Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Jakie naciągi Pro's Pro?

Witajcie,
mój Intense Heat właśnie strzelił, ledwo dwa mecze wytrzymał, ale strzelił przy samej ramie więc może to kwestia nieczystego uderzenia, akurat to był smecz. Mogę o nim powiedzieć że był średni, mniej czucia i spinu niż w Vendetta. Może ktoś z Was któryś z naciągów tej firmy testował i może coś powiedzieć, zależy mi na rotacji i wciąganiu 20-23kp, rozważam zakup tego wielokąta ale to może być jakiś wynalazek, napiszcie swoje doświadczenia.
darron
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2013, 16:59

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Grałem Pro's Pro Black Out 1,24 i szczerze polecam. Miękki pomimo wciągnięcia na 24 kg w ramie 98' i przeplocie 18x20. (Radical Liquidmetal Tour).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Grałem dłuższy czas Hexaspin'em. Naciąg dość twardy, ale nie pozbawiony dynamiki. Fajnie, tzn. wyraźnie reaguje na zmiany siły napięcia. Wadą jest krótkie trzymanie parametrów. Częste zmiany naciągu są jak najbardziej wskazane, co przy dość niskiej cenie nie zaboli.

Do gustu przypadł mi także Gutex Ultra (multi), którego chętnie używam w hybrydach i do luźnej pykaniny w mixtach.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Używałem Vendetty, którą wychwalałem do tego stopnia, że ED twierdził, że płacą mi za reklamę, ale faktycznie bardzo dobra struna jak dla mnie, do tego tania. Dzięki czemu zamiast jak większość piłować swoje Luxilony przez cały sezon bo w końcu set za 60zł, zmieniałem raz na miesiąc albo i częściej. :)
Grałem też Black Outem 1,24mm i poza fajnym dostępem do rotacji pamiętam, że strasznie się starzeje tzn. po dłuższym czasie - 25-30h robią się "wżery", naciąg "sztywnieje" w wyniku czego łatwo o kontuzję. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało.
Smyk pisze:Częste zmiany naciągu są jak najbardziej wskazane, co przy dość niskiej cenie nie zaboli.
Zwłaszcza przy własnej maszynie. :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

wyczesany pisze:Używałem Vendetty, którą wychwalałem do tego stopnia, że ED twierdził, że płacą mi za reklamę, ale faktycznie bardzo dobra struna jak dla mnie, do tego tania.
Też ją chwaliłem, fajnie wchodziły kąty czasem niewiarygodnie wąskie (ale dałbym się pochlastać że miałem średnicę 1,18 a nie widzę takiej w sklepach). Teraz zauważyłem że pojawiła się struna Vendetta Nano, ponoć jakaś nowsza wersja, wiesz coś o tym czy to wymysł sprzedawcy.
Nowa wersja klasycznego naciągu Vendetta teraz w wersji NANO.
Zastosowanie nano technologii sprawiło że naciąg stał się jeszcze bardziej wytrzymały i dynamiczny.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Stefano pisze:Też ją chwaliłem, fajnie wchodziły kąty czasem niewiarygodnie wąskie (ale dałbym się pochlastać że miałem średnicę 1,18 a nie widzę takiej w sklepach)..
Lepiej nie dawaj bo dostępne były- 1.2, 1.25 i 1.3 mm. Możesz mi wierzyć, że te kąty to nie zasługa naciągu.
Stefano pisze:Teraz zauważyłem że pojawiła się struna Vendetta Mono, w innym kolorze, ponoć jakaś nowsza wersja, wiesz coś o tym czy to wymysł sprzedawcy.
Nie śledzę nowych strun, od wakacji przerzuciłem się na MSV Focus Hex +38 i nie zamierzam zmieniać.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

wyczesany pisze:Możesz mi wierzyć, że te kąty to nie zasługa naciągu.
Ani trochę? Może wagi? Z Intense Heat jakoś zawsze był ten centymetr dwa za mocno.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

wyczesany pisze:
Stefano pisze:Teraz zauważyłem że pojawiła się struna Vendetta Mono, w innym kolorze, ponoć jakaś nowsza wersja, wiesz coś o tym czy to wymysł sprzedawcy.
Nie śledzę nowych strun, od wakacji przerzuciłem się na MSV Focus Hex +38 i nie zamierzam zmieniać.
Jaki kłamczuch! :P Sam Ci cztery sety wysłałem, równo zjechałeś tą strunę.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Stefano pisze:
wyczesany pisze:Możesz mi wierzyć, że te kąty to nie zasługa naciągu.
Ani trochę? Może wagi? Z Intense Heat jakoś zawsze był ten centymetr dwa za mocno.
Na granicy błędu, oczywiście naciąg pomaga w nadaniu rotacji, ale jak to często piszemy- sam jej nie wygeneruje, do tego trzeba techniki.
Martinek pisze:
wyczesany pisze:
Stefano pisze:Teraz zauważyłem że pojawiła się struna Vendetta Mono, w innym kolorze, ponoć jakaś nowsza wersja, wiesz coś o tym czy to wymysł sprzedawcy.
Nie śledzę nowych strun, od wakacji przerzuciłem się na MSV Focus Hex +38 i nie zamierzam zmieniać.
Jaki kłamczuch! :P Sam Ci cztery sety wysłałem, równo zjechałeś tą strunę.
Ah... Stefano pisał o "nano", bo o "mono" nie słyszałem. A tak w ogóle to tę strunę. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Odp: Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Martinek pisze:Sam Ci cztery sety wysłałem, równo zjechałeś tą strunę.
Wymieniacie się strunami? Żeby potestować? Też chcę. :twisted:
wyczesany pisze:Ah... Stefano pisał o "nano", bo o "mono" nie słyszałem.
A o nano słyszałeś. :twisted:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Odp: Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

