Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Alternatywa dla PWR Head'a?

Gram Pwrem i jest to bardzo fajny naciąg. Chciałbym jednak potestować inne i tutaj mam następujące typy:
1 Head Hawk
2 Wilson NXT
3 Yonex Poly Tour

I pytanie: co jakie charakterystyki gry w porównaniu z PWRem mają wyżej wymienione. Cenię sobie w Pwr'e miękkość gry tzw. komfort czucie brakuje mi troszkę dynamiki.
Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jutro muszę zmienić naciąg. Dziękuję.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Tomkyw pisze:Gram Pwrem i jest to bardzo fajny naciąg. Chciałbym jednak potestować inne i tutaj mam następujące typy:
1 Head Hawk
2 Wilson NXT
3 Yonex Poly Tour

I pytanie: co jakie charakterystyki gry w porównaniu z PWRem mają wyżej wymienione. Cenię sobie w Pwr'e miękkość gry tzw. komfort czucie brakuje mi troszkę dynamiki.
Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jutro muszę zmienić naciąg. Dziękuję.
Czy masz na myśli PWR Fusion?
Jeśli tak, to dziwne że odczuwasz brak dynamiki z tym multi. Na ile wciągasz i do jakiej packi?
Sam gram tym naciągiem w hybrydzie z Hawkiem (ten na poziomach) w rakiecie Speed G MP. Swoje NTRP określam skromnie na 3.0. Osobiście znajduję tam naprawdę dużo dynamiki aby zagrywać głębokie piłki. Wciągam tę hybrydę na 25.5kg.
Miałem kiedyś wciągnięty czysty PWRF w Radicalu YTIG MP Pro - z tego to dopiero leciało jak zrobiłeś dobry skręt. Jednak rakieta troszkę za trudna dla mnie i sobie odpuściłem.
Resztę naciągów pewnie ED może opisać baaardzo dokładnie ;-).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

pst pisze:
Tomkyw pisze:Gram Pwrem i jest to bardzo fajny naciąg. Chciałbym jednak potestować inne i tutaj mam następujące typy:
1 Head Hawk
2 Wilson NXT
3 Yonex Poly Tour

I pytanie: co jakie charakterystyki gry w porównaniu z PWRem mają wyżej wymienione. Cenię sobie w Pwr'e miękkość gry tzw. komfort czucie brakuje mi troszkę dynamiki.
Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jutro muszę zmienić naciąg. Dziękuję.
Czy masz na myśli PWR Fusion?
Jeśli tak, to dziwne że odczuwasz brak dynamiki z tym multi. Na ile wciągasz i do jakiej packi?
Sam gram tym naciągiem w hybrydzie z Hawkiem (ten na poziomach) w rakiecie Speed G MP. Swoje NTRP określam skromnie na 3.0. Osobiście znajduję tam naprawdę dużo dynamiki aby zagrywać głębokie piłki. Wciągam tę hybrydę na 25.5kg.
Miałem kiedyś wciągnięty czysty PWRF w Radicalu YTIG MP Pro - z tego to dopiero leciało jak zrobiłeś dobry skręt. Jednak rakieta troszkę za trudna dla mnie i sobie odpuściłem.
Resztę naciągów pewnie ED może opisać baaardzo dokładnie ;-).
Tak chodzi o Pwr Fusion. Wiesz ten brak dynamiki to najpewniej braki techniki a nie niedostatek w naciągu.Gram Dunlopem 4G Ag 300tour.
Skusiłem się na Nxt Power.Jak pogram postaram się coś napisać o grze.

No i pograłem...mam wrażenie e head wybacza więcej błędów niż Wilson.Generalnie Hedem grało mi się łatwiej ale ,moźe to kwestia przyzwyczajenia.Wilson na pewno ma więcej mocy.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Cześć chciałbymwznowić wątek z uwagi na fakt, że praktycznie PWR'a nie ma już na rynku a testowałem wiele naciągów min Tecnifibre Duramix HD, Head Intelitour, Yonex Poly Tour Pro i Strike i żaden z nich nie jest dla mnie aż tak komfortowy i nie ma takiego czucia jak PWR, ważna jest też rotacja przy skrótach i przynajmniej średnia dynamika.Oczywiście może jestem przyzwyczajony do PWR'a.Chyba najwięcej czucia i komfortu z wymienionych ma Yonex PTPro. Może ktoś obyty w tematyce naciągów zaproponuje gonrgo sukcesora Hrad PWR Fusion?
W tej chwili gram Yonexem VCore 98(305g).Naciągi wciągam 23/22kg.
Pozdrawiam Tomek
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Zrób hybrydę, zostaw PTPro i np. Soderling New York, Solinco X-Natural( jeszcze godzinę temu był na ST set po 50zl) albo Yonex Rexis, Tour Super 850 PRO.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

