quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Witam. Zakupiłem Yonexa Vcore SV 100 (300g), za jakieś 2-3 gry będę musiał wymienić naciąg. Teraz tak, rakietą gra mi się bardzo dobrze, waga idealna, główka mogłaby być mniejsza, no ale cóż, rama gruba - rakieta bardzo dynamiczna muszę pilnować chwytu bo piła idzie niesamowicie. Wiadomo jak to z takimi ramami troszkę gorzej przy jakimś woleju, kontroli itd. Chciałbym coś założyć w stronę kontroli właśnie, ale znowu żeby jej nie zamulić. Mój styl to raczej płasko, głównie z za linii, okazjonalnie do siatki - preferuje mocny płaski serwis, teraz trochę czuje coś w barku więc częściej rotowany - kierunkowy. Coś polecacie ? Dotychczas zakładałem jakieś zwykłe - gdzie za naciągnięcie + naciąg płaciłem 30-40 zł. Coś polecacie ? Z ceną też nie chciałbym szaleć. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

A wiesz może co miałeś teraz wciągnięte w tej ramie, na ile i kiedy było wciągane?

I jeszcze fajnie jakbyś napisał coś o swoich preferencjach co do konstrukcji naciągu - tzn. czy grasz polyestrami i czy to Ci pasuje, czy raczej wolisz coś bardziej miękkiego jak multi czy syntetyk. Jeśli kojarzysz jakieś nazwy naciągów, którymi kiedyś grało Ci się super albo takich, których nigdy więcej nie chcesz widzieć w swojej ramie, to też wrzuć tutaj.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

U mnie w tej ramie sprawdziły się miękkie druty Isospeeda. Jak na Yonexa rama bardzo sztywna tak na papierze, jak i w realnych odczuciach. Isospeed Pulse w wersji 1.20 był dla mnie najlepszym wyborem, ale nie każdemu te naciągi pasują. Miałem też w jednej z rakiet Signum Pro Plasma Pure, odczucia podobne ale wolałem Isospeeda.
To oczywiście moje subiektywne odczucia :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Mnie to zastanawia gdzie kolega wciąga za 30PLN z naciągiem, bo myślę że w większości lokalizacji za tyle to nawet żyłki wędkarskiej nie wciągną. :)
Obrazek
_____
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

30 zł może przesadziłem, ale 40 zł płaciłem w tamtym roku. :) Nie wiem co to są nawet za naciągi, jakieś najtańsze zapewne. Szczerze mówiąc raz tylko grałem na MSV jakimś, ale to na taniej ramie - pierwsza rakieta, potem jakiś Pro's Pro ale dokładnie nie pamiętam bo to były inne rakiety i już sporo czasu minęło. Może są jakieś "legendarne" naciągi tzn., chodzi mi o to, że maja dużo fajnych opinii od ludzi np. co praktycznie nigdy nie kombinowali z naciągami, za bardzo nie zwracali uwagi. Jeśli chodzi o kg na ile ten był naciągnięty to też nie mam możliwości zdobycia info. :/
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

quest123 pisze: 22 maja 2020, 19:00 Szczerze mówiąc raz tylko grałem na MSV jakimś, ale to na taniej ramie...
Tak jak lubię naciągi MSV, tak w Vcore SV zupełnie nie mogłem się z nimi dogadać. Było miękko, ale w tej ramie musiałem mieć coś okrągłego, a MSV lubię tylko kanciaste. Ale spróbować możesz, to bardzo przyjemne druciki :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Też myślałem (zwłaszcza mając na uwadze ograniczenia budżetowe) żeby Ci polecić spojrzenie w kierunku naciągów MSV, ale ponieważ sam Vcore 100 nie grałem, to idąc za sugestią scudetto, polecam Ci "okrągłą" strunę Pro's Pro Cyber Power 1,25 lub 1,20. Tylko nie wersja Nano, ale "zwykły" Cyber Power i koniecznie w kolorze białym (a nie czerwonym, czarnym czy srebrnym), a to dlatego, że: a) biały jest tańszy od pozostałych - w Strefie set jest obecnie po 14,90 zł (co z usługą naciągnięcia nie powinno przekroczyć górnych widełek Twojego budżetu) oraz b) pozostałe kolory grają wyraźnie inaczej niż biały.

To jeden ze starszych naciągów polyestrowych. Grałem nim (i wyłącznie nim) przez co najmniej 5-6 lat począwszy gdzieś tak od 2003 roku. To taki przykład - moim zdaniem oczywiście - budżetowej struny, która wszystko robi średnio dobrze - poprawnie, ale bez szału. Daje lepszą trwałość niż przeciętny mulciak/syntetyk, ale nie jest specjalnie sztywna jak wiele innych poly, jest dostęp do spinu, ale da się jednocześnie grać tym płasko, jest dynamika, ale i kontrola nie jest najgorsza. Ot, taka "struna środka". Kiedyś bardzo popularna, dziś coraz rzadziej słyszę by ktoś jej używał (po części dlatego, że wszyscy gonią za nowościami, a Cyber Power nawet opakowania od blisko 20-lat nie zmienił), ale znam jeszcze paru trenerów, będących naprawdę niezłymi grajkami, którzy do dziś używają tylko tej struny. Cena atrakcyjna, więc polecam wypróbować.

