Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gładki naciąg do topspinu

:)
kpijak75
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:53

Re: Gładki naciąg do topspinu

Mam ostatnio problemy z łokciem, dlatego szukam nociągu gładkiego do hybrydy, by nie piłował multi. Gram rotacyjnie samo multi przesuwa się i nie ma takich właściwości rotacyjnych jak poli.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Gładki naciąg do topspinu

Cześć chłopaki! Wreszcie wyrwałem się od stołu rodzinnego. Chwilowy spokój. Dziadek śpi a dzieciary grają z babciami w Kolejkę. Podzielę się swoimi refleksjami o naciągach ułatwiających rotację. Jak wszyscy zapewne wiemy, nie ma idelanej rakiety, naciągu i idealnej siły naciągania dla każdego, bo wtedy wszyscy gralibyśmy tym samym sprzętem i na Forum byłyby nudy na pudy. Moim zdaniem warto korzystać z rad i doświadczeń innych, ale i tak trzeba się przekonać, co akurat mi pasuje. Niestety to wymaga sporo czasu i kosztów, gdyż trzeba się liczyć z tym, że drogi naciąg wciągnięty na moją rakietę kompletnie mi nie pasuje i np. po godzinie gry - wycinka. Ale nie żałujmy kasy na naszą pasję. Spośród naciągów wielokątnych z moich doświadczeń wynika, że Pro Hurricane Tour 1,20 daje bardzo dobrą rotację i kontrolę i jest trwały, ale dość sztywny i trochę za mało dynamiczny. RPM Blast jest trochę lepszy, jeśli chodzi o dynamikę, ale strasznie szybko traci naprężenie. Podobne odczucia miałem przy Luxillon Alu Power Rough. Jesienią ubiegłego roku zacząłem grać MSW Co-Focus Hex 125 Plus (bardziej miękka wersja tego naciągu) o grubości 1,20 i byłem przekonany, że to dla mnie naciąg na długi czas...dopóki nie spróbowałem Wilson Revolve 1,25 (dawniej pod nazwą Rip Spin) koloru białego. Moim zdaniem ten naciąg pozwala uzyskać lepszą rotację od w/w, a przy tym jest bardziej dynamiczny, komfortowy (bardziej miękki) i trwały (ja gram jednym naciągiem 12-15 godzin i nie odczuwałem dużej utraty naprężenia). Gram rakietą Wilson Pro Staff RF Autograph (waga 340 bez naciągu) z przeplotem 19/16. Eksperymentowałem przez ostatnie miesiące z siłą naciągu i znalazłem dla mnie idealną: 21 KG na struny pionowe i 20 KG na struny poziome. Pozdrawiam wszystkich i życzę znalezienia idealnej konfiguracji rakiety i naciągu, żeby każdy miał maksymalną przyjemność z gry. Byle przetrwać Święta i we wtorek na kort, a niedługo mam nadzieję na kort otwarty!
kpijak75
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:53

Re: Gładki naciąg do topspinu

Kurcze, miałem ten naciąg w wersji 1.30 w Wilsonie Burn i mnie nie przekonał teraz gram Wilsonem Pro Staff 97 i może w hybrydzie na pionach z Tecnifibre Xr1 będzie Ok.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Gładki naciąg do topspinu

Najprostszy sposób, spróbuj Rip Spina 1,25 w hybrydzie z innym lub samego. Jedyny problem, że w grubości 1,25 ten naciąg jest trudno dostępny. W którymś ze sklepów internetowych widziałem go w pojedynczym opakowaniu w kolorze pomarańczowym. Ja kupiłem rolkę 200 m Wilson Revolve 1,25 białego, ale w momencie, gdy przekonałem się do tego naciągu.
Marcoone pisze:Ale czy będzie się nadawał do forehandu? Oto jest pytanie ... :)
Rip Spinem vel Revolve forhend też da się zagrać całkiem fajnie i rotacyjnie. A przy okazji ciekawe czy na kortach tenisowych zdarzyło się Wam grać z kimś, który by prawie wszystko grał backhandem? Chyba nie jest to możliwe w tenisie. Gdy grałem kiedyś w lidze amatorskiej tenisa stołowego byłem w jednej drużynie z gościem, który grał tylko backhandem i był naprawdę dobry.

Wróć do „Naciągi”