Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Chciałbym wymienić mój stary fabryczny naciąg w Dunlopie 4D 300 Tour na jeden z wyżej wymienionych. Chciałbym znaleźć równowagę między siłą i kontrolą. Tutaj pytanie który z nich sprawdzi się lepiej. Luxilon jest w technologii multi-mono czy to oznacza, że będzie wytrzymalszy?
Na ile wciągać te naciągi aby uzyskać pożądany kompromis?
Który wybrać?
Chodziłoby aby wybrany naciąg był dynamiczny. Jeśli nie któryś z tych dwóch to proszę o wasze propozycje z podaniem siły wciągnięcia.
Tylu forumowiczów i nikt nie ma zdania nie może podać jeśli nie diagnozy dot. tych dwóch to 2-3 dynamicznych naciągów multi?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Head PWR Fusion jest dość dynamicznym multifilamentem i jest dostępny w przyzwoitej cenie.
Inne dynamiczne mulciaki, które znam (głównie Gamma oraz Tecnifibre) są znacznie droższe - moim zdaniem nie są to różnice pozwalające usprawiedliwić wyraźnie wyższą cenę.

W kwestii siły naciągnięcia i wyboru struny to na tym etapie raczej nie możesz dostarczyć informacji pozwalających na rzetelną podpowiedź. Napisałeś iż poprzednio była to struna fabryczna, wnioskuję więc, że najprawdopodobniej nie grałeś innymi strunami w tej ramie, a co za tym idzie nie posiadasz doświadczenia, powiedzmy, niezbędnego aby zagłębić się w tą kwestię.

Jesteś więc na etapie badania co jest kompatybilne z Twoją grą i tą rakietą, a co nie... dlatego czego byś i na ile byś nie wciągnął to i tak doświadczenie nabyte z takich eksperymentów będzie przydatne w przyszłości.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:Head PWR Fusion jest dość dynamicznym multifilamentem i jest dostępny w przyzwoitej cenie.
Inne dynamiczne mulciaki, które znam (głównie Gamma oraz Tecnifibre) są znacznie droższe - moim zdaniem nie są to różnice pozwalające usprawiedliwić wyraźnie wyższą cenę.

W kwestii siły naciągnięcia i wyboru struny to na tym etapie raczej nie możesz dostarczyć informacji pozwalających na rzetelną podpowiedź. Napisałeś iż poprzednio była to struna fabryczna, wnioskuję więc, że najprawdopodobniej nie grałeś innymi strunami w tej ramie, a co za tym idzie nie posiadasz doświadczenia, powiedzmy, niezbędnego aby zagłębić się w tą kwestię.

Jesteś więc na etapie badania co jest kompatybilne z Twoją grą i tą rakietą, a co nie... dlatego czego byś i na ile byś nie wciągnął to i tak doświadczenie nabyte z takich eksperymentów będzie przydatne w przyszłości.
Tak niestety to prawda cały czas gram struną fabryczną. Zależy mi na tym aby dana struna dało się grać agresywnie z możliwością zagrania bardziej subtelnych zagrań typu skrót. Fajnie aby była pewna równowaga między siłą i czuciem z delikatnym akcentem na siłę i dynamikę.
Czy jesteś zdania że wybór któregokolwiek z dwóch wymienionych w temacie naciągów nie ma sensu?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Tomkyw pisze:Czy jesteś zdania że wybór któregokolwiek z dwóch wymienionych w temacie naciągów nie ma sensu?
Jestem zdania, że na tą chwilę próba jakichkolwiek konkretniejszych sugestii to wróżenie z fusów. Brak punktów odniesienia.

Jeśli masz trudność z zagraniem dobrego skrótu naciągiem fabrycznym, którym w tym modelu był bodajże M-Fil Tour to wątpię aby zmiana na naciąg pokroju PWR Fusion miała przełożyć się na nagły brak problemów w tej materii.

Chcesz naciąg multifilamentowy. Poczytaj o poszczególnych modelach, wybierz 1, wciągnij, pograj i zbierz doświadczenie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:
Tomkyw pisze:Czy jesteś zdania że wybór któregokolwiek z dwóch wymienionych w temacie naciągów nie ma sensu?
Jestem zdania, że na tą chwilę próba jakichkolwiek konkretniejszych sugestii to wróżenie z fusów. Brak punktów odniesienia.

Jeśli masz trudność z zagraniem dobrego skrótu naciągiem fabrycznym, którym w tym modelu był bodajże M-Fil Tour to wątpię aby zmiana na naciąg pokroju PWR Fusion miała przełożyć się na nagły brak problemów w tej materii.

