colar
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:07

Jaki sztywny naciąg do Babolata?

Witam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.
Gram od roku rakietą Babolat Aeropro Drive z 2012 roku, z fabrycznym naciągiem.

Od pewnego czasu mam problemy z kontrolą piłki, występuje duża amortyzacja uderzeń, piłka odbija się jak z procy przez co nie potrafię dobrać odpowiedniej proporcji siły uderzenia. Jest to dosyć irytujące gdy człowiek boi się uderzyć silniej, żeby nie wyleciała poza kort.

Z tego co czytam, pewnym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana naciągu na bardziej sztywny (grubszy) co pozwoli mi mieć większą kontrolę nad piłką. Co sadzicie o takim rozwiązaniu, czy to może pomóc?

Jakie naciągi możecie polecić, o jakiej grubości itd.?

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Jeśli fabryczny naciąg odpowiadał tobie przez prawie rok czasu, po co zmieniać go na inny. Wciągnij ponownie naciąg fabryczny i rakieta powinna "grać" jak na poczatku.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata ?

Od dłuższego czasu, na wszystkie swoje rakiety wciągam Babolat RPM Blast 1.30mm. Jak dla mnie, najlepszy naciąg, bo daje mi dużo rotacji, której szukam, a co za tym idzie, daje dużo kontroli. Można poeksperymentować z mocą poprzez nieco lżejsze naciąganie, niż innych rodzajów strun. RPM Blast zawsze wraca na swoje miejsce, nie trzeba nic dłubać, bo nigdy się nie przesunie. (Podobno to przez tę silikonową obwódkę, czy coś...)
Cena też całkiem spoko, bo ok. 35-40zł za 12m. Gorąco polecam wypróbowanie.
Poza tym, sądzę, że ten naciąg jest jakby stworzony do APD. Przed kilkoma dniami zakupiłem modele z 2013r. i nie zamierzam wrzucać nigdy żadnego innego naciągu, chyba, że zaczną się poważne problemy ze stawami. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
colar
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:07

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata ?

rafbat pisze:Można poeksperymentować z mocą poprzez nieco lżejsze naciąganie, niż innych rodzajów strun.
Hmm ale z tego co czytam im słabiej naciągnięty naciąg tym mniejsza kontrola, a większa rotacja. Mi nie chodzi o rotację tylko o większą kontrolę. Chcę zniwelować ''efekt katapulty". :)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

W takim razie, RPM Blast na 25kg będzie odpowiedni ;) tzn. dla mnie jest, trzeba testować. :P
Poza tym, ten naciąg nie jest aż tak rozciągliwy, jak inne. Nie będziesz miał takiego efektu katapulty, jak przy zwykłych naciągach syntetycznych.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

Tak jak pisał Smyk, jeśli to efekt katapulty pojawił się niedawno, a wcześniej byłeś zadowolony to możesz wciągnąć ten sam naciąg. Siła naciągu z czasem maleje, przez co zwiększa się moc.
Ja natomiast ze swojej strony mogę polecić Babolat Hurricane Feel. Wciągnij go na 25-26 kg i zobacz czy taka siła będzie Ci odpowiadać (i zapamiętaj siłę wciągnięcia - w przyszłości ta wiedza się przyda jak będziesz chciał naciągać kolejny raz). Naciąg ma dobre czucie, można mocniej uderzyć bez większego strachu, że piłka poleci w kosmos. Tak samo w momencie odbioru szybkich piłek zagranych przez przeciwnika, można dołożyć jeszcze swoją siłę i piłka będzie w korcie (o ile poprawnie się ustawimy i właściwie trafimy rakietą).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

Ja mam na Babolacie APD 2013 naciągnięty Pro Hurricane Tour 26/25 kg 1,3mm i jestem bardzo zadowolony. Chociaż następnym razem na pewno naciągnę RPM Blast, bo słyszałem już tyle zachwytów nad tym naciągiem, że aż żal nie spróbować. ;-) Myślicie, że RPM lepiej wciągnąć mocniej/lżej, czy pion 26 poziom 25 będzie okej? Pozdrawiam!
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

Rok czasu jeden naciąg? O_O
Stawów nie szkoda? A gdzie tam jakość i frajda z gry?
Naciąg wymienia się, jak nie poleci wcześniej, przynajmniej raz na pół roku ...

A co do samego naciągu, jak już napisano, skoro odpowiadał ci ten fabryczny to czemu go nie używać?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

jakupalec pisze:Ja mam na Babolacie APD 2013 naciągnięty Pro Hurricane Tour 26/25 kg 1,3mm i jestem bardzo zadowolony. Chociaż następnym razem na pewno naciągnę RPM Blast, bo słyszałem już tyle zachwytów nad tym naciągiem, że aż żal nie spróbować. ;-) Myślicie, że RPM lepiej wciągnąć mocniej/lżej, czy pion 26 poziom 25 będzie okej? Pozdrawiam!
Moje osobiste odczucia odnośnie tych naciągów są takie, że RPM Blast daje sporo więcej rotacji, natomiast Pro Hurricane Tour daje trochę więcej mocy. Polecałbym Ci wciągnąć Blasta o kilogram lżej, niż jego poprzednika.
Przy tym naciągu czułem też różnicę, jeśli chodzi o jego grubość. Wersja 1.25 dawała więcej poweru, aniżeli Blast w wersji 1.30. Za to czucie i rotacja (a to dla mnie ważniejsze) większe jest w 1.30.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
jakupalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2013, 14:35

Re: Jaki sztywny naciąg do Babolata?

Dzięki wielkie za sugestię. ;-) Tak też właśnie myślałem żeby zrobić. Grubość zostawię tę samą, mam jakiś dziwny strach i uprzedzenie (nie wiem skąd wynikające) do cieńszych naciągów. :(
Obrazek

AeroPro Drive GT 2013 @ Pro Hurricane Tour 1,3

Wróć do „Naciągi”