Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Jaki naciąg?

Witam, gram rakietą Wilson Graphite Pro 334g, balans 34cm, 16x20, 665cm2, 23-27kp z naciągiem Pro`s Pro Synthetic 130, sam lubię grać mocno co przy moich warunkach (187cm, 95kg) bardzo negatywnie odbija się na moim naciągu, który po około 2 tygodniach (średnio 1,5h, 5x w tyg.) nadaje się już do wyrzucenia ponieważ struny rozjeżdżają się po każdym odbiciu przez co trudniej mi trzymać piłkę w karze przy serwisie i w korcie przy wymianach. Oczywistą oczywistością jest fakt, że pewnie mało który naciąg wytrzyma takie obciążenia ale który waszym zdaniem cechuje się największą wytrzymałością? Nowym naciągiem wciągniętym na 24,5kp gra mi się dobrze ale chciałbym coś co starczyło by na trochę dłużej. Może polecicie coś innego z PP bo akurat do kilku z nich mam dostęp. Rakiety wciąga mi mój "coach" gdzie każda wymiana to koszt 40zł, więc może czas zainwestować we własną maszynę i szpulę? Jak często Wy wymieniacie swoje naciągi? Może jakimś rozwiązaniem byłoby wciąganie pionowych jeszcze mocniej, tylko czy takie różnice nie odbijają się jakoś negatywnie na ramie rakiety?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg?

Jestem w szoku, że potrafisz grać dwa tygodnie (zakładam, że to w sumie ~10h) syntetykiem. Mi struny przesuwają się pod koniec pierwszej gry.
Pipel pisze:Rakiety wciąga mi mój "coach" gdzie każda wymiana to koszt 40zł, więc może czas zainwestować we własną maszynę i szpulę?
Cztery dychy za samą robociznę? O_O Poczułem się jak wolontariusz...
Pipel pisze:Jak często Wy wymieniacie swoje naciągi?
Jak mi się nie podoba, tzn. czuję mocny spadek kontroli i naciąg zaczyna się przesuwać. Czasem jest to 14h na rakietę, a czasem... 2h, przy tym samym naciągu. Różnica może być spowodowana przez błąd serwisanta lub wadę naciągu. Ostatnio trafiłem taką nieciekawą szpulkę Vendetty, ale po testach różnych naciągów stwierdzam, że... i tak bardziej mi pasuje niż wszystko inne. ;)
Pipel pisze:Może jakimś rozwiązaniem byłoby wciąganie pionowych jeszcze mocniej, tylko czy takie różnice nie odbijają się jakoś negatywnie na ramie rakiety?
Takie różnice nie odbijają się negatywnie na ramie (oczywiście jeśli różnica jest rozsądna, powiedzmy do 2kG), ale nie sprawią, że naciąg będzie dłużej trzymał pierwotne parametry.

PS. Mam sentyment do tego Wilsona, moja pierwsza "poważna" rakieta.
Prezes fanklubu Staśka :D
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Jaki naciąg?

40 zł to za robociznę i naciąg.
Edit: Przesuwają się o wiele wcześniej i najchętniej bym zmieniał co około 5h gry, ale to już i tak ten sport mnie dużo kosztuje więc trzeba szukać oszczędności. :P
Ostatnio zmieniony 24 paź 2012, 20:43 przez Pipel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg?

Do testów polecam:
- hybrydy naciągów poliestrowych i syntetycznych/wielowłóknistych (np. Vendetta/Twój syntetyk);
- miękkie poliestry np. PP Vendetta, PP Cyber Power, Topspin Cyber Blue, na początek sprawdź z taką samą siłą jak obecny syntetyk, żeby mieć dobre porównanie, a potem zdecydujesz czego więcej Ci potrzeba.
Pipel pisze:40 zł to za robociznę i naciąg.
Jeśli bierze go ze szpulki to wychodzi ~35zł za robociznę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg?

wyczesany pisze:
Pipel pisze:40 zł to za robociznę i naciąg.
Jeśli bierze go ze szpulki to wychodzi ~35zł za robociznę. ;)
To ja Ci, Wyczesiku, napiszę że ostatnio naciągnięcie + naciąg u mnie = 20 zł. Dosłownie pomoc charytatywna.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg?

Traw3k pisze:
wyczesany pisze:
Pipel pisze:40 zł to za robociznę i naciąg.
Jeśli bierze go ze szpulki to wychodzi ~35zł za robociznę. ;)
To ja Ci, Wyczesiku, napiszę że ostatnio naciągnięcie + naciąg u mnie = 20 zł. Dosłownie pomoc charytatywna.
Do sądu Cię pozwą, o damping. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Jaki naciąg?

Najlepiej jakby naciągali za darmo. Też nie chcielibyście brać kasy za swoją pracę?
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Jaki naciąg?

Traw3k pisze:
wyczesany pisze:
Pipel pisze:40 zł to za robociznę i naciąg.
Jeśli bierze go ze szpulki to wychodzi ~35zł za robociznę. ;)
To ja Ci, Wyczesiku, napiszę że ostatnio naciągnięcie + naciąg u mnie = 20 zł. Dosłownie pomoc charytatywna.
A co wciągasz ? Drut z płotu rotfl ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg?

Za 20zł z naciągiem to wciągają chyba tylko w Caritasie i to po znajomości.

Zresztą to ewidentny dumping cenowy!
Ostatnio za sam naciąg zapłaciłem 29zł, a jeszcze go wciągnąć trzeba.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg?

Po prostu nie jestem zachłanny, przy czym naciągu też nie mam drogiego, bo to zwykła Vendetta ;-). Dumping, nie dumping, jak ludzie usłyszeli 20 zł to prosto z mostu dostałem 4 rakiety.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg?

Zaprawdę powiadam Ci: psujesz rynek :].
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg?

PitS pisze:Zaprawdę powiadam Ci: psujesz rynek :]
Się obudzi z końskim łbem w łóżku ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg?

Vivid pisze:
PitS pisze:Zaprawdę powiadam Ci: psujesz rynek :]
Się obudzi z końskim łbem w łóżku ... :twisted:
Taaaak, dostanie propozycję nie do odrzucenia. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg?

Jak macie płacić dużo - narzekacie, jak płacicie mało - narzekacie, że dumping. Z kolei jak któryś zaproponuje własną cenę, to pewnie 5 zł usłyszę. :wink:

Ja rozumiem, żeby szanować swoją pracę i za godzinę pracy jednak mieć coś z tego, ale to nie jest taka filozofia, żeby pół portfela znikało za jedną rakietę. :wink:

Wróć do „Naciągi”