Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Witam serdecznie. :)

Od prawie dwóch lat gram rakietami Head YouTek IG Radical MP wciągniętymi Babolatem Xcell 1,25 na 24kg.
Rakieta ta daje mi wspaniałe czucie oraz kontrolę, świetnie spisuje się przy volleyach, natomiast brakuje mi dynamiki w uderzeniach z głębi kortu. Zdaje sobie sprawę, że wynika to głównie z braków w mojej technice, nie umiem rakiecie nadać odpowiedniego przyśpieszenia przy uderzeniu. Nad techniką pracuję, mój trener okrzyknął mnie czystym talentem :wink:, ale póki co poszukuję naciągu, który wykszesa mi więcej dynamiki z tej ramy. Ze względów zdrowotnych myślę raczej o multi. Może zejść trochę z grubością naciągu?

W swojej torbie mam również Head YouTek IG Radical OS (wciągnięty tym samym Babolatem na 25 kg), który z kolei daje mi dużą dynamikę uderzeń przy grze z głębi, natomiast nie ma tego czucia jaki daje MP.

Czekam na Wasze porady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Sporo dynamiki dawały mi TGV i X-One Biphase ale kosztowo trochę za wysoko...
Grałem Radkiem YT IG Pro i rozumiem o jakim czuciu mówisz. Teraz mam wyłącznie Speed'a i gram hybrydą multi/mono PWR Fusion / Beast XP. Czysty PWR Fusion sprawdza mi się gorzej, a cała hybryda jest dosyć dynamiczna. Nie narzekam na dostęp do rotacji, ale to również pochodna techniki jaką kto dysponuje. Przy wciągnięciu 25.5/25.5kg wytrzymuje ~15h przy graniu 2-3x w tygodniu w tym jeden trening, jeden-dwa mecze. Gram raczej dynamicznie, bez baloniady i przebijactwa, Alleluja i do przodu!!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Head PWR Fusion ma na naszym forum opinię naciągu o dobrym czuciu i kontroli oraz całkiem fajnej dynamice. Może to będzie dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Clapton ty kombinatorze.... za OS się łap.... ale dla uspokojenia sumienia wciągnij sobię multi...
do OS również, tylko kilo więcej. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Head PWR Fusion to taki ciekawy "mulciak". Dobrze się zachowuje i daje dużo dynamiki.
Teraz mam Head Hawk i też jest na tym polu nieźle, ale chyba z PWR idzie ciut lepiej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

PWR Fusion kupiony, zostanie wciągnięty do MP na 24 kg, natomiast RIP Control do OS na 27 kg.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Clapton pisze:...natomiast RIP Control do OS na 27 kg.
To krzyżyk na drogę Clapton ... rotfl
Świetny naciąg jeżeli chodzi o czucie czy kontrolę, ale kompletnie wyprany z mocy. :(
Ja tam problemów z dynamiką nie mam, ale przy nim też wymiękam i schodzę o 1kp przy wciąganiu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

Vivid pisze:
Clapton pisze:...natomiast RIP Control do OS na 27 kg.
To krzyżyk na drogę Clapton ... rotfl
Świetny naciąg jeżeli chodzi o czucie czy kontrolę, ale kompletnie wyprany z mocy. :(
Dokładnie Clapton - R.I.P. :)
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

No jak wiesz ja używam Radicala OS i wciągałem na niego Rip Control.

Miałem raz chyba właśnie na 27 i była decha. Lepiej na 25. Jeśli czujesz jakiś dyskomfort przy poliestrach to ten naciąg jest dobrym wyborem. U mnie się świetnie sprawdził na czas rekonwalescencji.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dynamiczny naciąg do Head YouTek IG Radical MP

OK, zamiast 27 kg będzie 25 kg, Wasze argumenty przemówiły mi do rozsądku.

Wróć do „Naciągi”