Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

Proszę o wsparcie. :wink:

Przerzuciłem się z miękkich, cięższych ram na BLADE 98 ( aktualny model 2013 ). Wciągnąłem WC Silverstring 1.25mm z siłą 23/22kg.
Pierwsze wrażenia? Cholernie sztywna rama. Żywa -fajnie, ale z tą sztywnością to się zdziwiłem. W życiu nie grałem czymś tak sztywnym. W dodatku mocy po pas.

Ktoś poleci coś co zdejmie z tej ramy to sztywne czucie, a nie zwiększy specjalnie dynamiki? Cieńszy naciąg? Ok. Ale trzeba by mocniej wciągnąć.... Multi? Ok. Ale raczej chciałbym na razie pozostać przy poliestrach... Zależy mi też na tzw. ball-pocketing.

Z góry dziękuję za pomysły.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność.

Hybryda SPPP na piony i Head Rip Control na crossy. ;-)
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność.

Wciągnij SPPP o średnicy 1,18 u mnie to działa, 23/22 jest ok. Hybryda z RIP Controlem to wg mnie nie najlepszy pomysł, ze względu na szybkie zużycie u mnie wytrzymał 1 godzinę. :wink:
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność.

Polyfibre Viper, najlepiej 1.20.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

Dzięki za propozycje, testy czas zacząć! Tak łatwo się z tą ramą nie poddam. (:]
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

mats88 pisze: Zależy mi też na tzw. ball-pocketing
Mógłbyś wyjaśnić, co oznacza ten termin :)?

Sam w swoich używam Plasmy 1,23 na 24/23, ale to zbytniego przełożenia nie będzie miało, bo moje mają bazówki skórki, więc waga i balans są inne(335g/32,5cm). Domyślam się, że mówimy o modelu z przeplotem 16x19?
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

TadX pisze:
mats88 pisze: Zależy mi też na tzw. ball-pocketing
Mógłbyś wyjaśnić, co oznacza ten termin :)?

Sam w swoich używam Plasmy 1,23 na 24/23, ale to zbytniego przełożenia nie będzie miało, bo moje mają bazówki skórki, więc waga i balans są inne(335g/32,5cm). Domyślam się, że mówimy o modelu z przeplotem 16x19?

Ball-pocketing? Krótko mówiąc, by piłka została dłużej na naciągu. Różne naciągi, różnie reagują. W TW learning center można znaleźć parametr dwell - time czyli impact deflection/impact duration. Ciężko mi to nazwać po polsku w sposób prosty... :wink:

Mam podobne parametry ( 334g/32.5cm), ale układ 18x20.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

mats88 pisze:Ball-pocketing? Krótko mówiąc, by piłka została dłużej na naciągu. Różne naciągi, różnie reagują. W TW learning center można znaleźć parametr dwell - time czyli impact deflection/impact duration. Ciężko mi to nazwać po polsku w sposób prosty... :wink:
Dzięki za info. Zawsze to dobrze nowych rzeczy się uczyć :).
mats88 pisze:Mam podobne parametry ( 334g/32.5cm), ale układ 18x20.
Robiłeś jakieś modyfikacje? Ołów, inna bazówka?
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

TadX pisze:
mats88 pisze:Ball-pocketing? Krótko mówiąc, by piłka została dłużej na naciągu. Różne naciągi, różnie reagują. W TW learning center można znaleźć parametr dwell - time czyli impact deflection/impact duration. Ciężko mi to nazwać po polsku w sposób prosty... :wink:
Dzięki za info. Zawsze to dobrze nowych rzeczy się uczyć :).
mats88 pisze:Mam podobne parametry ( 334g/32.5cm), ale układ 18x20.
Robiłeś jakieś modyfikacje? Ołów, inna bazówka?
Taśma ochronna na głowę (+2g), taśma ołowiana pod gripem 3 cm od końca rączki (+4g). Over + vibra. Także modyfikacje niewielkie. Wyjściowo miałem 33cm balans z naciągiem oryginalnym. Jak na razie nie czuje tej powalającej stabilności. Myślałem, że znacznie bliżej będzie tej ramie do Radicala MP (Microgel).

Z naciągów... może spróbuje tę Plasmę tak jak mówisz...
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

mats88 pisze:Ball-pocketing? Krótko mówiąc, by piłka została dłużej na naciągu.

Ball pocketing
, to efekt charakterystyczny dla naciągów multifilamentowych. Polega on na tworzeniu się w miejscu kontaktu powierzchni naciągu z piłką lejka lub kieszonki (stąd pocket). Wynika to z większej elastyczności multifilamentów i ich nielinowego zachowania się przy rozciąganiu (większe w miejscu kontaktu z piłką, mniejsze im dalej od niego). Dlatego ciężko będzie znaleźć ball-pocketing w naciągach poliestrowych (mniemam, że masz na myśli mono).

Jeśli chodzi o zasadnicze pytanie wątku, ja poszukałbym naciągów, które dają dobre czucie. Sztywności rakiety nie zmienisz (choć osobiscie nie uważam Blade'ów za ramy sztywniejsze od Radical'i). Naciąg, który pozwoli odebrać przy każdym uderzeniu odpowiedni feedback, wpłynie pozytywnie na odbieranie wrażenia w grze. Przetestuj cieńkiego Hyperiona albo Kirschbaum Pro Line No. II. Nie wciągaj ich zbyt mocno (max.23kG). Sam przez długi czas grałem kBlade'm z naciągiem WeissCANNON Scorpion i uważam że była to pod względem czucia świetna kombinacja.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Naciąg do BLADE 98. Problem: za duża sztywność

Smyk pisze:
mats88 pisze:Ball-pocketing? Krótko mówiąc, by piłka została dłużej na naciągu.

Ball pocketing
, to efekt charakterystyczny dla naciągów multifilamentowych. Polega on na tworzeniu się w miejscu kontaktu powierzchni naciągu z piłką lejka lub kieszonki (stąd pocket). Wynika to z większej elastyczności multifilamentów i ich nielinowego zachowania się przy rozciąganiu (większe w miejscu kontaktu z piłką, mniejsze im dalej od niego). Dlatego ciężko będzie znaleźć ball-pocketing w naciągach poliestrowych (mniemam, że masz na myśli mono).

Jeśli chodzi o zasadnicze pytanie wątku, ja poszukałbym naciągów, które dają dobre czucie. Sztywności rakiety nie zmienisz (choć osobiscie nie uważam Blade'ów za ramy sztywniejsze od Radical'i). Naciąg, który pozwoli odebrać przy każdym uderzeniu odpowiedni feedback, wpłynie pozytywnie na odbieranie wrażenia w grze. Przetestuj cieńkiego Hyperiona albo Kirschbaum Pro Line No. II. Nie wciągaj ich zbyt mocno (max.23kG). Sam przez długi czas grałem kBlade'm z naciągiem WeissCANNON Scorpion i uważam że była to pod względem czucia świetna kombinacja.
Tak, z tym lejkiem czy koszyczkiem rzeczywiście masz rację, że to efekt charakterystyczny dla multi czy jelita. W każdym razie chodzi mi o ugięcie strun. A to bywa różne w poliestrach. W teorii... chyba chodzi o to "dwell time".

Z Radicali mam porównanie jedynie z MicroGel Radical MP, a ta była miękka.

Dzięki za propozycje naciągów. Rzeczywiście spróbuje coś cieńszego...

Wróć do „Naciągi”