Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Witam.
Zauważyłem, że w mój aktualny naciąg zaczyna się rwać, wiec podejrzewam, iż w najbliższym czasie wyzionie ducha. Rakietę kupiłem całkiem niedawno, więc jest w niej "fabryczny" naciąg. Jaki polecicie dobry naciąg, który parametrami nie odbiegałby jakoś bardzo od naciągu fabrycznego (sorki, ale nie mam pojęcia jaki mam teraz), ale dawałby trochę większą kontrolę nad piłką (nawet kosztem szybkości). I na ile kg powinienem nowy naciąg naciągnąć? Ogólnie niechciałbym, aby po wstawieniu nowego naciągu odczucie z gry były całkiem inne od aktualnych. Chciałbym jednak zwiększyć kontrolę nad piłką.

Mam nadzieje, że jasno się wyraziłem. ;)

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Nie wiem, jakie struny Dunlop zakłada(ł) na 500-tki. Wysłać maila z zapytaniem do producenta/dystrybutora nie powinno być problemem. Co się zaś tyczy podwyższenia kontroli, to tutaj można poeksperymentować z siłą napięcia. Ja zacząłbym od środka przedziału siły podanej na rakiecie plus 1-2 kG.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

W Bio 500 prawdopodobnie Dunlop Silk, powinien mieć oznaczenia na strunie - trzeba sprawdzić.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Karola
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, 15:31

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

El Diablo pisze:W Bio 500 prawdopodobnie Dunlop Silk, powinien mieć oznaczenia na strunie - trzeba sprawdzić.
Faktycznie jest oznaczenie - Dunlop Silk 1.3 mm o ile dobrze rozczytałam.
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Nie chce zakładać nowego tematu więc odświeżam ten :). Faktycznie, fabryczny naciąg to Dunlop Silk 1.3 mm. Mój już ledwo żyje, przez co przegrałem wszystkie mecze z kumplami :(. Naciąg mi całkiem pasował, chociaż ciężko było utrzymać stały poziom gry (niby odbijałem tak samo, a piłka różnie latała - pewnie dużym czynnikiem jest brak techniki). Teraz chciałbym spróbować czegoś o podobnych osiągnięciach, ale aby troszkę łatwiej się ją kontrolowało i nadawało jej rotację. Jako,że jestem świerzakiem, mogę zdecydować się na całkiem inny naciąg. Przeglądam oceny i kompletnie nie mam pojęcia na co się zdecydować. Chciałbym inny naciąg (nie ten sam co fabryczny), aby zobaczyć różnice i zwiększyć rozeznanie wśród strun. Myślę, że eksperymentowanie z kilkoma naciągami łatwiej będzie mi wybrać ten najbardziej odpowiedni mojej grze. Możecie coś polecić? Pls :)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Na początek wypróbowałbym jakiś copoliester. W porównaniu do Silk'a (multi) zyskasz na kontroli. Inny korzystny efekt, to większa wytrzymałość niż Silk. Używanie (co)poliestrów, to zwiększone ryzyko urazu. Musisz zatem uważnie obserwować czy w czsie gry lub później organizm nie daje ci ostrzeżeń.

Jeśli miałbym polecić coś konkretnrgo, to wymienilbym tu WeissCANNON Scorpion - naciag o bardzo uśrednionych parametrach stojących na wysokim poziomie. Jak znalazł na początek. Podobny jest Prince Beast XP, choć według mnie ma gorsze czucie. Polecam także rodzinę naciągów MSV Focus i Co-Focus. Polecam Signum Pro Hyperion, choć ma słabszą wytrzymałość. Polecam Pro's Pro Vendetta, wyróżnia się niską ceną, Polecam Kirschbaum Pro Line Nr. II... To wszystko, jak wspomniałem wcześniej, naciągi o uśrednionych parametrach - znaczy, nie wyróżniające się zbytnio jednym parametrem, jednocześnie dobre pod każdym względem. Póki co, wymieniłeś jako pożądaną właściwość kontrolę, a to spełnia każdy copoliester w porównaniu do Silk'a.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Rozumiem, że MSV Focus to copoliester?
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Smyk dzięki za pomoc. Wybiorę chyba MSV FOCUS HEX PLUS 38, chociaż jest to strzał spośród tych które zaproponowałeś :). A na ile kg mam naciągnąć? 23-25kg (czyli standardowo)?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Naciąg i siła naciągu do Dunlop Biomimetic 500

Robinson pisze:Rozumiem, że MSV Focus to copoliester?
Nie ma naciągu "MSV Focus", ale są "MSV Focus HEX SOFT" i "MSV Focus EVO". Oba to co-poliestry.
Samos pisze:A na ile kg mam naciągnąć? 23-25kg (czyli standardowo)?
Nie więcej niż 25kG! Na początek zadysponowałbym raczej 23kG - przesiadasz się multi. Jak Twoje gnaty nie będą protestować, można podnieść...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Naciągi”