Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Alternatywa dla RPM Blasta

Cześć!

Jak w temacie, poszukuję alternatywy dla naciągu, którego używam już od ponad 3lat - RPM Blasta. Swego czasu, grałem nim na Babolacie AeroPro Drive 2013 naciagniętym na 26,5/26kG. Od stycznia gram Wilsonami Steam 99S, które jak pewnie wszyscy interesujący się sprzętem tenisowym wiedzą, charakteryzują się bardzo otwartym przeplotem sprzyjającym rotacji, na której - jak się można domyślić, staram się bazować swoją grę. Blast na Wilsonach wciągany jest z taką samą siłą, jednakże chciałbym spróbować pograć naciągiem, który da mi takie same możliwości lub nawet lepsze, jeżeli chodzi o dostęp do rotacji, ale będzie trochę bardziej komfortowy. Grając coraz więcej Blastem i innymi naciągami, powoli zniechęcam się do tej sztywności. Może "zniechęcam" to złe określenie, ale po prostu lepiej się odbija czymś, co jest trochę miększe, mimo faktu, iż poprzez przyzwyczajenie do generowanej dzięki Blastowi rotacji więcej topspinów zostaje w korcie.

Reasumując - coś podobnego charakterystyką do Blasta, tylko trochę miększe? Słyszałem o podobno ciekawych naciągach ze stajni Kirschbauma - Spiky Shark. Co o tym sądzicie? A może warto zrobić jakąś hybrydę?
Jeszcze jedno... Naciąg nie może się zbytnio przesuwać, bo cholernie tego nie lubię. O ile w przypadku APD nie było z tym tak dużych problemów, o tyle przy Wilsonie i przeplocie 16x15, nawet tak utrzymujący napięcie naciąg, jak Blast, zaczyna się delikatnie przesuwać po kilku godzinach gry. Jakieś sugestie? ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
darron
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2013, 16:59

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Może coś więcej na jego temat?
Chodzi mi o opinie osób, które używały konkretnego produktu. Milion teor. podobnych do Blasta sam też mogę znaleźć, tylko wielce prawdopodobne, że ktoś, kto ma ode mnie większe doświadczenie w tej materii, nakieruje mnie chociaż trochę na jakąś serię produktów, których poszukuję.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Spróbuj MSV Focus Hex +25 lub +38 w cieńszych wersjach. Komfort na pewno lepszy niż w Blaście, a i rotacji wystarczająco. Grałem jednym i drugim, właściwie nie zauważyłem między nimi różnicy, ale ja nie jestem uczulony na naciągi. W moich ramach naciąg praktycznie się nie przesuwa, ale ja nie gram aż tak ekstremalnymi rotacjami. Tak czy inaczej moim zdaniem warto spróbować.

Kolega Sebex niedawno miał podobny problem do Ciebie - klik!
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

scudetto pisze:Spróbuj MSV Focus Hex +25 lub +38 w cieńszych wersjach. Komfort na pewno lepszy niż w Blaście, a i rotacji wystarczająco. Grałem jednym i drugim, właściwie nie zauważyłem między nimi różnicy, ale ja nie jestem uczulony na naciągi. W moich ramach naciąg praktycznie się nie przesuwa, ale ja nie gram aż tak ekstremalnymi rotacjami.
Niewielka średnica naciągu w rakiecie Steam 99s to fatalny pomysł, ta rama zjada naciągi jak szalona i takie 1.30 to jest moim zdaniem minimum dla tej ramy. Jeśli dobrze kojarzę grę rafbata to jestem pewien, że przy jego mocno rotacyjnym graniu cienkie naciągi nie będą trzymały parametrów dłużej niż jedna-dwie gry, o przesuwaniu się strun już nie wspominając.

