Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Witajcie,
w ostatnim czasie przetestowałem sporo rakiet. Wybrałem na ten moment dwie - Head Prestige Pro (325g) oraz Head Graphene Speed Pro (315g) - gdy nie potrzebuję dużej siły rażenia.

Choć daje spore czucie, to jednak Graphene Speed Pro jest dość sztywna 68RA - i chciałbym mieć naciąg dający nieco więcej kontroli. Macie może jakieś propozycje?

Nie wiem czy hybryda to dobre wyjście? Może lepiej druta o średniej grubości?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

W moim Speedzie G MP bardzo dobrze sprawdziła się hybryda multi/drut.
PWR Fusion na piony, a RPM Blas na poziomy. Wciągałem około 24kg.
RPM Blast był z musu bo nic innego nie maiłem pod ręką. Lepszy byłby gładki drut po którym multi mogłoby się przesuwać, jednocześnie nie będąc kaleczone.
Wczoraj dałem do wciągnięcia PWR Fusion / Beast XP ale poszedłem wyżej na 25kg bo wg stringforum Beast ma więcej dynamiki.

Hybryda bardzo fajna w tej rakiecie, jest komfort, jest sporo dynamiki a i dostęp do rotacji nienajgorszy.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Nabawiłem się cholera łokcia tenisisty - po raz pierwszy w życiu i jestem nieco załamany... Nie bardzo wiem kogo i co winić.

Stało się to po wyserwowaniu 3 pełnych koszyków. Ponieważ testowałem wiele rakiet w wakacje, nie wiem już na co zwalić. Wiem jedno - z głupoty ponaciągałem na 26-27kg druty Luxilon Alu Power na kilka rakiet. Niestety w sklepie nikt nie postukał mi w czoło, więc na pewno to jedna rzecz.

Zastanawiam się czy Speed Pro nie jest za sztywną rakietą tak ogólnie? Gram jeszcze czasem Head Prestigem Pro - nieco mniej sztywnym, ale cięższym. Zakładam, że cięższa rakieta jest lepsza dla łokcia? Nie mylę się prawda?

Zmieniłem przede wszystkim naciągi - wciągnąłem Luxilona Alu Power Fluoro na 24kg - także Fluoro jest cieńszy - 1.23mm. Na drugą wciągnąłem na 25kg Tecnifiber Duramix H.D. (1,25mm). Mam 3 identyczne Head Speedy Pro - na trzeci mam hybrydę Natural Gut Heada i Luxilona Alu Power. Ale to nieco droga sprawa z naciągami naturalnymi.

Grałem tylko po 15 minut każdym, bo miałem 3 tygodnie przerwy wakacyjnej - myślałem, że ból w jej trakcie przejdzie - ale się tak nie stało. Alu Power Fluoro - cieńszym i z mniejszą siłą naciągu - grało mi się fajnie, ale nie wiem znów czy to nadal nie jest zły wybór na kłopoty z łokciem?

RPM Blast to drut Babolata prawda? Czy jednak bardziej elastyczny?

PWR Fusion nigdy nie miałem, zamawiam lada moment.

Mam nieco obawy, czy Head Graphene Speed Pro z dynamicznym naciągiem - dam radę nie wyrzucać, bo sama rama jest sztywniejsza niż Radical Pro/MP czy Prestige MP.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Yhr1976 pisze:Nabawiłem się cholera łokcia tenisisty - po raz pierwszy w życiu i jestem nieco załamany... Nie bardzo wiem kogo i co winić.
To ja bym zaczął od poskładania do kupy tych rzeczy:
Yhr1976 pisze:Stało się to po wyserwowaniu 3 pełnych koszyków.
Yhr1976 pisze:ponaciągałem na 26-27kg druty Luxilon Alu Power na kilka rakiet. Niestety w sklepie nikt nie postukał mi w czoło
...oraz zbyt intensywnego grania i być może niedostatków w technice (?).
Yhr1976 pisze:RPM Blast to drut Babolata prawda? Czy jednak bardziej elastyczny?
Tak.
Bardziej elastyczny od czego?
Yhr1976 pisze:PWR Fusion nigdy nie miałem, zamawiam lada moment.

Mam nieco obawy, czy Head Graphene Speed Pro z dynamicznym naciągiem - dam radę nie wyrzucać, bo sama rama jest sztywniejsza niż Radical Pro/MP czy Prestige MP.
Oceniam swoje umiejętności niżej niż Twoje w skali NTRP. Ja nie wyrzucam :] .
Po ostatnich treningach i szlifowaniu drobiazgów w FH znacznie poprawiła mi się powtarzalność.
Zmieniłem też naciąg zamiast RPM Blast wciągnąłem Prince Beast XP. Nie jest kanciasty. Tak więc teraz jest hybryda piony PWR Fusion a poziomy Beast XP. Piony i poziomy na 25kg. Mocy wystarczająco, trzeba się 'tylko' dobrze ustawić i dobrze trafić ;-).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Za słaba technika gry to pierwsze co zawsze obwiniam. :) Mam nowego trenera, byłego zawodnika - na pewno jeszcze raz przyjrzę się w drobiazgach technice.