Chcesz naciąg multifilamentowy. Poczytaj o poszczególnych modelach, wybierz 1, wciągnij, pograj i zbierz doświadczenie.
Dzięki za rady. Pewnie wciągnę proponowanego przez Ciebie Heada na próbę. Odbiłem parę razy naciągiem multi u znajomego i moje odczucia były jakbym uderzało się z mniejszym wysiłkiem, nie wiem czy to trafne spostrzeżenie.
Zakładając że mój fabryczny naciąg to M-Fil Tour to jakich różnic powinienem się spodziewać gdy wciągnę Heada (teoretycznie)?
Na ile kilo powinienem go na początek wciągnąć (rakieta dedykowana na 25-29kg),aby zachować wysoka dynamikę i dobre czucie(z akcentem na dynamikę)?

Czy wciągnąć tylko multi (boję się braku rotacji) - czy to znaczy że gra wstecznej rotacji (skrót slice) jest bardzo trudne?czy może lepiej wypróbować hybrydę (którą):
1. PWR Fusion/Babolat RPM czy...
2. PWR Fusion/Prince Beast XP czy...
3 PWR Fusion/inna?
Co wciągnąć na pionach, a co na poziomach?

Czy zostawić tylko multi (boję się braku rotacji) -czy to znaczy że gra wstecznej rotacji (skrót slice) jest bardzo trudne?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Rozumiem, że chcesz jak najlepiej dobrać nowe struny ale tak jak napisałem, do tej pory niczego tak naprawdę nie przetestowałeś, a teraz jeszcze chcesz brnąć w hybrydy.

Boisz się braku dostępu do rotacji? To wciągnij miękki co-poly. Zobacz jak Ci się zmieniły oczekiwania. Chciałeś multi, a teraz hybrydę w obawie przed brakiem rotacji. Z czego to wynika? Z tego, że nie wypróbowałeś jeszcze innych rozwiązań...
Wg mnie nie ma sensu iść w hybrydy na takim etapie co nie znaczy, że nie można.
Sugeruję najpierw sprawdzić najprostsze rozwiązania "na czysto" - jakieś multi o nieprzytłaczającej dynamice, jakieś miększy co-poliester. Dopiero po poznaniu jak się takowe sprawują można ewentualnie przemyśleć hybrydy.

Ja już wysiadam z tematu, jak ktoś będzie miał ochotę go kontynuować to droga wolna. :]

Życzę owocnych poszukiwań. :::gd:::

P.S.: Żeby nie zostawić Cię tylko z materiałem do przemyśleń poniżej droga na skróty czyli wyłożenie łopatologiczne oparte na indywidualnych i subiektywnych preferencjach najpewniej mających się nijak do Twoich umiejętności i oczekiwań oraz rakiety jaką się posługujesz.
Hybryda w postaci Head PWR Fusion na pionach i Prince Beast XP 1,25mm na poziomach to komfortowa i dynamiczna kombinacja. Wciągnięta na 24/23kG nie jest szczególnie narowista ale i tak może być swoistym weryfikatorem umiejętności. Przytłoczenie dynamiką tego układu, tudzież deficyt w rotacji piłki będą sugerować wiele możliwości - np. rakieta na wyrost (w tym przeplot niedostosowany do potrzeb).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Testowanie naciągów to droga którą wg mnie powinieneś wybrać. Hybryda jest rozwiązaniem dla "świadomego" tenisisty szukającego rozwiązania konkretnego "problemu". Wydaje mi się że w Twoim przypadku jest na nią za wcześnie.
Ciekawą propozycją przetestowania kilku rodzajów naciągów za rozsądne pieniądze jest np taka oferta:
http://www.tygertenis.pl/tyger/zestaw-n ... er-42.html

Wybierasz 5 dowolnych naciągów, angażując 2 takie same rakiety, możesz miarodajnie porównać i wychwycić różnice. Decathlon naciąga rakietę za 15 PLN, więc koszt całego testu to 125 PLN Uważam że warto!
Po tego typu teście będziesz bliżej "Istoty Wiary Chrześcijańskiej". ;-P

Pozdrawiam,

Maciek
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:Rozumiem, że chcesz jak najlepiej dobrać nowe struny ale tak jak napisałem, do tej pory niczego tak naprawdę nie przetestowałeś, a teraz jeszcze chcesz brnąć w hybrydy.

