Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Witam.
Gram dopiero od 1-2 lat typowo amatorsko i rekreacyjnie (8-10 godzin w miesiącu, wiek 45 lat) Babolatem AeroPro Team z 2013.
Gram krótko-średnim zamachem, lubię grę z głębi kortu, z dobrym komfortem i rotacją.
http://www.forehand.pl/p3435,Babolat-ae ... -2013.html
Moje pytanie:
Padł mi w tej rakiecie naciąg fabryczny, który mi odpowiadał (typ i mniej więcej siła)
i nie mogłem jednoznacznie dojść co tam był za naciąg (są opinie, że Babolata RPM Team lub Babolat XCEL).
Kolega wymienił mi na naciąg Babolata RPM Blast (bo tak ktoś zasugerował) i od tego momentu rakietą nie da się pograć kompletnie. Fakt jest siła uderzenia, ale kompletnie nie ma precyzji, przyjemności z gry i celności uderzeń, nie mówiąc, że nie czuję ręki po godzinie gry. Rakieta zrobiła się drucianą dechą.
Z forum wynika, że powinienem rozejrzeć się za naciągiem wielowłóknistym, a nie takim jak teraz.
Poradźcie jakim naciągiem mogę ją naciągnąć i z jaką siłą do mojej spokojnej, kontrolowanej i rotacyjnej gry najczęściej z głębi kortu?
Dzięki serdecznie.
wielka.woda
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:38

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Możesz do tej rakiety założyć naciąg Babolat Pro Hurricane Tour, np wersję 1,25 z siłą max 22-23 kg. Powinno być w miarę komfortowo, dynamicznie, i z rotacją.
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Dzięki za wskazówki.
Chciałbym zapytać czy naciąg Babolat Pro Hurricane Tour max 23 kg ?
Rozważałem jeszcze takie naciągi Babolata:
Xcel, Xcel Power, RPM Team i Spiraltek.
Co z tych jest najrozsądniejsze do spokojnej gry z głębi kortu, z rotacją i w trosce do nadgarstek i łokieć ?
Z tego co wyczytałem najbardziej chyba należałoby szukać naciągów wielowłóknistych najbardziej elastycznych.
Jakie jest Twoje?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

mariuszm69 pisze:Co z tych jest najrozsądniejsze do spokojnej gry z głębi kortu, z rotacją i w trosce do nadgarstek i łokieć ?
Masz/ miałeś jakieś problemy ze stawami, czy podchodzisz zapobiegawczo?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Podchodzę zapobiegawczo bo pograłem dwa razy tą rakietą naciągniętą RMP Blast ale chyba przesadzoną siłą do moich umiejętności i ręki nie czułem przez dwa dni.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

mariuszm69 pisze:Podchodzę zapobiegawczo bo pograłem dwa razy tą rakietą naciągniętą RMP Blast ale chyba przesadzoną siłą do moich umiejętności i ręki nie czułem przez dwa dni.
Jak pewnie przeczytałeś (a jak nie to :bbbat: ) największy komfort oferują naciągi naturalne, potem multi, syntetyki i poliestry, jest jedno ale- siła z jaką zakładasz strunę, w dodatku poliestry w ostatnich latach były modyfikowane dzięki czemu nie są to bezwzględne druty (w tej działce najlepiej orientuje się ED). Myślę, że komfortowy poliester typu MSV Focus Hex +25, +38 lub Soft+ naciągnięty z siłą 24/23 lub 23/22 krzywdy Ci nie zrobi, a posiedzi trochę w rakiecie i nie będzie się przesuwał, co mnie np. wyprowadza z równowagi :P . Zwłaszcza przy, jak to określasz, spokojnej grze.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

A nie bardziej naciąg Babolat Pro Hurricane Tour, np wersję 1,25mm z siłą 23-24 kg?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Hurricane pod względem komfortu nie różni się wiele od RPM Blast. Nie polecałbym go raczej. Jeśli szukasz komfortowego naciągu, testuj multifilamenty (Xcel, Isospeed Control) . Jeśli chcesz kompromisu między komfortem a trwałością, testuj co-poliestry, np. Pro's Pro Vendetta albo WeissCANNON Silverstring.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Dzięki za rady. Właśnie zamówiłem Babolata Xcel i Xcel Power. Zobaczymy jak to się sprawdzi. Też polecasz siłę naciągu 23-24 kg? czy może tak jak naciągają fabrycznie 25-26 kg?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Xcel na 25 kG jest ok. Hurricane o 2-3 kG lżej.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
wielka.woda
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:38

