Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Naciąg hybrydowy

Witajcie, bardzo mocno zastanawiam się nad tym aby przy okazji kolejnego naciągu wypróbować hybrydę. Gram aktualnie Pro Hurricane Tour i nie narzekam na niego, ale chciałbym trochę więcej komfortu, którego ten naciąg mi nie daje. Zastanawiałem się wobec tego nad założeniem hybrydy Pro Hurricane Tour+Xcel Babolata, czy ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie z tym połączeniem? Jestem otwarty na inne sugestie odnośnie hybrydy albo innych podobnych naciągów, które zagwarantują mi dynamikę, dużo rotacji ale choć odrobinę komfortu.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

Zmień na inny, bardziej komfortowy poliester. PHT pod kątem komfortu nie jest "za specjalny".

Sugeruję takie wyjście gdyż znam tą strunę, a hybryda zachowuje się zdecydowanie inaczej niż czysty układ. Szukając odrobiny więcej komfortu zostawiając pozostałe na podobnym poziomie śmiem twierdzić, że znacznie ekonomiczniej będzie zaopatrzyć się w bardziej komfortowy poliester niż poszukiwać dobrego crossa pośród multifilamentów, a nie zapominajmy iż do tego dochodzi dobre dobranie napięcia dla strun poziomych. Układy jednorodne zużywają się też "równiej" niż hybrydy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg hybrydowy

Wielkie dzięki El Diablo za fachową ocenę, jesteś mi w stanie podrzucić jakiś komfortowy poliester, który będzie dość wytrzymały i 'topspinowy', ale nie tak sztywny dla APD?
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

Napisz mi czy masz jakieś ograniczenia cenowe, choć w Luxilonów raczej nie polecam nigdy, i czy pozostałe parametry mają być zbliżone czy np. może być większa dynamika etc.

Napisz mi również co do tej pory testowałeś i jak dla Ciebie to się miało do PHT i jak Ci chodziło w APD.

Wiem, że trochę szczegółowo pytam ale im więcej na starcie będę wiedział tym łatwiej będzie mi zawęzić "krąg podejrzanych".

P.S.: No i czy testowałeś PHT 1,25mm. Bo ta odrobina komfortu może być do "zdobycia" poprzez zmniejszenie średnicy, pytanie czy wytrzymałość dalej Ci odpowiadała.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg hybrydowy

Hm, odnośnie ograniczenia cenowego to chciałbym się zamknąć w stówce ;-)
APD nie mam długo i od samego początku wrzucam PHT 1,3, ale chciałbym spróbować czegoś innego, nowego bo wiem, że mógłbym wycisnąć więcej może niekoniecznie z PHT.
Rzuć kilka opcji, nie testowałem PHT 1,25, myślałem o tym ostatnim razem, ale zdecydowałem się na 1,3. Byłem bliski kupna Tecnifibre X-Code H.D. w ciemno, ale stchórzyłem :P
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

Hmmm... mógłbyś zatem opisać swoje doświadczenia z jakimiś strunami, trudno, niech będzie w innych rakietach (poprosiłbym o model abym miał punkt odniesienia w stosunku do charakterystyki APD).

Opisz mi też jak Ci się gra kombinacją APD+PHT 1,30mm. Możesz przekleić z innej części forum jak masz takie wpisy. Chodzi mi jak odbierasz dynamikę, kontrolę oraz rotację takiego zestawu.
Szukasz więcej komfortu, OK, rozumiem... ale strun, nawet spośród poliestrów, które dadzą Ci lepszy komfort jest multum. Chciałbym ograniczyć ilość opcji, i tak Ci każdą opiszę wg mojego uznania (wady, zalety etc.) ale nie chciałbym tworzyć elaboratu.

Zrobiło się przesłuchanie...
SPOILER:
:wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg hybrydowy

Grałem wcześniej Dunlopem Biomimetic 500, najpierw krótko z naciągiem fabrycznym, który szybko zmieniłem na Signum Pro Poly-Plasma 1,28. Odnośnie tego naciągu - podobało mi się jak trzymał napięcie, był dość komfortowy (na pewno bardziej niż PHT), brakowało mi dynamiki (może przez wagę rakiety) i rotacji. Potem był Luxilon Alu Power 1,25, ale wydał mi się gorszy pod każdym względem poza rotacją (wtedy też poprawiłem technikę). To w zasadzie wszystko, bardzo mało tego było więc chciałbym popróbować w najbliższym czasie jakiś nowych pozycji. APD gra się bardzo dobrze, nie narzekam na dynamikę, potrafię posłać naprawdę mocne piłki z fh i bh, rotacyjnie myślę, że mogłoby być lepiej, ale za mało mi jest kontroli (baardzo dużo piłek wyrzucam za linię końcową) i wspomnianego wcześniej komfortu (po części pewnie przez sztywność APD).
Powiem wszystko co chcesz! O_O
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

Na podstawie problemu z wyrzucaniem piłki poza kort można definitywnie skreślić multifilamenty czy to z nylonu czy to z poliestru. Tutaj oczywiście będzie to kwestia techniki ale wybranie w takim momencie struny, którą wydobywa się trudniej rotację byłoby niepotrzebnym meczeniem się.

