ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Prośba o dobór naciągu do Babolca

Witajcie,
jaki naciąg polecilibyście do Aero Pro Drive, przy czym gram w 90% jako atakujący baseliner. Miałem przygodę w zeszłym tygodniu z naciągiem Red Code i jestem nim zaskoczony. Zwykle nie lubię katapult, a jak wiadomo w Babolcach wszystko wciągnięte niżej niż 26kg to strzelanina. Na co dzień gram Pro Drive z naciągiem RPM Blast wciągniętym na 27kg (tak btw też szukam zamiennika) ale o dziwo jak wziąłem ten egzemplarz z Red Code (25kg) to nieźle się grało i można było tak strzelić, że przeciwnik nie widział piłki. Zaskoczyła mnie ta moc i chce potestować z tą silą naciągu. Inna sprawa że naciąg również strzelił po pierwszym graniu ;). A kosztował coś 50zl wiec trzeba znaleźć jakiś zamiennik ;). Może macie jakieś doświadczenia.

W Dunlopach od lat stosuje hybrydy w postaci Black Outa z dowolnym syntetykiem i zestawy te sprawdzają się ale nie ma co porównywać nawet mocy do Babolata. To zupełnie inna charakterystyka, ciasne crossy i typowo gra na rozbieganie rywala a Babol jak to Babol do bombardowania. Spodobało mi się to i chciałbym mieć w bagu dwa zestawy, jeden do szlachetnej gry :twisted: a drugi do niszczycielskiej. rotfl

Dlatego szukam jakiegoś zamiennika z tańszych firm typu właśnie Pros Pro, Gamma, dzięki.

Proszę o większą staranność. Post miał około 15 błędów. Dziękuję z góry. //Obiektyw
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Prosba o dobór naciągu do Babolca

Jakiś czas temu również grałem Babolatem APD. Przerzuciłem się na inną rakietę, bo właśnie mocy było dla mnie zdecydowanie za dużo, a grając (tak samo jak Ty) Blastem, nie chciałem marnować w tak młodym wieku łokcia, a chcąc zostać przy tym naciągu, musiałbym wkroczyć powyżej granicy 27kG.
Po tym, jak znalazłem inną - odpowiadającą mi ramę, rozpocząłem szukanie miększego zamiennika dla Blasta. Po kilkutygodniowych testach, padło na Solinco Tour Bite. Dostęp do rotacji większy, niż w RPM, a i bardziej komfortowo się gra. Nie jest to jednak w dalszym ciągu naciąg dla osób poszukujących komfortowej gry - ciągle jest dosyć sztywno, ale nie tak, jak w Blascie i moim zdaniem, jest minimalnie większa dynamika. Ja się w tych strunach zakochałem. :)

Jeszcze jedno... Gram teraz Steamem 99S z przeplotem 16x15, więc również o żywotności naciągu mogę się nieco wypowiedzieć, a uważam, że akurat dosyć mocno go eksploatuję, bo swoją grę opieram na rotacjach (zachodnie chwyty, etc.). Mianowicie, przy pierwszym spotkaniu z Solinco, myślałem, że nie zostanę przy tym naciągu ze względu na utrzymywanie napięcia strun. Chodzi o to, że jak wciągałem wcześniej Blasta to trzymał, nie przesuwał się zbytnio, a dopiero po po ok. 6h godzinach gry, latał w każdą stronę. Z Solinco jest inaczej, bo przesuwać zaczyna mi się już po kilkunastu minutach gry, co oznacza, że puszcza początkowe napięcie szybciej, niż Blast, ale ogólna sytuacja wygląda inaczej. Jak już puści trochę tego napięcia to dalej trzyma je bardzo długo, co skutkuje tym, że po 6h gry zachowuje się podobnie do stanu po 1h gry, a w przypadku Blasta, ta amplituda, jeżeli chodzi o napięcie, jest kolosalna. Toteż, moim wyborem jest w tym momencie zdecydowanie Solinco Tour Bite i przy tym na długi czas pewnie zostanę. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Prosba o dobór naciągu do Babolca

Dzięki za Twoje spostrzeżenia, co ciekawe drugi raz dopiero słyszę o Solinco, pierwszy raz od sprzedawcy, teraz od gracza. To ponoć wysokiej jakości amerykańskie naciągi i chyba wypróbuję ale model Revolution, który bardziej wg charakterystyki może mi podpasywać.

A tak BTW co to się stało z forum, cisza i spokój, chyba zapadło w zimowy sen.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Prosba o dobór naciągu do Babolca

Czy ktokolwiek tu żyje, może mi ktoś pomoc w tej kwestii, chcę jeden szpadel zrobić na strzelanie i potestować ten styl gry.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Prosba o dobór naciągu do Babolca

Jeśli chodzi o "tanie bombardowanie" to długo grałem Pro's Pro Vendettą, było całkiem OK. Jest chyba moja recenzja tego naciągu na forum.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Prośba o dobór naciągu do Babolca

Bardzo korzystną cenę ma też MSV Focus Hex ze szpuli (200m) - set wychodzi ok 15 zł. Obecnie to mój podstawowy naciąg. Też jest chyba jego recka na forum (naciągi). Jak dla mnie lepszy od Pro Hurricane czy RPM Blasta.
Yonex fan

Wróć do „Naciągi”