Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Jak najwytrzymalszy naciąg...

Od razu mówię - że nie dla mnie ;). Dla kolegi-zawodnika, prosił żeby znaleźć coś naprawdę wytrzymałego - i to ta właściwość jest priorytetem. Ma potrzymać przynajmniej tydzień. Dla przykładu, Polystar Turbo wystarczył mu na 1 trening, i strzelił.
Jakie propozycje ? Domyślam się, że jakiś kevlar, ale znam tylko jeden - MSV Technorę. Coś oprócz tego ? Najlepiej, żeby było dostępne w Polsce.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Może Luxilon 4G S 1,41mm? :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Jeśli kolega chce się najpierw "sprawdzić" z grubymi poliestrami to zanim zacznie z 4G może spróbować z niewiele cieńszym Kirschbaum'em Long Life 1,38mm.


Polecam jednak stopniowe zwiększanie średnicy...
Napisałeś, że...
Mazzakollo pisze:Dla przykładu, Polystar Turbo wystarczył mu na 1 trening, i strzelił.
... ale nie podałeś średnicy.

Poza tym jest to poliester kształtowany więc kanty mogą powodować szybsze przecieranie się. Oczywiście głównym powodem jest gra kolegi ale to też jest pewien czynnik który warto uwzględnić.

Jak najgrubsze poliestry nie będą zdawały egzaminu wtedy przechodzimy do naciągów aramidowych... ale nie tych 1,10mm tylko do 1,20mm albo 1,25mm. Czyli wychodzimy poza Polskę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

El Diablo pisze:
Mazzakollo pisze:Dla przykładu, Polystar Turbo wystarczył mu na 1 trening, i strzelił.
... ale nie podałeś średnicy.
1,3 :D
El Diablo pisze: Jak najgrubsze poliestry nie będą zdawały egzaminu wtedy przechodzimy do naciągów aramidowych... .
Może uda mu się coś ściągnąć z zagranicy :D. Na jakie modele patrzeć :D ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Drut kolczasty? ... :?

Coś mi tu mocno nie bangla ...
Jak się gra rekreację i się wali, do tego poza sweetspotem, to struny lecą i można szukać jakiegoś ratunku. Ale jak się gra zawodniczo to trzeba mieć wyniki, a więc i dobry sprzęt. Chamski drut zbrojeniowy to nie jest moim zdaniem prosta droga na Roland Garros ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Zgadzam się z Vividem. Coś tu jest nie tak, że (świeży) naciąg pęka w czasie pierwszego treningu. Nawet u panów/pań z pierwszej dziesiątki naciągi wytrzymują cały mecz a młucą pewnikiem mocniej niż Twój kumpel. Zanim zatem wciągnie drut i zrobi sobie ała, sprawdziłbym, czy winne nie są przelotki albo rama i spróbowałbym wciągnąć w innym serwisie (możne maszyna albo klampy niszczą żyłkę).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Smyk, trochę obracam się w tamtym środowisku i to, co Mazak pisze to może być prawda. O ile tamten kolega trenował w Centrum (ośrodek sportowy w Bydgoszczy). Tam mają hiszpańską szkołę, mocno rotują piłę. Grał tam też kolega Piotrek - nowe ramy Yonexa (od sponsora), własna maszyna do naciągania, a struny szły po kilku godzinach. Zależnie od jakości, czasem nie wystarczało na jeden sparing (mecz), a częściej mówił że co drugi dzień musi naciągać, bo drugi trening i po naciągu.
Np. sznurek Yonex Poly Tour Pro dał radę dwie i pół godziny (oglądałem jego grę wtedy).

Żeby nie było, Piotrek notowany w PZT, z kilkoma wygranymi turniejami. Tylko zapomniałem kategorii wiekowej, aczkolwiek to jest III gimnazjum.

W każdym razie, Mazak, nie proponuj koledze żadnego kevlaru...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Ja tam się nie znam. Prosił o coś, co trochę potrzyma, to wpadłem na kewlar ;). Zaproponuję któryś z tych grubszych poliestrów i się ogarnie temat.
Dzięki za pomoc !