Zostają więc definitywnie same monofilamentowe co-poliestry. 'Co-' gdyż "czyste" wynalazki tego typu nie spełnią kryteria jakim jest oczekiwany przez Ciebie komfort. Mam tutaj 2 typy...

Polyfibre Panthera
Nie jest tajemnicą iż lubię struny marki Polyfibre. Większość, jeśli nie wszystkie ich co-poliestry należą do wyjątkowo komfortowych - jedne bardziej, inne mniej...
Mój ulubiony co-poly czyli Black Venom tutaj się nie sprawdzi gdyż może przytłoczyć Cię swoją dynamiką, w kwestii komfortu i rotacji pewnie by się sprawdził no ale nie można mieć wszystkiego. Panthera choć wyraźni sztywniejsza dalej jest komfortowa, nie przytłacza dynamiką ale też nie jest "tępa". Biorąc pod uwagę iż PHT 1,30mm miał dla Ciebie sensowną dynamikę sądzę iż nie będzie problemu.

MSV Focus Hex +38% Zastrzegam iż tej struny nie testowałem (choć mam to w planach) ale wiele znanych mi osób nim gra, m.in. w APD. Naciąg w wersji zmiękczonej dla większego komfortu. Wyczesany, który swego czasu cierpiał z powodu paru dolegliwości gra nim i nie ma problemów.

W kwestii średnicy.
Jeśli nie zerwałeś PHT to myślę, że dobrym pomysłem byłoby zejść ze średnicą do 1,25mm.

W kwestii napięcia.
Nawet jeśli zejdziesz ze średnicą do 1,25mm nie wychodziłbym z napięciem powyżej 25kp.
25/24kp to wg mnie maksimum przy zróżnicowaniu napięcia pion/poziom.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg hybrydowy

Ogromnie, ogromnie dziękuję! Dokładnie czegoś takiego potrzebowałem. :)
Zejdę do 1,25mm, napięcie mam 26/25 aktualnie w PHT, ale mogłoby być faktycznie ten kilogram, dwa mniej. Zamówię obydwa naciągi w najbliższym czasie, zmęczę jeszcze PHT i wrzucę na początek Polyfibre. :) co myślisz o trwałości tych naciągów i utracie napięcia? A Venom na 26/27kg by się nie sprawdził? Żeby obniżyć odrobinę dynamikę a zachować rotację i komfort?
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

Nie jestem zwolennikiem tak mocnego przeciągania (co-)poliestrów. Zejście do okolic 23kp naprawdę dużo mi dało ale jestem świadomy, że niektórzy wolą mocno wciągnięte struny, mimo to za górną granicę uważam.

Panthera lepiej trzyma napięcie niż Black Venom. Ja na ten aspekt nie jestem wrażliwy ale połączenie tego ze znacznie większą dynamiką, która nie jest Ci potrzebna była powodem dla którego Black Venom Ci nie proponowałem.

Pytasz o wytrzymałość... po ilu kortogodzinach strzelił Ci PHT lub SPPP?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg hybrydowy

Nie strzelił mi ani razu, zawsze po sporym spadku napięcia zmieniałem :P niech więc pytanie będzie nieaktualne, chodziło mi o trzymanie napięcia w sumie. Dobrze, w takim razie Venoma sobie póki co daruję i uderzę w stronę Panthery :) dziękuję Ci jeszcze raz bardzo serdecznie El Diablo, za takie profesjonalne rady to można płacić nawet! :D
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Naciąg hybrydowy

jakupalec pisze:(...)dziękuję Ci jeszcze raz bardzo serdecznie El Diablo, za takie profesjonalne rady to można płacić nawet! :D
Kasuj to, kasuj to szybko, bo się nie wypłacimy rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg hybrydowy

jakupalec pisze:Nie strzelił mi ani razu, zawsze po sporym spadku napięcia zmieniałem :P niech więc pytanie będzie nieaktualne, chodziło mi o trzymanie napięcia w sumie. Dobrze, w takim razie Venoma sobie póki co daruję i uderzę w stronę Panthery :) dziękuję Ci jeszcze raz bardzo serdecznie El Diablo, za takie profesjonalne rady to można płacić nawet! :D
Nie oczekiwałbym wybitnego trzymania napięcia od żadnego poliestra.

Zresztą im bardziej miękki i komfortowy co-poly tym jakoś ma większe tendencje do tracenia napięcia. Taki trade off.*

Nawet jak Ci te struny nie przypasują, z tych czy innych względów, dadzą więcej punktów odniesienia na przyszłość.

Przyjemnej gry! :::gd:::


* - z grubsza "coś za coś".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”