kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Witam. :)

Od roku i 1 miesiąca ;) gram rakietą Aeropro Drive GT 2013 jr.26, nie mam do tej rakiety nic ale naciąg mi się nie podoba ponieważ:
-gram topspinem i po 2h grania naciąg mam taki krzywy że nie wiem co! O_O i po każdym treningu "przestawiam" struny na miejsce. :/

Kiedyś przeczytałem że naciąg do gry rotacyjnej po każdym uderzeniu wraca na miejsce.

I już się zaczyna pod górkę bo jest dużo naciągów, a ja "zielony" w tym temacie więc...


...proszę was abyście mi doradzili jaki naciąg mam wybrać.
Moje wymagania:
- bardzo mocno rotowane piłki po każdym uderzeniu;
- bardzo i to bardzo dobry top-spin żebym trenera a dokładnie trenerkę zaskoczył topspinem ;);
- ma być tylko na jedną rakietę czyli 12m :P;
- ogromna dynamika i rotacja :P.

Inne informacje które (chyba) się przydadzą:
Lat: 13
Rakieta: Babolat Aeropro Drive GT 2013 jr.26 choć mam plany żeby zmienić na pełnowymiarową rakietę, czyli na rozmiar 4 :P też z tej samej linii rakiet ;).


I to chyba tyle informacji jak coś jest jeszcze potrzebne proszę się upominać. :rolleyes:
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg do Babolat aeropro drive GT 2013

Szukasz tego samego, co ja znalazłem, a więc polecam Babolat RPM Blast. Pasuje idealnie do tej rakiety, jeśli potrzebujesz rotacji - nie ma mowy o przesuwaniu się naciągu. Jeżeli potrzebujesz też większej ilości siły, można naciągnąć lżej - nie było żadnych problemów, jak kiedyś nawet na 21kg zakładałem.

Tak więc, proponuję wciągnąć Blasta na 24,5/24kg i zobaczysz, czy będzie Ci odpowiadać - jeśli za mało mocy, naciągniesz następnym razem lżej i analogicznie w przypadku zbyt dużego poweru.
Jeżeli przerzucasz się ze zwykłych syntetycznych naciągów, może Ci się grać na początku trochę dziwnie. Można to zniwelować poprzez przejście najpierw na Babolat Pro Hurricane Tour - naciąg także rotacyjny, ale tego spinu jest trochę mniej, niż w Blast'ie. Właściwie to sporo mniej, chociaż porównując do wielowłóknistych strun, którymi, jak rozumiem, dotychczas grałeś, będzie widać kolosalną różnicę.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Trochę nie rozumiem tego że i mniejsza siła naciągu tym więcej siły własnej trzeba włożyć?
a jak jest naciągnięty naciąg np. 25kg to się mniej wsadza siły?

A są jakieś inne naciągi które dają jeszcze więcej rotacji/top-spinu? nie musi być z Babolata.
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Im lżej wciągnięte są struny, tym więcej mocy dają. Przykładowo, przy wciągnięciu Blasta na 23kg będziesz miał więcej siły i rotacji, niż przy wciągnięciu na 26kg. Jednakże, tracisz wtedy nieco na kontroli.

Osobiście nie kojarzę naciągów dających więcej spinu, niż owy Babolec... W sumie to naprawdę nie potrzeba go więcej - spróbuj, a zobaczysz. Na moim nowym APD sprawuje się doskonale, a wiem, co mówię, bo sam gram chwytem heavy-western i moja gra oparta jest na rotacji.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Aha spoko,rozumiem :D
Czyli im mniejsza siła naciągu tym większa rotacja.
Dobra to już wyjaśnione :D
A druga sprawa ile kg mi polecasz?

I jeszcze jedno pytanie czy rakietę Aeropro drive team GT 2013 można kupić bez naciągu?
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

rafbat pisze:Osobiście nie kojarzę naciągów dających więcej spinu, niż owy Babolec...
Myślę, że Signum Pro Tornado, Solinco Tour Bite albo nawet MSV Focus HEX to naciągi także wspomagające grę rotacyjną i godne polecenia/przetestowania.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Smyk pisze:
rafbat pisze:Osobiście nie kojarzę naciągów dających więcej spinu, niż owy Babolec...
Myślę, że Signum Pro Tornado, Solinco Tour Bite albo nawet MSV Focus HEX to naciągi także wspomagające grę rotacyjną i godne polecenia/przetestowania.
A już myślałem że nikt się już tutaj nie wypowie :P
no dobra wypisałeś tyle naciągów ale który najlepszy?
Chodzi o taki który daje najwięcej rotacji i dużą prędkość ;)
Więc których jest najlepszy z tych trzech?


EDIT:Szybko przejrzałem te naciągi i najbardziej mi się spodobał Signum Pro Tornado ;)
Czy to dobry wybór?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 14:30 przez kondzio20005, łącznie zmieniany 1 raz.
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

kondzio20005 pisze:
Smyk pisze:
rafbat pisze:Osobiście nie kojarzę naciągów dających więcej spinu, niż owy Babolec...
Myślę, że Signum Pro Tornado, Solinco Tour Bite albo nawet MSV Focus HEX to naciągi także wspomagające grę rotacyjną i godne polecenia/przetestowania.
A już myślałem że nikt się już tutaj nie wypowie :P
no dobra wypisałeś tyle naciągów ale który najlepszy?
Chodzi o taki który daje najwięcej rotacji i dużą prędkość ;)
Więc których jest najlepszy z tych trzech?
Trudno w sposób jednoznaczny stwierdzić, który z tych naciągów będzie najlepszy dla Ciebie, najlepiej gdybyś mógł sprawdzić wszystkie trzy i ocenić sam, którym gra Ci się najlepiej.
Osobiście grałem trochę Solinco w wersji miękkiej Soft i z rotacją problemów nie miałem, ale ja nie gram wielkimi rotacjami, przeważnie z rotacją gram kończąc krótkie piłki ciasnymi crossami. Teraz mam Focus Hexa +25 i jest porównywalny do Solinco. Oba te naciągi są dość komfortowe, akurat dla mnie to się bardziej liczy niż potencjał rotacyjny :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