Skala NTRP jest dość słabym miernikiem. Teoretycznie mógłbym i sobie naprawdę dać więcej niż 4.5 - wiele rzeczy nie gram gorzej niż moi trenerzy, a czasem nieco mniej. Inna sprawa, że w grze na punkty presje obniża znacząco jakość zagrań. :)

Pro jest nieco cięższa niż MP (też miałem) i MP z dynamicznym naciągiem nieco lepiej sobie radzi. Ale na pewno przetestuję różne naciągi na Speed Pro. Ta rakieta mi pasuje, nawet jeśli czasem nieco za sztywna mi się wydaje. Ale nie zmieniając już rakiety - można to opanować.

RPM Blast - pytałem o porównanie do Luxilonów Alu Power Spin lub Rough - jeśli miałeś możliwość grania nimi.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Yhr1976 pisze:Teoretycznie mógłbym i sobie naprawdę dać więcej niż 4.5 - wiele rzeczy nie gram gorzej niż moi trenerzy...
To może czas zmienić trenerów... :tired: .

A najlepiej nagraj jak grasz i wrzucić filmik. To jak grasz powinno determinować czym grasz.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Yhr1976 pisze:RPM Blast - pytałem o porównanie do Luxilonów Alu Power Spin lub Rough - jeśli miałeś możliwość grania nimi
Niestety - takimi wynalazkami nie grałem z obawy o kontuzje. Grałem paroma drutami ale w miarę komfortowymi i wciągniętymi na ~22kG (np. TF RuffCode 1,25). To też było dla mnie za twardo po wypróbowaniu PWR Fusion czy X-One Biphase, czy TGV. Hybryda powstała jak to bywa przypadkiem i jest pewnym kompromisem. I taniej wychodzi ;-).
Yhr1976 pisze:A najlepiej nagraj jak grasz i wrzucić filmik. To jak grasz powinno determinować czym grasz.
:::gd:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

No właśnie, trenera ostatnio zmieniłem - zobaczymy co z tego wyjdzie. Lubię jak mnie trener poprawia, a niestety zawsze po czasie robi się mały klub dyskusyjny. ;)

Być może mądra decyzja z tymi Luxilonami Alu Power, jak widać po mnie. A myślicie, że Alu Power Fluoro 1.23 czy te o zupełnie małym przekroju (Ace, Timo) - zrobią dużą różnicę?

A właśnie - czyli TF RuffCode 1.25 też wydawało się Tobie za twardo?

Mam jeszcze TF Razor Code oraz TF Black Code - ale to także druty, czy się mylę?
Myślicie, że to zrobi jakąś różnicę?

A właśnie - jak TF X-One Biphase i TGV? Rozumiem, że naciągnąłeś nimi całą ramę - nie w hybrydzie. Bardzo jestem ciekaw jakie były Twoje odczucia.

Nie ukrywam - nie grało mi się źle Luxilonami na 24kg, ale z 26-27kg przesadziłem.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Yhr1976 pisze:A właśnie - czyli TF RuffCode 1.25 też wydawało się Tobie za twardo?
W porównaniu do SPPP nie. Ale jak wciągnąłem multi to już nie chciałem żadnego druta.
PWRFusion jest baaardzo komfortowy jednak trzeba bardziej popracować aby nadać rotację bo po prostu struny się nie ślizgają po sobie i nie wracają tak na miejsce jak to ma w drutach.
Yhr1976 pisze:Mam jeszcze TF Razor Code oraz TF Black Code - ale to także druty, czy się mylę?
Myślicie, że to zrobi jakąś różnicę?
Tymi nie grałem.
Yhr1976 pisze:A właśnie - jak TF X-One Biphase i TGV? Rozumiem, że naciągnąłeś nimi całą ramę - nie w hybrydzie. Bardzo jestem ciekaw jakie były Twoje odczucia.
Sporo mocy i spory komfort. Oba naciągi się strzępią. X-One BiPhase wytrzymał jakieś 40 gemów, a ja raczej nie zrywam naciągów. Poza tym oba naciągi drogie czy to w szpuli czy w secie.
Wciągałem na całość ~25kG.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

pst pisze:Sporo mocy i spory komfort. Oba naciągi się strzępią. X-One BiPhase wytrzymał jakieś 40 gemów, a ja raczej nie zrywam naciągów. Poza tym oba naciągi drogie czy to w szpuli czy w secie.
Wciągałem na całość ~25kG.
Ale kontrolę miałeś wystarczającą przy obu naciągach?