Sam gram w chwili obecnej Blade'm 98s i pomimo tego, że nie jest to aż tak otwarty układ strun jak w Steamie to mam spory problem ze znalezieniem naciągu, który wciągnięty dość wysoko będzie trzymał swoje parametry w granicach rozsądku, a przy tym nie rozwali mi na dobre ręki. Ja ze swojej strony polecę dwie struny, które mogą się sprawdzić: Tier One T1 Firewire 1.30 i Völkl Cyclone Tour 1.30, obie są o wiele bardziej komfortowe od Blasta, szczególnie Cyclone Tour. Firewire z kolei trzyma o wiele lepiej napięcie i generuje więcej rotacji. Przesuwanie się strun dopóki naciąg nie zdechnie nie występuje. Focus Hex w grubszej średnicy też nie jest złą opcją, ale wspomniałeś o komforcie, którego w moim odczuciu w Hexie wciągniętym wysoko brak. Rakiety z ekstremalnie otwartym przeplotem to taki mały ból głowy, maszyna do wciągania niezbędna, sam zapytaj Złośliwego Gnoma. :wink:

P.S. Stratagem 8 to taka budżetowa kopia Blasta, próbowałem i jak dla mnie to bardzo podobna mocno sztywna struna, podobnie jak Blast zupełnie nie dla mojej wrażliwej łapki. :sadisptd:
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Przy przeplocie 16x15 niestety ale każdy naciąg wciągnięty nie ekstremalnie mocno (co stanowczo odradzam) lub nie o średnicy 1,40, po kilku godzinach gry będzie się przesuwał. Taka uroda przeplotu skrajnie otwartego, który wręcz bazuje na tym, że struny mają łatwo się przesuwać, by większy spin generować.

Wilson Revolve 1,25 to naciąg, który uzyskuje najlepsze wyniki w testach odnośnie dostępu do rotacji, więc możesz go sprawdzić w miejsce Blasta. No i jest to naciąg dedykowany przez Wilsona do ram typu SpinEffect, jak Twój Steam 99S.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
exterytorialny
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2010, 18:05

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Grałem kiedyś RPM Blast Team i wcześniej Hurricanem Pro. Byłem zadowolony do momentu zagrania Rip Spin'em. Tak mi się spodobał, że kupiłem całą szpulę. :] Zdecydowanie lepiej mi się nim gra, niż jakimkolwiek naciągiem wcześniej. Mam go wciągniętego na Wilsona Pro Staff 100 LS o przeplocie 16x15, na 26/25kg. Ten naciąg ma b. śliską strukturę i po uderzeniu piłki struny wracają na miejsce. Teraz gram nim w hybrydzie z Wilson Sensation na crossach, ale tutaj z racji szorstkości mulciaka struny już tak chętnie nie wracają na swoje miejsce. Nie mniej dobrze mi się tym gra. Zyskuje dynamika, a kontrola cały czas pozostaje na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Możesz powiedzieć jeszcze, jak wygląda ten naciąg w porównaniu do Blasta, jeśli chodzi o potencjał w zakresie rotacji?;
Po jakim czasie struny przestają wracać do końca na swoje miejsce? Na nowo naciągniętej ramie - Blast na 26,5/26kG, struny przestały wracać po ok. 6h gry. Szkoda mi trochę łokcia, żeby wciągać mocniej tak sztywne struny.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

MSV Focus HEX Plus 25 grubość 1.5
Przesiadłem się na niego ze względów finansowych. Po pierwszej grze postanowiłem, że przy nim zostanę. :)
Co prawda gram układem 18x20 ale po dość dużej ilości gry (strzelam, że jakieś 15 godzin) nawet nie było przetarć a to 1.25 także wytrzymałość jest dobra. Jest to komfortowy naciąg. Rotacja bardzo fajna. Polecam chociaż naciągnąć i sprawdzić. :)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

MSV'a używa mój trener. Testowałem na różnych grubościach, ale jakoś dużo lepiej leży mi Blast. Mam też wrażenie, że lepiej trzyma napięcie, a to teraz dla mnie bardzo ważne.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Alternatywa dla RPM Blasta

Cześć,
może spróbuj Babolat Pro Hurricane Tour - http://tenis.shop.pl/produkt/3188/200m- ... ml?ref=g30 . Jest miększy od Blasta, a również ma ośmiokątna strukturę do rotacji.

Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
http://www.Babolat.pl
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl

Wróć do „Naciągi”