Traw3k - o nim mowa.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Traw3k pisze:..., własna maszyna do naciągania, a struny szły po kilku godzinach.
Jeśli za mocno skręcisz klampy, to ci na żyłce zrobi karby i żyłka może już po 10 minutach strzelić. Nie wiem kto mu serwisuje rakiety ale jeśli ktoś na to nie uważa, to sam sobie tworzy problem. Niech Piotrek zwróci na to uwagę. Dla zawodnika nowy naciąg co dwa dni to raczej norma - tu raczej nie szukałbym dziury w całym ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Z tego co wiem, to sam sobie naciąga rakiety. Myślę, że co jak co, ale na swój sprzęt uważa :D. To raczej kwestia jego gry. I jeśli nie wciągnie się druta z płotu, to trzeba się ze strzelaniem naciągu pogodzić i tyle :D.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 17:18 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

O, Mazak właśnie potwierdził, o kogo chodzi.

Smyk, z całym szacunkiem, ale oglądam jego grę i jego rakiety regularnie. On wciąga dużo częściej, niż ja - sprzęt ma również lepszy. Nie zauważyłem nigdy źle wciągniętej rakiety u niego, Piotrek szanuje sprzęt. Nie można więc pisać o tym, że ściska za mocno klampy, czy po prostu źle serwisuje.

Chłopak ma naprawdę uderzenie, jak gra na hali (w Centrum właśnie) to słychać tylko wielki huk jego uderzeń. Widocznie poprawił jeszcze bardziej grę, rozwinął mięśnie (wiem, że ogólnorozwojówkę miał "dozbrajać" o kolejne godziny) i teraz to już mało co będzie mu wytrzymywało w rakiecie dłużej, niż trening, góra dwa.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Jak twój kolega herkules zerwie drut 1.38 w dwie gry to ja mu kolejny naciąg wyślę gratis. Warunek naciąg ma pęknąć mniej więcej na środku rakiety nie pod ramą.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Co Wy takie niedowiarki jesteście... Myślicie, że się nie da w jednej grze zerwać naciągu, a jeśli już, to grając nieczysto ? Ja wiem, jak kolega gra, Traw3k wie jak kolega gra... Są ludzie którzy grają częściej, mocniej i z większą rotacją niż my :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

radical.pl pisze:Jak twój kolega herkules zerwie drut 1.38 w dwie gry to ja mu kolejny naciąg wyślę gratis. Warunek naciąg ma pęknąć mniej więcej na środku rakiety nie pod ramą.
Radical,
głupie jest to przekomarzanie się. Zrozumiałbym Twoje "ale", gdyby to był amator. To jest jednak zawodnik, który gra takim, a nie innym stylem. Naciągi więc idą bardzo szybko...

Gdybym był wredny, to poszedłbym z kamerą, nagrał Ci jego dwie gry i pokazał, że drugą grę będzie kończył już inną rakietą. Tylko nie wiem, po co? Żebyś był stratny? Nie, jestem dobrym kolegą. ;-P

Mazak, powiedz Piotrusiowi na początek propozycję Szumy, się zobaczy, co z tego będzie. :wink:
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Traw3k pisze:
radical.pl pisze:Jak twój kolega herkules zerwie drut 1.38 w dwie gry to ja mu kolejny naciąg wyślę gratis. Warunek naciąg ma pęknąć mniej więcej na środku rakiety nie pod ramą.
Radical,
głupie jest to przekomarzanie się. Zrozumiałbym Twoje "ale", gdyby to był amator. To jest jednak zawodnik, który gra takim, a nie innym stylem. Naciągi więc idą bardzo szybko...

Gdybym był wredny, to poszedłbym z kamerą, nagrał Ci jego dwie gry i pokazał, że drugą grę będzie kończył już inną rakietą. Tylko nie wiem, po co? Żebyś był stratny? Nie, jestem dobrym kolegą. ;-P

Mazak, powiedz Piotrusiowi na początek propozycję Szumy, się zobaczy, co z tego będzie. :wink:
Kolega Radical (jak przystało na mistrza Bolesławca) uważa, że gra najsilniej w byłym RWPG.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Jak najwytrzymalszy naciąg...

Znam Ci ja i dziewczynki 12 letnie niszczące naciągi co-poliestrowe 1.25-1.30 w 3-4 godziny treningu.

Wyczyn to wyczyn.

Wróć do „Naciągi”