adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego 3.5

Witam,
jak w temacie poszukuję komfortowego naciągu dla początkującego amatora (35lat, 180cm, 80kg).
Szukam czegoś w okolicy 35zł, w miarę wytrzymałego (gra raz w tygodniu) aby na pół roku starczył.

Czy dedykowany naciąg (opis na rakiecie) Pro Hurricane Tour 1,30 z siłą 25kp będzie ok?

Nie ukrywam że nad precyzję stawiam ochronę nadgarstka i łokcia.

Nie mam jeszcze wyrobionego pełnego zamachu przy forhendzie, bekhend oburęczny, gra raczej z głębi kortu.
NTRP 3.5


Przepraszam za laicki opis. :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 11:52 przez adas-120, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

Miałem wymieniony przez ciebie naciąg wciągnięty co prawda w innego Babolata Pure Drive, też na 25 kg, i tez myślałem, że pogram pół roku. Po miesiącu nadgarstek odmówił współpracy, musiałem przerzucić się na jakiś czas na miękką ramę i miękki naciąg Weiss Cannon Explosiv! i jakoś doszedłem do siebie. Teraz gram APD z wciągniętym MSV Focus Hex +38 (23 kg) i zmieniam po ok. 25 godzinach gry. Generalnie nie liczyłbym na grę przez pół roku, sugerowałbym raczej przy tak sztywnej ramie jednak wymieniać naciąg, a nie czekać na kontuzję. :wink:

PS. Chociaż w sumie, jak policzyć, to jak grasz raz w tygodniu załóżmy po godzinie to prawie pół roku wychodzi te 25 godz. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

Hurricane to zdecydowanie za twardy naciąg (zresztą APD dla początkującego nie jest chyba najbardziej odpowiednią rakietą ...). Zacząłbym test od miękkich (co)poliestrów. Tu można by polecić Pro's Pro Vendetta albo WeissCANNON Silverstring, a może nawet MSV Co-Focus albo Signum Pro Hyperion. Jeśli te naciągi będą dla Ciebie za twarde, pozostają naciągi multifilamentowe. Te jednak nie cechują się dużą trwałością.

Siła naciągnięcia z "dolnej strefy stanów średnich" przedziału podanego na rakiecie.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

Wcześniej grałem rakietą Wilson'a Federer Tour 105 (jakieś pół roku).
262g, 330 balans, naciąg producenta.

Zdecydowanie za lekka była i czasami miałem problem by przeleciała przez siatkę. :)

Czy naciąg Kirschbaum Pro Line II 1,25 z siłą 24kp by się nadawał?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

adas-120 pisze:Zdecydowanie za lekka była i czasami miałem problem by przeleciała przez siatkę. :)
Czy Ty aby na pewno grałeś nią w tenisa? ;)
adas-120 pisze:Czy naciąg Kirschbaum Pro Line II 1,25 z siłą 24kp by się nadawał?
Może by się nadawał, ale często go będzie trzeba zmieniać. :?

Obrazek
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

Witam, może to nieco droższa propozycja, natomiast całkiem przypadkiem wciągnąłem do nieco łatwiejszej ramy 6.1 95 BLX Team naciąg Tecnifibre Duramix H.D. 1,25. Jest to multi więc komfort, a troszeczkę o moje delikatne stawy dbać powinienem.
Zaskoczyła mnie wytrzymałość tego multi, to nie to co Isospeed Control. Śmiało 10h wytrzymał, może to też zasługa przelotu 18X20.
Tak więc jeśli szukasz fajnego naciągu i zdrowie twoich stawów jest Ci cenne, być może i Tobie przypasuje ten multi.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