dariuszek75 pisze: 22 lis 2020, 13:23 Zrób hybrydę, zostaw PTPro i np. Soderling New York, Solinco X-Natural( jeszcze godzinę temu był na ST set po 50zl) albo Yonex Rexis, Tour Super 850 PRO.
Który na piony który na poziomy?
Dzisiaj trochę pograłem łem Pwr i YPTP i PWR jest jakby bardziej miękki A co za tym idzie jest większy komfort.
A jeśli nie hybryda to co?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Dla mnie idealnym naciągiem zapewniającym komfort, odpowiednią moc oraz dostęp do rotacji, jest Wilson Revolve. Wystarczy powiedzieć, że zaprzyjaźniliśmy się tak bardzo, że od jakichś trzech lat nie szukam już nawet innych naciągów. Ostatnia zmiana nastąpiła jakieś 2 lata temu, gdzie do Revolve dodałem Babolata Pro Hurricane'a dla lekkiego usztywnienia (zmniejszenia mocy). Polecam wypróbować.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

A ma ktoś doświadczenie z Tecnifibre X-One Biphase?Podobno super naciąg?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Tomkyw pisze: 2 gru 2020, 08:00 A ma ktoś doświadczenie z Tecnifibre X-One Biphase?Podobno super naciąg?
Grałem tym naciągiem (1,24) w hybrydzie z Luxillonem Alu Power. Dobry naciąg, ale aktualnie używany przeze mnie mulciak w hybrydzie - Soderling New York (1,24) moim zdaniem zdecydowanie lepszy. Bardziej zbliżony do naturalnego i zdecydowanie bardziej trwały od Tecnifibre.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Roger pisze: 3 gru 2020, 01:30
Tomkyw pisze: 2 gru 2020, 08:00 A ma ktoś doświadczenie z Tecnifibre X-One Biphase?Podobno super naciąg?
Grałem tym naciągiem (1,24) w hybrydzie z Luxillonem Alu Power. Dobry naciąg, ale aktualnie używany przeze mnie mulciak w hybrydzie - Soderling New York (1,24) moim zdaniem zdecydowanie lepszy. Bardziej zbliżony do naturalnego i zdecydowanie bardziej trwały od Tecnifibre.
A jak z komfortem czuciem i dynamiką w Soderlingu?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Tomkyw pisze: 4 gru 2020, 19:31
Roger pisze: 3 gru 2020, 01:30
Tomkyw pisze: 2 gru 2020, 08:00 A ma ktoś doświadczenie z Tecnifibre X-One Biphase?Podobno super naciąg?
Grałem tym naciągiem (1,24) w hybrydzie z Luxillonem Alu Power. Dobry naciąg, ale aktualnie używany przeze mnie mulciak w hybrydzie - Soderling New York (1,24) moim zdaniem zdecydowanie lepszy. Bardziej zbliżony do naturalnego i zdecydowanie bardziej trwały od Tecnifibre.
A jak z komfortem czuciem i dynamiką w Soderlingu?
Dla mnie wszystkie te elementy super. Nie czuję różnicy z naturalnym Babolatem VS Team 1,25, poza niższą ceną :D i mniejszą wrażliwością na zmienne warunki atmosferyczne. Wciągam go w hybrydzie na piony na 20 kg i wytrzymuje kilkanaście godzin gry. Walter go wciągał na poziomy na 26 kg, był bardzo zadowolony z dynamiki i czucia, ale po drugiej grze był już mocno postrzępiony.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Czy zatem Soderling New York może być alternatywą dla Pwr'a?
2.Lepszy będzie 1.24 czy 1.30(komfort, czucie)?
A Velocity MLT?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Alternatywa dla PWR Head'a?

Tomkyw pisze: 1 mar 2021, 20:21 Czy zatem Soderling New York może być alternatywą dla Pwr'a?
2.Lepszy będzie 1.24 czy 1.30(komfort, czucie)?
A Velocity MLT?
Pytanie 1: Moim zdaniem tak, najlepiej wypróbuj w praktyce.
Pytanie 2: Zawsze wybieram najbardziej cienki model danego naciągu, czyli w tym wypadku 1,24. Generalnie bardziej cienkie modele danego naciągu zawsze dają lepsze czucie i komfort. Grubszy naciąg jest lepszy tylko w jednym aspekcie: trwałości.
Pytanie 3: Tego naciągu nie używałem.

Wróć do „Naciągi”