Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Coś miękkiego do hybrydy

Jak zapewne nikt nie wie od jakiegoś czasu walczę z kontuzją nadgarstka. W związku z tym szukam jakiegoś miękkiego naciągu na struny poziome (nie znoszę grać czystym mulciakiem). Na pionach wyląduje Head Lynx 1.2 mm potem pewnie jeszcze cieńszy drut w stylu MSV FH +38 w wersji 1.15 mm albo i 1.1 mm. Do tej pory na crossy używałem Prince Premier Touch, Signum Pro Micronite i Topspin Sence Seven, ale obecnie albo są drogie, albo niedostępne. Może znacie coś miękkiego i w przystępnej cenie (tak do 40 zł za set)? Fajnie jakby oprócz setów były dostępne szpule.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Head PWR Fusion. Nie jest to może podręcznikowe multi, ale u mnie bardzo dobrze się sprawdzało w hybrydzie zarówno na poziomie jak i pionie jak wracałem do gry po kontuzji barku. Cena 35-38 zł zależnie od sklepu, szpule też są.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Szuma pisze:Head PWR Fusion. Nie jest to może podręcznikowe multi, ale u mnie bardzo dobrze się sprawdzało w hybrydzie zarówno na poziomie jak i pionie jak wracałem do gry po kontuzji barku. Cena 35-38 zł zależnie od sklepu, szpule też są.
Brzmi ciekawie, chyba nawet kiedyś nim grałem. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Babolat Xcell klasyczny mulciak, którego stosuję od wielu lat. Ja jestem po operacji ręki, po łokciu tenisisty czyli zdrowie i komfort to moje drugie imię.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Clapton pisze:Babolat Xcell klasyczny mulciak, którego stosuję od wielu lat. Ja jestem po operacji ręki, po łokciu tenisisty czyli zdrowie i komfort to moje drugie imię.
Ten chyba przekracza założony budżet o ile dobrze pamiętam.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Doświadczenie (w sensie porównania różnych opcji) mam może małe jeśli chodzi o naciągi typu multi, ale polecam ze swojej strony PWR Fusion, który jest podstawą każdej mojej hybrydy. W zauważalny i dla mnie wystarczający sposób zmiękcza setup. Cena też jest atrakcyjna, a żywotność chyba porównywalna do innych multi.

Przy hybrydzie tak czy owak drut przepiłuje w końcu multi - czas życia mulciaka zależy w dużej mierze od rakiety (przeplotu), ale na specjalnie długie przebiegi bym tutaj nie liczył.
Tak tylko dla porządku wspominam o tym, mając świadomość że nie dla wytrzymałości tworzy się hybrydowe setupy w rakietach ;).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Marcoone pisze:Przy hybrydzie tak czy owak drut przepiłuje w końcu multi - czas życia mulciaka zależy w dużej mierze od rakiety (przeplotu), ale na specjalnie długie przebiegi bym tutaj nie liczył.
Tak tylko dla porządku wspominam o tym, mając świadomość że nie dla wytrzymałości tworzy się hybrydowe setupy w rakietach ;).
Na wybitnej wytrzymałości mi nie zależy, wciągam sam i mam dwie ramy więc to żaden problem, poza tym nie rwę strun za bardzo. Jak 2 rakiety wytrzymają mi dwa miechy grania 2-3x w tygodniu to będę zadowolony.

Wczoraj gadałem z EDem i przypomniał mi o WeissCannon Explosiv i chyba jego użyję. Nie dość, że tani to jeszcze miękki jak poducha, choć pewnie kupię seta PWR'a i porównam. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Zapomnieliście o klasyku na poziomy w hybrydzie: Isospeed Control :) Mogę też polecić coś z budżetowej półki: Pro's Pro Gutex Ultra. Wybierać te grubsze (1.25 albo 1.30).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Wyczes a tak w ogóle to Ty przecież sam z siebie jesteś odpowiednio miękki :P. Po co Ci jeszcze naciąg :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Jakuboto pisze:
Clapton pisze:Babolat Xcell klasyczny mulciak, którego stosuję od wielu lat. Ja jestem po operacji ręki, po łokciu tenisisty czyli zdrowie i komfort to moje drugie imię.
Ten chyba przekracza założony budżet o ile dobrze pamiętam.
Mam trzy oryginalnie zapakowane sety, mogę odstąpić w dobrej ceni :D :] :angel: .

Sprawa budżetu załatwiona rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Coś miękkiego do hybrydy

scudetto pisze:
Jakuboto pisze:
Clapton pisze:Babolat Xcell klasyczny mulciak, którego stosuję od wielu lat. Ja jestem po operacji ręki, po łokciu tenisisty czyli zdrowie i komfort to moje drugie imię.
Ten chyba przekracza założony budżet o ile dobrze pamiętam.
Mam trzy oryginalnie zapakowane sety, mogę odstąpić w dobrej ceni :D :] :angel: .

Sprawa budżetu załatwiona rotfl .
Pierwszy!

Scudi pozamiatał temat. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Coś miękkiego do hybrydy

Wspomniany PWR Fusion może być dobry.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Naciągi”