kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Poszukuję naciągu do mojego Bio 500 Tour. Do tej pory grałem głównie Pro's Pro Vendettą 1.2 wciągniętą na 25/24 kg. Ten naciąg mi pasował ale szukam czegoś trwalszego (mogę nim zagrać max 20h, ale po tym czasie już jest ciężko z kontrolą). Chciałbym żeby nowy naciąg był trwalszy ale miał też moc.

Do tej pory grałem kilkoma naciągami które w miarę mi pasowały:
- Signum Pro Poly Plasma 1.23 - było nieźle, ale na początku bolał mnie bark (przez pierwsze dwie gry po 1,5h),
- Signum Pro Hyperion 1.18 - również grało mi się nim nieźle, jednak wytrzymał około 25h (chciałbym coś trwalszego jeśli istnieje).

Były też takie które w ogóle mi nie pasowały:
- Pro's Pro Cyber Power 1.3 - za mało mocy - wyciąłem,
- Dunlop Silk 1.3 - nie pasował mi w ogóle - nie miałem czucia.

Cena do 50 zł.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Może Yonex Poly Tour Spin?
Sam nim gram, bardzo dobrze wspiera rotacje, nie przesuwa się no i jest trwały, nie odczuwa się zbytnio utraty napięcia. :rolleyes:
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
szakalex
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2013, 13:04

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Naciągi poliestrowe mają to do siebie że "zdychają" (tracą kontrolę i czucie) po pewnym czasie, zazwyczaj ok 15-20 godzinach gry. Tego nie przeskoczysz, możesz albo wypróbować multifilamenty albo poszukać poliestra, którym jako tako da się grać nawet jak utraci swoje pierwotne właściwości. Na przykład wyżej wspomniany Yonex albo Kirschbaum Pro Line II.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

No właśnie może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Bardziej chodzi mi o trzymanie parametrów przez dłuższy czas, a nie trwałość (bo nie zrywam naciągów).

Czyli mam już dwa do przetestowania. Tego Yonexa i Kirschbauma. Ktoś może jeszcze coś ciekawego zaproponować? Nie musi wcale być poliester ale jednak nimi nieźle mi się grało.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

szakalex pisze:...albo Kirschbaum Pro Line II.
Czy ja wiem?
Miałem "przyjemność" poodbijać tą struną w wersji 1,20mm bodajże, i nie wiem ile siedział ale był totalnie martwy. Deseczka bez dynamiki i czucia. Jednakże siedział chyba co najmniej 30 kortogodzin w rakiecie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Jeśli mogę to i ja coś podpowiem... Wciągnij na początek Black Window od Dunlopa (sklep Forehand lub Allegro). Można seta kupić w naprawdę niezłej cenie, a być może będziesz zadowolony. Mój kolega gra tą samą rakietą co Ty i naprawdę chwali strunę Dunlopa. Gdy nie przypasi proponuję Volkla Cyclone lub nowszą wersję Tour. Śmieszna cena seta, bo 20zł. Najtaniej będziesz miał w sklepie Volkla, Sportofino.pl albo Protenisie. Powiem tak, za tą cenę naprawdę fajny naciąg, długo trzyma napięcie i nie przesuwa się. Spróbuj także MSV Focus Hex lub jego odmian Soft, Hex Plus25 - masz w recenzjach i testach. Ja bawiłem się MSV Focus Hex i byłem więcej niż zadowolony.
Wszystkie te naciągi pomogą Ci jeśli szukasz czegoś co będzie wspierało rotację. A chyba szukasz :wink: .
A wracając do Cyber Powera to nie jest on taki zły :wink:. Musiałbyś pograć wersją 1.25 i dać mu troszkę czasu na rozbicie...
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 08:42 przez dariuszek75, łącznie zmieniany 1 raz.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Dzięki za wszystkie propozycje. Trochę poczytałem o tych naciągach które zaproponowaliście i na pewno przetestuję MSV Focus Hexa (pewnie któregoś z tych nowszych z większą dynamiką, bardziej miękkich) oraz Yonex Poly Tour Spin. Jeśli żaden z nich nie będzie mi pasował to przedłużę poszukiwania o następne struny.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

Mimo wszystko bym sprawdził Dunlopa Black Window... Przepraszam za upierdliwość w proponowaniu :wink:. Tutaj link do aukcji : http://Allegro.pl/show_item.php?item=3402332823, z tego co wiem zostało mu coś jeszcze. Potarguj się jak mój kolega :D.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

dariuszek75 pisze:Mimo wszystko bym sprawdził Dunlopa Black Window... Przepraszam za upierdliwość w proponowaniu :wink:. Tutaj link do aukcji : http://Allegro.pl/show_item.php?item=3402332823, z tego co wiem zostało mu coś jeszcze. Potarguj się jak mój kolega :D.
W takim razie spróbuję także tego Dunlopa. Z rakiety jestem zadowolony to może naciąg będzie również mi pasował.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Biomimetica 500 Tour

kolt pisze:W takim razie spróbuję także tego Dunlopa. Z rakiety jestem zadowolony to może naciąg będzie również mi pasował.
Tego Ci życzę. :::gd:::
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS

Wróć do „Naciągi”