Boisz się braku dostępu do rotacji? To wciągnij miękki co-poly. Zobacz jak Ci się zmieniły oczekiwania. Chciałeś multi, a teraz hybrydę w obawie przed brakiem rotacji. Z czego to wynika? Z tego, że nie wypróbowałeś jeszcze innych rozwiązań...
Wg mnie nie ma sensu iść w hybrydy na takim etapie co nie znaczy, że nie można.
Sugeruję najpierw sprawdzić najprostsze rozwiązania "na czysto" - jakieś multi o nieprzytłaczającej dynamice, jakieś miększy co-poliester. Dopiero po poznaniu jak się takowe sprawują można ewentualnie przemyśleć hybrydy.

Ja już wysiadam z tematu, jak ktoś będzie miał ochotę go kontynuować to droga wolna. :]

Życzę owocnych poszukiwań. :::gd:::

P.S.: Żeby nie zostawić Cię tylko z materiałem do przemyśleń poniżej droga na skróty czyli wyłożenie łopatologiczne oparte na indywidualnych i subiektywnych preferencjach najpewniej mających się nijak do Twoich umiejętności i oczekiwań oraz rakiety jaką się posługujesz.
Hybryda w postaci Head PWR Fusion na pionach i Prince Beast XP 1,25mm na poziomach to komfortowa i dynamiczna kombinacja. Wciągnięta na 24/23kG nie jest szczególnie narowista ale i tak może być swoistym weryfikatorem umiejętności. Przytłoczenie dynamiką tego układu, tudzież deficyt w rotacji piłki będą sugerować wiele możliwości - np. rakieta na wyrost (w tym przeplot niedostosowany do potrzeb).
El Diablo boję to się bardziej braku dynamiki niż braku rotacji, choć jeśli się okaże że nie jestem w stanie na nowym naciągu zagrać slice'a czy skróta to się zmartwię. ;-)
Tak żeby rzeczywiście zamknąć temat to odniosę moje oczekiwania do tego czym gram,
chciałbym więcej dynamiki i komfortu (łokieć już nie młody) czucie fajnie aby było odrobinę lepsze, rotacja może być bez zmian ale nie gorsza no i w miarę trwały.
Od czego zacząłbyś w moim przypadku czysty PWR Fusion lub Poly-jaki poly?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Jeśli podstawą dla Ciebie jest komfort i dynamika to zacząłbym od PWR Fusion.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Hm, czasem mam wrażenie, że dobrze byłoby ułożyć listę naciągów do przetestowania aby zyskać konieczne minimalne doświadczenie w sferze naciągów i ewentualne preferencje. ED, podejmujesz temat?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Była taka sugestia ale wiesz, że naciągi się zmieniają, znikają z rynku etc.
Temat generalnie jest ciekawy więc jeśli znajdą się chętni do rozmów, których zwieńczeniem miałoby być wytypowanie kilku takich strun każdego rodzaju to możemy sobie założyć temat w dziale "Naciągi".

Chętnych do utworzenia forumowego zespołu EDwarda Twardego zapraszam do wysyłania zgłoszeń na PW. Przewidujemy własną brzozę. :teathy:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:Jeśli podstawą dla Ciebie jest komfort i dynamika to zacząłbym od PWR Fusion.
Tak zacznę, dziękuję bardzo.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Cichuteńko się przysłuchiwałem (przyoglądałem? ;) ) rozmowie i także skorzystam z rady odnośnie PWR Fusion. Bo akurat mam dokładnie tę samą rakietę AG 4D 300 Tour i ten sam problem (mało dynamiki). Dzięki El Diablo za radę, naciąg już zamówiony. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Panowie, jak już zagracie te 4-5 razy już tym zestawem to poproszę Was o napisanie o swoich wstępnych odczuciach. Tomkyw w tym temacie, a Marcoone zapraszam do osobnego tematu.

Celowo napisałem abyście byli po kilku grach. Pierwsze doświadczenia mogą być mylące, struna straci jeszcze na napięciu, ułoży się w rakiecie, Wy poznacie i przyzwyczaicie się do jego charakterystyki i dopiero wtedy będziecie mogli zacząć oceniać czy macie wystarczająco dynamiki, kontroli nad piłką, rotacji etc.