Stefano pisze:
Martinek pisze:Sam Ci cztery sety wysłałem, równo zjechałeś tą strunę.
Wymieniacie się strunami? Żeby potestować? Też chcę :twisted:
Ten mały handlarz wyciągnął ode mnie 2x Prince Tour. ;)
Stefano pisze:
wyczesany pisze:Ah... Stefano pisał o "nano", bo o "mono" nie słyszałem.
A o nano słyszałeś? :twisted:
Słyszałem i dla mnie jest to struna dobra przez pierwsze 2h, mam wrażenie, że po tym czasie robi się z niej katapulta. Wolę starą wersję.
Prezes fanklubu Staśka :D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Odp: Re: AW: Jakie naciągi Pro's Pro?

wyczesany pisze:Ten mały handlarz wyciągnął ode mnie 2x Prince Tour. ;)
...którymi jeszcze nie zagrałem. ;)
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Grałem Vendettą, Intense Heatem i Hexaspinem. Vendetkę i Hexaspina zdecydowanie mogę polecić, w tej cenie bardzo dobre :::gd::: .
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Ja po przejściu z Vendetty 1,2 na Black Force 1,19 jestem pozytywnie zaskoczony. Na pewno Black Force jest bardziej miękki ma rzeczywiście ma moc, przez co musiałem zacząć wciągać go wyżej. Obecnie jestem na 22,5/21,5 kg i pewnie dodam jeszcze 0,5 albo 1 kg. Jest miękki i chyba szybciej traci napięcie, więc myślę też aby go przeciągać wstępnie. Moja zmiana naciągu pokrywa się też ze zmianą rakiety, więc źródło takich, a nie innych wrażeń może tkwić w rakiecie, a nie w naciągu, ale i tak sądzę, że Black Force to taka bardziej miękka i bardziej dynamiczna wersja Vendetty. Oba naciągi są tanie i dobre dla kogoś, kto ma własną maszynę do naciągania.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Może ktoś potwierdzić że naciągi wielokątne wpływają na lepsze rotacje, warto je wciagać czy to papka marketingowa.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Oczywiście, że mogę potwierdzić. Taka struktura naciągu mocno wpływa na rotowanie piłki, chociaż to oczywiście nie jedyny aspekt, z powodu którego piłka nabiera rotacji.
Porównanie zwykłego naciągu z np. pięciokątnym Pro Hurricanem, a tego drugiego, z ośmiokątnym RPM Blastem pokazuje, że kształt struny naprawdę mocno wpływa na spin. Sam kiedyś byłem do tego sceptycznie nastawiony, ale faktycznie jest tak, jak mówią. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Pro's Pro z wielokątnych ma:
Hexaforce
Hexaspin
Blackout

Ma też jakieś ponoć specjalne do gry topspinowej:
Ichiban Spin
Cyber Spin
Torpedo
Spiral X4

Co możecie o nich powiedzieć (ewentualnie do tej listy dodać innych firm wielokątne, ale w zbliżonych cenach) i który z naciągów Pros Pro (lub innej firmy w zbliżonej cenie) polecicie na łokieć? Mam czasem bolący łokieć, więc w jednej rakiecie wciągnę jakiś multi.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Na temat tych naciągów nic nie powiem, bo nigdy nie miałem z nimi bezpośredniej styczności, a jako, że w temacie zapadła cisza, polecam Ci skorzystać z tej strony:
http://www.stringforum.net/stringsearch.php

Powinieneś tam znaleźć niezbędne informacje. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

Znam i korzystam ale chciałem też poznać typy krajan.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Jakie naciągi Pro's Pro?

hitman pisze:Ja po przejściu z Vendetty 1,2 na Black Force 1,19 jestem pozytywnie zaskoczony. Na pewno Black Force jest bardziej miękki ma rzeczywiście ma moc, przez co musiałem zacząć wciągać go wyżej. Obecnie jestem na 22,5/21,5 kg i pewnie dodam jeszcze 0,5 albo 1 kg. Jest miękki i chyba szybciej traci napięcie, więc myślę też aby go przeciągać wstępnie. Moja zmiana naciągu pokrywa się też ze zmianą rakiety, więc źródło takich, a nie innych wrażeń może tkwić w rakiecie, a nie w naciągu, ale i tak sądzę, że Black Force to taka bardziej miękka i bardziej dynamiczna wersja Vendetty. Oba naciągi są tanie i dobre dla kogoś, kto ma własną maszynę do naciągania.
Czy mógłbyś napisać w jakiej ramie stosowałeś te wagi, ja narazie testowałem 23kg i już była katapulta, ale to było w rakiecie z neutralnym balansem. Teraz gram rakietą z HL, więc przypuszczam że raczej zwiększać siłę, RA 64 czyli raczej miękka rama.

Wróć do „Naciągi”