Na hybrydy się przerzuciłeś z multi - z racji zrywania czy braku kontroli?

Ja mam same druty, to się nie zrywają - ale gdybym miał co jakiś czas wyłożyć na TF X-One BiPhase pewnie bym zaczął myśleć.

A jak Head PWRFusion do TF X-One BiPhase?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Yhr1976 pisze:A jak Head PWRFusion do TF X-One BiPhase?
Moim zdaniem większy komfort, ale to nie jest jakaś drastyczna różnica na korzyść PWRF.
Yhr1976 pisze:Ale kontrolę miałeś wystarczającą przy obu naciągach?
Na moim poziomie gry nie operuję takim pojęciem jak kontrola. Za słabo gram i za mało naciągów przeszedłem żeby się wypowiadać.
Napiszę inaczej jak się dobrze ustawiłem nogami, wytrzymałem pozycję i nie robiłem wiatraka lewą ręką to miałem kontrolę każdym naciągiem ;-) i piłka leciała tam gdzie chciałem.
Yhr1976 pisze:Na hybrydy się przerzuciłeś z multi - z racji zrywania czy braku kontroli?
Przyczyny były dwie. Pierwsza to: granie czystym PWRF nie jest moim zdaniem trafionym pomysłem - pomimo że to 1.30mm dynamiki jest naprawdę dużo, a w dodatku trudniej nadać rotację niż czystym drutem (nawet łatwiej było wg mnie czystym XOne lub TGV ale grałem mniejszą średnicą. Grałem też XOne 1.18 i jeszcze lepiej w kwestii rotacji ale wytrzymał parę godzin. Jeśli jednak ktoś bije w sweetspot to powinien wytrzymać więc).
Stąd przejście na hybrydę z gładkim drutem w miarę komfortowym i o przyzwoitej dynamice. Idea jest taka że gładki drut na poziomach pozwala łatwiej się ślizgać pionom multi niż w wersji multi na całość. To z kolei wspomaga troszkę rotację i struny trochę lepiej wracają na swoje miejsce. Poza tym multi na pionach bardziej zmiękcza układ niż multi na poziomach.
Druga to: cena. PWRF tańszy (szpula w promocji).

To co napisałem to moje subiektywne odczucia. Obecna wersja z gładkim Beast XP sprawdza się bardzo fajnie z moją packą i moim stylem. Grałem wczoraj mecz i udawało mi się trzymać piłkę dosyć głęboko jak tylko nie zawaliłem ustawienia. Myślę jednak że tu większe znaczenie ma progres jaki poczyniłem z trenerem i w głowie pewnie już mam że z tą packą lepiej gram... rotfl
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

pst pisze: Napiszę inaczej jak się dobrze ustawiłem nogami, wytrzymałem pozycję i nie robiłem wiatraka lewą ręką to miałem kontrolę każdym naciągiem ;-) i piłka leciała tam gdzie chciałem.
I to mogłaby być puenta.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Ponawiam temat, chciałbym się zapytać który z poniższych naciągów (posiadam) byście mogli polecić do Head Graphene Speed Pro:

Signum Pro Poly Plasma 1.23 mm
Signum Pro Poly Plasma 1.18 mm
Signum Pro Tornado 1.17 mm
Weiss Cannon Silverstring 1.20 mm
Kirschbaum Super Smash Orange 128

Ewentualnie:
Babolat Hurricane (nie pamiętam dokładnie który)

Pierwszy raz będę grał tą rakietą, poprzednio grałem rakietami mniej sztywnymi, choć całkiem dobrze sobie też radziłem Wilsonem KSix One'em 95 332g (sztywność 69) z naciągiem Polyfibre Black Venom Rough.
Oczywiście byłbym też wdzięczny za rady z jaką siłą naciągać naciągi na tą rakietę.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: Naciąg do Head Graphene Speed Pro

Naciągnąłem WC Silverstring z siłą 24/23. Pierwsze wrażenie było bardzo dużej sztywności, z czasem się poprawiło. Po 8-10 godzinach gry, w tym 3 godziny serwis i smecz - czyli naciąg mocno mógł dostać w kość, naciąg moim zdaniem stracił żywotność. Nie stracił siły naciągnięcia, ale jakoś tak zesztywniał i brak w nim życia.

Gram oburęcznym backhandem i niezbyt dobrze mi szło tą rakietą z tym naciągiem, tak jak by sweetspot za mały. Myślę żeby wciągnąć lżej coś bardziej komfortowego z jednej strony, z drugiej natomiast jak trafiałem środkiem rakiety to miała za dużo mocy. Możecie coś doradzić? Ciągle posiadam naciągi podane w powyższym poście.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro

Wróć do „Naciągi”