Gram APD z Pro Hurricane 1,3 wciągniętym na 26/25kg już dłuższy czas i nie mam żadnych problemów z nadgarstkiem ;-) dla mnie ten naciąg sprawuje się zazwyczaj bardzo dobrze, ale jest twardy i to w połączeniu z dużą sztywnością tej rakiety może Ci sprawiać duży dyskomfort jako początkującemu. Moim zdaniem powinieneś jeszcze popracować nad techniką na Wilsonie, wyrobić sobie pełny zamach, potrafić zagrać dobry topspin i wtedy dopiero przesiąść się na APD.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

arot77 pisze:...Tecnifibre Duramix H.D. 1,25. Jest to multi więc komfort, a troszeczkę o moje delikatne stawy dbać powinienem.
Zaskoczyła mnie wytrzymałość tego multi, to nie to co Isospeed Control. Śmiało 10h wytrzymał, może to też zasługa przelotu 18X20.
Duramix to multi ale 50% włókien w nim jest z poliestru więc to taka "konstrukcyjna hybryda". Isospeed Control z kolei to multi ale złożone z płaskich włókien i zawiera poliolefiny. Nawet nie próbowałbym porównywać tych strun.

Problem jest prosty i jakże frustrujący.
Nie ma struny która mogłaby siedzieć pół roku i oferować to samo co na starcie.
Monofilamenty poliestrowe i ko-poliestrowe posiadają największą po naciągach aramidowych wytrzymałość ale nie cechuje je długa żywotność. To znaczy, że mimo iż struna nie pękła nie znaczy, że nadaje się do dalszej gry.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

jakupalec pisze:... Moim zdaniem powinieneś jeszcze popracować nad techniką na Wilsonie, wyrobić sobie pełny zamach, potrafić zagrać dobry topspin i wtedy dopiero przesiąść się na APD.
Jaki konkretnie model szanowny kolega miał na myśli?
Czy warto wymienić, w moim przypadku rzecz jasna, ową rakietę na Head'a Radical S?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

hohvar pisze:Miałem wymieniony przez ciebie naciąg wciągnięty co prawda w innego Babolata Pure Drive, też na 25 kg, i tez myślałem, że pogram pół roku. Po miesiącu nadgarstek odmówił współpracy...
Ja w latach 2007-2009 miałem w swoim APD właśnie Pro Hurricane'a i nabawiłem się kontuzji barku. Gdy przeszedłem na Tornado ból zaczął odpuszczać, ale męczyłem się z tym łącznie pół roku. Przy słabej technice i dużej ilości nieczystych uderzeń sztywny naciąg w sztywnej rakiecie to chyba nie jest odpowiedni wybór.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

A gdybym tylko taki miał wybór, to co byście polecili:

Kirschbaum Pro Line II 1.25/1.30
Wilson Sensation 1.25/1.30
Wilson Sensation Contorl 1.30
Babolat Addiction 1.25/1.30
Signum Pro Tornado 1.23
Signum Pro Hyperion 1.24
Iso Speed Control 1.30

Którą grubość i z jaką siłą powinienem naciągnąć ramę.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

El Diablo pisze:
arot77 pisze:...Tecnifibre Duramix H.D. 1,25. Jest to multi więc komfort, a troszeczkę o moje delikatne stawy dbać powinienem.
Zaskoczyła mnie wytrzymałość tego multi, to nie to co Isospeed Control. Śmiało 10h wytrzymał, może to też zasługa przelotu 18X20.
Duramix to multi ale 50% włókien w nim jest z poliestru więc to taka "konstrukcyjna hybryda". Isospeed Control z kolei to multi ale złożone z płaskich włókien i zawiera poliolefiny. Nawet nie próbowałbym porównywać tych strun.
Dziękuję, tego nie wiedziałem :), stąd właśnie moje zaskoczenie co do wytrzymałości tejże struny.
Jednakże czyż i tak komfort oferowany przez Duramix będzie większy niż nawet komfortowego mono typu np. MSV plus38?
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