Skoro nie wiesz jak chciałbyś mieć wciągnięty nowy naciąg, a jednocześnie piszesz, że rama ma dużo mocy własnej, to spróbowałbym z wersją 1,25 mm wciągniętą na 24 lub 25 kg. Jak będzie zbyt mało dynamicznie, to możesz zejść na 1,20 mm albo zostać przy 1,25 mm, ale zejść 2 kg-3 kg po całości. Z kolei jak uznasz, że jest za twardo - to obniż tylko poziomy o 1 kg. A jakbyś nadal miał problem z kontrolą, ale jednocześnie nie czuł drgań/bólu na ręce, to możesz podnosić w kierunku maxa rekomendowanego dla Twojej rakiety (masz to zazwyczaj na ramie gdzieś napisane), czyli pewnie jakiś 27-28 kg, uważając przy tym żeby nie zamienić naciągu w deskę.

Aha, jedna wada jaką pamiętam u Cyber Powera, to dość wyraźne przesuwanie się strun (przy przeplocie 16x19 i grze mocniej topspinowej), co powodowało, że co kilkanaście uderzeń musiałem zazwyczaj kilka strun poprawić. Ale że naciąg miękki i okrągły, to poprawki takie nie były jakoś specjalnie uciążliwe, a wręcz stały się dla mnie częścią rytuału między punktami, pozwalającego na lepsze skupienie się na grze zamiast na otoczeniu.

A jeśli pytasz o popularne/lubiane/legendarne naciągi w przedziale cenowym do 20 zł za set, to za takie uchodziły lub nadal uchodzą także m.in.:

- Kirschbaum Super Smash
- MSV Co Focus
- MSV Focus Hex Soft
- Signum Pro Poly Plasma

To wszystko są monofilamentowe struny (w uproszczeniu przyjmijmy, że polyestrowe), a jakbyś chciał coś z multi/syntetyk (czyli w teorii: większy komfort, dynamika, miękkość i czucie, ale mniejsza trwałość, dostęp do rotacji i kontrola), to jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najtańszych strun jest nylonowy Wilson Synthetic Gut. Co niestety nie znaczy, że jest to naciąg dobry i raczej szukałbym czegoś lepszego (nowocześniejszego?), może w kierunku Wilson Reaction, Tecnifibre Synthetic Gut albo Toalson Asterisk. Choć ja akurat specjalistą od multi nie jestem (tzn. wiem tyle, że najlepszy multi to Tecnifibre X One Biphase, ale to zupełnie inny pułap cenowy).

Wracając do polyestrów - możesz też spojrzeć na coś z oferty firm WeissCannon albo Gamma (kiedyś bodajże w USA była moda na ich strunę Zo Magic) - one robią ogólnie dobre naciągi, więc i w strunach budżetowych może coś się fajnego znajdzie.

Nie wykluczone jednak, że polyester jako taki Ci nie przypasuje (zwłaszcza, że pisałeś coś o bólach ręki), wtedy trzeba będzie myśleć o hybrydzie z czymś bardziej miękkim albo o przejściu w całości na multifilament lub syntetyk.

Aha - wszystkie wyżej wymienione struny są aktualnie dostępne w Strefie Tenisa. To oczywiście nie wyczerpuje listy dostępnych na rynku dobrych strun w cenie do 20 zł, ale myślę, że w tym gronie spokojnie znajdziesz coś czym będzie Ci się dobrze grało, być może na dłuższy czas, a być może tylko do momentu aż nie spróbujesz produktów z wyższej półki (a wtedy polecam Ci naciagi firm Polyfibre i Solinco).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Dziekówa. Odnośnie ceny to nie jest tak, że koniecznie musi być 20zł za naciąg, właśnie chciałbym założyć coś droższego, tylko też znowu z głową bo za rakietę dałem 250zł - grana 1 sezon. :)
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

A co konkretnie polecasz z Polyfibre albo Solinco? Bo właśnie będę zamawiał, odnośnie bólu ręki (barku) to tak pojawia się, ale myślę, że to zła technika serwisu (zgięty łokieć) i różnie raz czuje, a raz zupełnie nic. Natomiast chciałbym też właśnie zminimalizować wibracje - te naciągi też maja to do siebie ? Pozdrawiam
https://strefatenisa.com.pl/naciagi-ten ... er=&c=4192 - coś takiego np. czytam, że przyjazny dla ręki.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Polyfibre tour player 1.25
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Najlepsze Solinco to Confidential, Hyper-G i Tour Bite. Rewelacyjne struny, ale generalnie sztywne I wymagające pełnego zamachu przy każdym uderzeniu. Inaczej kompletnie nie grają - nie masz czucia, rakieta wibruje, piła nie leci zupełnie. Mało komfortowa deska.

Zacząłbym od Tour Bite Soft na Twoim miejscu.

Z Polyfibre ludzie chwalą Tour Playera. Możesz sprawdzić Black Venoma bo jest mniej twardy. Ja gram od lat ich TCS-em, ale to dość specyficzna struna, kompletnie wyprana z mocy, choć dość miękka jak na drut. Jak sam nie masz czym uderzyć, to piłka „turla” ci się do siatki. Nie każdemu pasuje taka charakterystyka.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Naciąg do Yonex Vcore SV 100

Yonexy dobrze grają z Poly Tour Pro. :) Taki naciąg, który we wszystkim jest powyżej średniej ale bardzo przewidywalny i dobrze trzyma napięcie.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Naciągi”