kondzio20005 pisze:Więc których jest najlepszy z tych trzech?
Najlepszy będzie ten, który Tobie będzie najbardziej pasował. Oceny naciągów to subjektywne oceny poszczególnych użytkowników. To co odpowiada mnie, nie musi odpowiadać Tobie. Dlatego najlepszą metodą doboru naciągu są testy. Naszych podpowiedzi użyj jako zgrubny filtr. Zacznij od Blasta. Może będzie wystarczająco dobry, aby nie próbować innych :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Heh :P
Chyba wybiorę Signum Pro Tornado ponieważ:
-niska cena :::yay:::
-jest wytrzymały
-ma rotację
-i kontrolę
Tak pisało nie wiem jak w rzeczywistości ;)


Gdzieś też czytałem chyba na tym forum (:] że im mniejsza średnica tym lepsza rotacja czy coś w tym stylu xd
Ten akurat ma 1.17mm to chyba jest dobry nie?

A nadawałby się do APD?
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

kondzio20005 pisze:Gdzieś też czytałem chyba na tym forum (:] że im mniejsza średnica tym lepsza rotacja ...
Zasadniczo tak. Musisz jednak wiedzieć, że mniejsza średnica to także (potencjalnie) mniejsza trwałość [1]. Zwłaszcza przy grze z rotacjami, gdzie struny mocno się o siebie ocierają. Tu także będziesz musiał znaleźć dla siebie kompromis między tymi parametrami (zdolność do nadawania rotacji i trwałość naciągu). Jednak szukając naciągu do gry z rotacjami, także zacząłbym od tych najcieńszych.

[1] - Nie mylić z żywotnościa, czyli zdolnościa utrzymywania parametrów.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Czyli dobrze myślę :D

A w jakim czasie pęknie naciąg jeżeli gram tylko 2 godziny tygodniowo?
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Tego Ci także nikt na 100% nie określi ... Masz 13 lat. Rotacji jak Rafa nie dasz rady wyczarować. Z miesiąc, może dłużej naciąg powinien wytrzymać. Po 6-8 tyg. i tak radziłbym wymienić. Naciągi poliestrowe zaczynają wtedy tracić swoje właściwości i coraz gorzej się nimi gra.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

E to ja nie nadążę kupować naciągów :(
A ten sam naciąg tylko grubszy? Np. 1.23?
Wytrzyma długo? W wakacje gram przez 5 dni po 4-5 godzin dziennie. Wytrzyma tak długą grę?
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Wytrzyma dłużej niż 1.17 :twisted: O ile dłużej - nie wiem. Może ktoś, kto używa tego naciągu na co dzień, powie więcej na temat jego wytrzymałości.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Kurczę potrzebuję naciąg taki żeby posłużył te 3 lata może mniej ;), ale nie mniej niż 2,5 roku. :P
I był bardzo dobry do gry rotacyjnej.

Ehh, ja się już gubię. :!crybaby!:
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Masz 13 lat i jak czytam pracujesz nad Twoim tenisem z trenerem. Jeśli rzeczywiście będziesz grał i trenował tak intensywnie jak piszesz, po roku wyrośniesz z juniorskiej rakiety i będziesz musiał ją zmienić. Po drugie, przyjmij, że piłki, buty i naciąg to elementy, które się zużywają i trzeba jej regularnie wymieniać. Walenie "zdechłym" poliestrem w "zdechłe" piłki w Twoim wieku może doprowadzić nawet do kontuzji.

Wciągnij zatem na początek Tornado 1.23 na 24kG i sprawdż, czy odpowiadają Ci parametry i wytrzymałość.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Dobrze :)

Czyli ten naciąg wytrzyma dłużej ,około 2 lat? :P
Bo moja mama nie lubi wydawać dużo i często pieniędzy więc ten naciąg musi pociągnąć te 2 lata. (mam nadzieję :wink: ).

Eh jednak tenis ziemny to trudny do ogarnięcia sport rotfl .
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

kondzio20005 pisze:Czyli ten naciąg wytrzyma dłużej ,około 2 lat?
Jak będziesz mu codziennie wieczorem opowiadał bajki na dobranoc, to może roczek pociągnie ... W przeciwnym wypadku, będziesz musiał trochę częściej wynosić śmieci i odkurzać dywany :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kondzio20005
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 20:24

Re: Naciąg do Babolat Aeropro Drive GT 2013

Smyk pisze:
kondzio20005 pisze:Czyli ten naciąg wytrzyma dłużej ,około 2 lat?
Jak będziesz mu codziennie wieczorem opowiadał bajki na dobranoc, to może roczek pociągnie ... W przeciwnym wypadku, będziesz musiał trochę częściej wynosić śmieci i odkurzać dywany :wink:
HA HA HA HA HA HA aż się posikałem :P
ale na serio pociągnie minimum 2 lata?
Odpowiedź:

TAK czy NIE
??????????????
Tenis tylko tenis-całe moje życie tylko tenis :)
Obrazek

Wróć do „Naciągi”