adas-120 pisze:
jakupalec pisze:... Moim zdaniem powinieneś jeszcze popracować nad techniką na Wilsonie, wyrobić sobie pełny zamach, potrafić zagrać dobry topspin i wtedy dopiero przesiąść się na APD.
Jaki konkretnie model szanowny kolega miał na myśli?
Czy warto wymienić, w moim przypadku rzecz jasna, ową rakietę na Head'a Radical S?
Pisałeś wyżej, że grałeś ostatnio Wilsonem Federer Tour 105, jego miałem na myśli.
Pograj nim jeszcze, nie warto póki co nic wymieniać moim zdaniem, poświęć czas i pracę na technikę i wtedy myśl o cięższej i sztywniejszej ramie żebyś się nie skrzywdził. ;-)
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

jakupalec pisze: Pisałeś wyżej, że grałeś ostatnio Wilsonem Federer Tour 105, jego miałem na myśli.
Pograj nim jeszcze, nie warto póki co nic wymieniać moim zdaniem, poświęć czas i pracę na technikę i wtedy myśl o cięższej i sztywniejszej ramie żebyś się nie skrzywdził. ;-)
Wilsona już nie mam, zresztą był zbyt 'ciężki'. :)


APD dostałem od znajomego i chciałbym ja wykorzystać, jeśli będzie mi się nią źle grało, to pomyśle o innej.
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

adas-120 pisze:Wcześniej grałem rakietą Wilson'a Federer Tour 105 (jakieś pół roku).
262g, 330 balans, naciąg producenta.

Zdecydowanie za lekka była i czasami miałem problem by przeleciała przez siatkę. :)
Nic już z tego nie rozumiem. Rakieta 262g była Ci najpierw zbyt lekka, teraz zbyt 'ciężka' [daje sobie miejsce na nieodczytanie jakiegoś eufemizmu, ale nie sądzę żeby był].
Graj czym uważasz, wciągnij sobie na APD coś w granicach 25kg i powodzenia!
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego

jakupalec pisze:
adas-120 pisze:Wcześniej grałem rakietą Wilson'a Federer Tour 105 (jakieś pół roku).
262g, 330 balans, naciąg producenta.

Zdecydowanie za lekka była i czasami miałem problem by przeleciała przez siatkę. :)
Nic już z tego nie rozumiem. Rakieta 262g była Ci najpierw zbyt lekka, teraz zbyt 'ciężka' [daje sobie miejsce na nieodczytanie jakiegoś eufemizmu, ale nie sądzę żeby był].
Może adas-120 przez 'ciężką' miał na myśli trudną.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
adas-120
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2014, 00:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego 3

To był sarkazm.
Oczywiście, że jest za lekka ...

Bardzo proszę o wskazanie naciągu z mojej listy, który wg Was byłby najlepszy pod względem komfortu gry jak i zdrowia.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

IsoSpeed Control na 23, max. 24kG.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, 10:00 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego 3

Zdaje się, że jesteśmy zaznajomieni w takim razie z różnymi definicjami terminologii sarkazmu.
Też jestem za IsoSpeed Control.
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Naciąg (+siła naciągnięcia) w APD - dla początkującego 3

Adas-120, czy faktycznie myślisz, że uda Ci się korespondencyjnie dobrać najlepszy dla Ciebie naciąg do Twojej rakiety?

Ja napiszę tak odpowiadając na pytanie:

Siła nie powinna przekraczać górnej wartości przewidzianej dla APD.
Naciąg? Prawie każdy będzie lepszy od tego który miałeś fabrycznie w swojej poprzedniej rakiecie!

Podałeś tak mało danych o Twoich preferencjach w grze, że skupiając się na komforcie możesz obejrzeć ranking komfortowych naciągów i wybrać coś na co Cię stać. Przy Twojej intensywności gry nie znam naciągu który nie wytrzyma pół rokuhttp://www.stringforum.net/stringsearch ... s=2&hide=1
Ja na Twoim miejscu kupiłbym kilka setów któregoś z naciągów firmy Pro's Pro które dosyć skutecznie "imitują" droższe marki i próbowałbym zmieniać siłę napięcia. W przypadku braku satysfakcji na korcie, Robiłbym tak aż do znalezienia optymalnego rozwiązania.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Naciągi”