak że ceni sobie przede wszystkim celność zagrań i kontrolę. Gra dość spokojna i wszechstronna. Przywiązany do Wilsona ale może skusi się również na jakieś inne marki.
Jeśli jest możliwość to proszę o oferty z różnych przedziałów cenowych (tanie, średnie , trochę droższe).
Z góry dzięki za pomoc.

Wróć do „Naciągi”