Potem możemy zrobić sobie porównanie. 2 różnych graczy, ta sama rakieta, ta sama struna. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Mam jeszcze jedno pytanko. Założyłem za namową faceta z Mery Luxiliona BB Alu Power Rougha i tutaj problem boli mnie łokieć. Nie wiem czy to efekt naciągu czy też próby nieumiejętnego trzymania Lki (podobno prawidłowo trzymana rakieta tworzy z przedramieniem kąt prosty w kształcie litery L) co pewnie też nadwyręża łokieć (chodzę na zajęcia z trenerem - wcześniej grałem intuicyjnie nikt mnie nie uczył). Dodam że boli mnie przy wyprostowanym i zgiętym (dłoń dociągnięta do barku) przedramieniu w pozycjach pośrednich nie. Przy grze raczej też nie...
I tu przechodzę do pytania.
Założyć tego proponowanego przez El Diablo PWR'a czy może od razu Iso-Speed Professional (poczytałem recenzje z serwisu i brzmi nieźle)?

Proszę o radę.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

Ujmę to tak...
Poszedłeś aby wciągnąć rakietę multifilamentem, wróciłeś z wciągniętym monofilamentem... :::donknow:::

Teraz do zrobienia:
- poczytać o strunie BB Alu Power (nieistotne czy zwykłej czy wersji Rough);
- przeczytać jeszcze raz wypowiedzi w tym temacie;
- wyciągnąć wnioski i wdrożyć. :1+1:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:Ujmę to tak...
Poszedłeś aby wciągnąć rakietę multifilamentem, wróciłeś z wciągniętym monofilamentem... :::donknow:::

Teraz do zrobienia:
- poczytać o strunie BB Alu Power (nieistotne czy zwykłej czy wersji Rough);
- przeczytać jeszcze raz wypowiedzi w tym temacie;
- wyciągnąć wnioski i wdrożyć. :1+1:
No wiesz, brak doświadczenia i bardzo przekonujący kolo, który powiedział że ten naciąg ma to wszystko co Head i jeszcze więcej mnie przekonał(choć mówiłem że zależy mi na komforcie). Powiedziałem też że mam obawy co do braku rotacji Heada i wtedy zaproponował BB.
Czy powinienem przemyśleć Iso-Speed Professional Arm Protection zamiast Heada (pytam znawców ponieważ moje wnioski mogą nie być trafne)?
Poczytałem no i nie dziwie się że łokieć boli.

Mam założonego PWR'a tak El Diablo zalecił. Łokieć chyba mniej boli, co do czucia ja nie widzę jakieś drastycznej różnicy,czucie okey, może moc trochę mniejsza no i co oczywiste rotacja(w porównaniu z Alu Powerem Roughem). Następnym razem może pokuszę o się o hybrydę z Beast'em.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze:Ujmę to tak...
Poszedłeś aby wciągnąć rakietę multifilamentem, wróciłeś z wciągniętym monofilamentem... :::donknow:::

Teraz do zrobienia:
- poczytać o strunie BB Alu Power (nieistotne czy zwykłej czy wersji Rough);
- przeczytać jeszcze raz wypowiedzi w tym temacie;
- wyciągnąć wnioski i wdrożyć. :1+1:
Troszkę już pograłem Headem i brakuje mi mocy i rotacji.
Jaki zestaw powinienem założyć aby dodać naciągowi mocy i rotacji.
Beast/PWR jaki Proponowałeś czy może cos innego(chciałbym aby to nie była decha i miał relatywnie dużo komfortu z uwagi na mój łokieć)?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Kirschbaum Touch Multifibre czy Luxilon M2 PRO 125?

El Diablo pisze: :::gd:::

P.S.: Żeby nie zostawić Cię tylko z materiałem do przemyśleń poniżej droga na skróty czyli wyłożenie łopatologiczne oparte na indywidualnych i subiektywnych preferencjach najpewniej mających się nijak do Twoich umiejętności i oczekiwań oraz rakiety jaką się posługujesz.
Hybryda w postaci Head PWR Fusion na pionach i Prince Beast XP 1,25mm na poziomach to komfortowa i dynamiczna kombinacja. Wciągnięta na 24/23kG nie jest szczególnie narowista ale i tak może być swoistym weryfikatorem umiejętności. Przytłoczenie dynamiką tego układu, tudzież deficyt w rotacji piłki będą sugerować wiele możliwości - np. rakieta na wyrost (w tym przeplot niedostosowany do potrzeb).
Założyłem proponowaną przez El Diablo hybrydkę. Dzisiaj był pierwszy test i naprawdę fajna, bardziej dynamiczna i z dostępem do fajnej rotacji kombinacja. Piły nie wywalam po autach tak że chyba nie jest zbyt dynamiczna. Dzięki i polecam.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour

Wróć do „Naciągi”