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

mariuszm69 pisze:Dzięki za wskazówki.
Chciałbym zapytać czy naciąg Babolat Pro Hurricane Tour max 23 kg ?
Rozważałem jeszcze takie naciągi Babolata:
Xcel, Xcel Power, RPM Team i Spiraltek.
Co z tych jest najrozsądniejsze do spokojnej gry z głębi kortu, z rotacją i w trosce do nadgarstek i łokieć ?
Z tego co wyczytałem najbardziej chyba należałoby szukać naciągów wielowłóknistych najbardziej elastycznych.
Jakie jest Twoje?
Kolega lat 55+, po swoich uprzednich, podobnych do Twoich problemach ze zbyt sztywnym naciągiem, założył naciąg Babolata który Ci proponowałem na 22kg i jest zadowolony. Gra Dunlopem 500 Tour.
Dokonałeś już wyboru więc zostaw sobie ten naciąg w pamięci. Z moich doświadczeń z poliestrami wymienionymi w poście do wyczesanego, nawet te "zmiękczone" wersje MSV Focus Hex wciągnięte na 22kg są mniej komfortowe niż Hurricane.
Akurat ten naciąg poleciłem, ponieważ wspomniałeś o kombinacji komfortu, kontroli i rotacji.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

wielka.woda pisze:nawet te "zmiękczone" wersje MSV Focus Hex wciągnięte na 22kg są mniej komfortowe niż Hurricane.
Ja miałem inne doświadczenia z Hurricane, myślę, że najlepiej będzie jak zainteresowany sam sprawdzi. My możemy tylko podrzucić propozycje, nie wybierzemy za niego.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Jako że już dziś udało mi się zdobyć Pro Hurricane Tour to spróbuję teraz tego. Naciągnę go na 23 kg i odezwę się na forum i podzielę się wrażeniami. Może też inni skorzystają.
Jak okaże się niedobry to próbuję Xcel i nawijam na 25-26 kg. Dziękuję za wskazówki i jak coś liczę na inne. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

wyczesany pisze:
wielka.woda pisze:nawet te "zmiękczone" wersje MSV Focus Hex wciągnięte na 22kg są mniej komfortowe niż Hurricane.
Ja miałem inne doświadczenia z Hurricane, myślę, że najlepiej będzie jak zainteresowany sam sprawdzi. My możemy tylko podrzucić propozycje, nie wybierzemy za niego.
Ja również. Hurricane i komfort nie idą w parze w moim wszechświecie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Osobiście, też nie polecałbym tego typu naciągów przy problemach zdrowotnych. Niby jestem fanem Hurricane'a, a tym bardziej Blasta, bardzo mi odpowiadają, aczkolwiek te struny + bolący łokieć/nadgarstek to nie najlepsze połączenie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Mam pytanko: Czytałem, że ten naciąg nawinięty poniżej 24 kg w ogóle nie spełnia swoich właściwości. To prawda?

"...Możesz do tej rakiety założyć naciąg Babolat Pro Hurricane Tour, np wersję 1,25 z siłą max 22-23 kg. Powinno być w miarę komfortowo, dynamicznie, i z rotacją..."
wielka.woda
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:38

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Bez specjalnego trudu znajdziesz ludzi którzy schodzili z siłą napięcia do 19 kg i dopiero wtedy byli zadowoleni. Jak i takich którym odpowiadało 28 kg. Na moich obecnych rakietach producent umieścił "instrukcję", żeby ją naciągać z siłą 25-29 kg - gram tylko "drutami" i nigdy nie wciągnę żadnego z taką siłą. Dla mnie optymalna siła wciągnięcia poliestra, biorąc pod uwagę jego grubość, to 21-24 kg, a wszystko co powyżej to już "czerwony szlak dla zawodowców" lub przerost formy nad treścią w przypadku amatorów.
Awatar użytkownika
mariuszm69
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 8 sty 2014, 23:09

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Fakt, co racja to racja. Kolega proponował mi naciągnięcie np. 20 kg i twierdzi, że spokojnie nie ma w tym nic niepokojącego. Jak to mawiają, trzeba poeksperymentować i znaleźć dla siebie złoty środek. Dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Popatrz też na zawodników z ATP. Dla przykładu, Volandri, który pojawia się na turnieju w Szczecinie, wciąga struny na 15kg albo nawet mniej. Z kolei, ostatnio wyczytałem, że legenda tenisa, jaką jest Sampras, cały czas grał ze strunami wciągniętymi na blisko 35kg. Sam zinterpretuj te rozbieżności. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Jaki naciąg do Babolata Aeropro Team 2013 (spokojna gra)

Ja mam w APD GT Pro Hurricane Tour 1,3 na 26/25 i epitet 'komfortowy' to ostatnia rzecz jaką powiedziałbym o tym naciągu. W kolejce jest MSV Focus Hex +38 1,25 i zamierzam go wrzucić niebawem na 25/24. Myślę, że będzie dużo bardziej komfortowo.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3

Wróć do „Naciągi”