sebastienk
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:19

Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

Witam, mam małą wiedzę na ten temat, więc potrzebuję porady w sprawie naciągu. Oryginalny naciąg w tej rakiecie pękł po 2 miesiącach gry. Chciałbym kupić jakiś uniwersalny naciąg (dobry do gry defensywnej jak i ofensywnej, do uderzeń technicznych jak i siłowych) na potrzeby gry rekreacyjnej, chciałbym też żeby był wytrzymały. Mój kolega gra Wilsonem L3, po 4 latach gry nie pękł mu naciąg. :D Wiem, ze osoby podchodzące bardziej profesjonalnie wymieniają naciąg co rok, bo traci swoje właściwości, ale ja mam mniejsze potrzeby. :) Dunlop Biotec 400-27 to jedna z tańszych rakiet, czyli zgaduje, że słabszych pod względem technicznym, jakie to ma znaczenie jeśli chce mieć w niej dobry naciąg?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

Kup jakiś tani miękki poliester, od siebie polecę Pro's Pro Vendettę o średnicy 1,20mm do 1,25mm. Podejrzewam, że wystarczy Ci na długo.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

sebastienk pisze:Witam, mam małą wiedzę na ten temat, więc potrzebuję porady w sprawie naciągu. Oryginalny naciąg w tej rakiecie pękł po 2 miesiącach gry. Chciałbym kupić jakiś uniwersalny naciąg (dobry do gry defensywnej jak i ofensywnej, do uderzeń technicznych jak i siłowych) na potrzeby gry rekreacyjnej, chciałbym też żeby był wytrzymały. Mój kolega gra Wilsonem L3, po 4 latach gry nie pękł mu naciąg. :D Wiem, ze osoby podchodzące bardziej profesjonalnie wymieniają naciąg co rok, bo traci swoje właściwości, ale ja mam mniejsze potrzeby. :) Dunlop Biotec 400-27 to jedna z tańszych rakiet, czyli zgaduje, że słabszych pod względem technicznym, jakie to ma znaczenie jeśli chce mieć w niej dobry naciąg ?
Przede wszystkim zapamiętaj, że naciąg należy wymieniać częściej (np. po około 30 godzinach gry), bo traci on swoje właściwości i może to powodować problemy zdrowotne dla ręki grającego. Tu nie chodzi o to, że się nim będzie gorzej grało.
Co do samego naciągu musiał byś więcej opisać swój styl gry, poziom umiejętności i to czego oczekujesz po naciągu (siły, kontroli, komfortu?).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

Syntetyk albo multi. Taki Head Rip Control starczy Ci prawdopodobnie na długo a przy okazji nie zrobisz sobie krzywdy ;-).
Z tego forum, na granie drutem to papiery ma może 10-15% użytkowników... no ale każdy chce być jak Nadal czy inny Djoker :].
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

bugaloo pisze:Syntetyk albo multi. Taki Head Rip Control starczy Ci prawdopodobnie na długo a przy okazji nie zrobisz sobie krzywdy ;-).
W sumie... trafna uwaga. Faktycznie jeszcze lepszy kierunek względem tego co podpowiedziałem. Przy (podejrzewam) niskim natężeniu gier powinny wystarczyć na bardzo długo, a komfort nie zaszkodzi.

Co do wymiany strun to radziłbym na początku każdego sezonu, fortuny nie pochłonie, ale choćby dla oszczędzania ręki warto.
Prezes fanklubu Staśka :D
sebastienk
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:19

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

Tak jak pisałem gram amatorsko, przeważnie na sztucznej nawierzchni. W grze stawiam na mocny serwis, gra podczas wymiany zależna jest od przeciwnika, lubię pograć z głębi kortu jak i przy siatce, stosuje mocny forehand z top spinem, czasem skróty :) Mam 26 lat, lubię dynamiczną grę z ryzykownymi uderzeniami, tak żeby szybko kończyć wymianę.
Dzięki za informacje, będę starał się wymieniać naciąg co sezon.
Polecacie Heada, wiec na taki zdecyduje się, mam nadzieje, że nie pęknie po 10 grach. :D Lepiej syntetyk czy multi?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nąciąg do Dunlop Biotec 400-27

sebastienk pisze:Lepiej syntetyk czy multi?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Polecam zapoznać się z tym tematem, znajdziesz w nim sporo informacji.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Naciągi”