ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Witajcie,

użytkuję dwie sztuki Aero Pro Drive Cortex, jako że jestem baselinerem wiec wypady do siatki i woleje to sporadyczne zagrania. Moją siłą są zagrania kątowe, rozrzucanie przeciwnika ale powoli jest to dla mnie za mało, chcę mieć w rakiecie więcej mocy :D . Jestem nawet w stanie zmienić rakietę jeśli trzeba. Chodzi o to że mam za mało bezpośrednio wygrywajacych piłek. Owszem często piłka jest wygrana ale irytuje mnie, że przeciwnik ją odgrywa, w siatke czy out ale jednak. A ma do niej nie dobiegać :::yay::: . Czasem się i to zdarzy ale za rzadko i czuję że zależy to mniej od mojej siły/techniki a bardziej od rakiety lub naciągu. Lubuję się w rotacji i technicznej grze, stąd naciągam więcej niż 25kg ale jestem gotowy to zmienic.

Obecnie na jednym egzemplarzu mam Red Code a na drugim RPM Blast, pierwszy 25kg drugi 27kg. Oba idą do wyciecia.

I teraz co według Was założyć aby rakieta nabrała mocy.

Mam do dyspozycji:

Head Lynx 1.25
Signum Pro Firestorm 1.25
MSV Focus Hex Plus 25 1.20
MSV Co-Focus 1.18
Gamma Moto 17 1.24
Weiss Cannon Turbotwist 1.18

dwa pierwsze mają chyba najwieksza dynamike ale rozważe każdą opcje. Zastanawiam się czy zrobić w tej samej strunie i poziomy i piony czy jak do tej pory hybrydę z multi. Czy wciągać w okolice 25kg czy może zaszaleć np z 20kg.

Chętnie przeczytam Wasze opinie, rakiety dosyć popularne więc może ktoś z Was nimi gra i coś może powiedziec.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Przyznam szczerze, że sam grałem tą ramą i Blastem i doświadczenie mam takie, że mocy jest tam pod dostatkiem. Osobiście, jako stosunkowo przeciętnej postury 20latek (185cm wzrostu, 75kg), byłem zmuszony do zmiany rakiety, ponieważ miałem za dużo mocy i szkoda było mi łokcia - ostatnie naciągnięcie Blasta, które i tak było w miarę satysfakcjonujące to 28kG, co jak się łatwo domyślić, było cholernie sztywne. Mówisz, że grasz rotacyjnie, więc i to rozumiem - sam gram forhend heavy western, bekhend jednoręczny semi-western. Na początku również odnosiłem wrażenie, że brakuje mi mocy, ale było to w czasie, kiedy moją główną ramą był Dunlop Aerogel 4D 500 Tour. Po przesiadce na Babolata i ponad rocznej przygodzie z nim, musieliśmy się rozstać, bo w mojej opinii to rama przesycona dynamiką i nic więcej.
Nie wiem, jak konkretnie wygląda Twoja gra, toteż nie chcę negować Twoich słów, ale przyjrzyj się obiektywnie, czy aby na pewno nie jest to kwestia umiejętności i techniki, a nie sprzętu. Gra chwytami zachodnimi ma to do siebie, że ciężko jest grać typowo płaskie piłki, które będą bardzo szybkie. Po ok. 3 latach rzeźbienia baloników z forhendu, ja się tego nauczyłem, aczkolwiek wiele uporu to wymagało.

Co do naciągów to polecam Ci wypróbować, jeżeli będziesz miał okazję, Babolata Pro Hurricane'a i Solicno Tour Bite'a. Ten pierwszy w porównaniu do Blasta daje mniej rotacji, ale za to jest nieco mniej sztywny i bardziej dynamiczny. Z kolei Solinco jest dla mnie bardzo przyjemnym naciągiem oferującym podobną rotację do Blasta, ale za to lepsze trzymanie napięcia na dłuższą metę i o wiele wyższy komfort.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Właśnie nie chciałem tego usłyszeć :D. Też się tego obawiam, że może to być kwestia uchwytu (bo przecież nie techniki ;)). Co ciekawe ja na Babolata przeszedłem z Dunlopa Aerogel 500 4D Tour!! Dunlop dalej jest w bagu i czasem nim gram, wtedy widzę jakie ciasne piłki umiem posłać. Ogólnie to mam kilka Dunlopów i nimi potrafię grać.

Wyszedłem z założenia, że techniką trzeba się zadowolić jaką się ma, w tym wieku wiele już nie zmienię więc siły trzeba szukać gdzie indziej i pierwszym pomysłem była zmiana na Babolca, który z katapulty słynie. Rozważę te naciągi co napisałeś, może wypróbuję.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 15:14 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 2 - Dla zobrazowania problemu poprawki oznaczono kolorem czerwonym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Następny post bez polskich znaków diakrytycznych leci do kosza. Sugeruję moduł ortograficzny.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Przecież robię polskie znaczki i ogonki, no może kilka przeoczyłem. :D :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

ZiZi pisze:Przecież robię polskie znaczki i ogonki, no może kilka przeoczyłem. :D :D
Dostarczyłem ostatnio klientowi całą jasną kolekcję i połowę ciemnej, nie chciał odebrać - nie wiem czemu. rotfl

Od zwiększania dynamiki jest technika uderzenia. To wielokrotnie więcej niż może naciąg, nawet ten na baterie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Ja nie wiem co wszyscy z tym naciągiem.
użytkuję dwie sztuki Aero Pro Drive Cortex
Head Size: 100 sq. in.

- Zmień ramę na 95 jeśli szukasz mocy i dynamiki.

Dołóż gruby tłumik.

Voila. :)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

maksu pisze:Ja nie wiem co wszyscy z tym naciągiem.
użytkuję dwie sztuki Aero Pro Drive Cortex
Head Size: 100 sq. in.

- Zmień ramę na 95 jeśli szukasz mocy i dynamiki.

Dołóż gruby tłumik.

Voila. :)
To chyba odwrotnie działa - im większa główka, tym więcej dynamiki ma rakieta. Nie bez znaczenia jest tu grubość ramy, a poza tym, co do dynamiki ma tłumik? Albo jestem głupi, albo po prostu jedno wielkie WTF!?
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg dla zwiększenia dynamiki

Tłumik i dodatkowa moc? Owszem...
Wiele osób zakładając taśmę ochronną, tłumik etc. zapomina, że to wszystko "ileś" waży.
W zależności od tego jaki tłumik założymy może dojść do znacznego przesunięcia środka ciężkości, co z kolei może dawać odczucie większej mocy.

Niemniej jednak: Nie tędy droga...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”