quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Jako, że niedługo pewnie będę musiał coś kupić to do sedna. Obecnie gram Pro's Pro Spinox i przyjemnie się gra, ale od nowego naciągu chciałbym może więcej powera ale i oczywiście bardzo dobrego czucia, a nie jakiś plastik. Mój styl to raczej baseliner, chwyty eastern, 1HBH, NTRP jakoś może 2-2,5. Jako, że rakieta w parametrach czucie i kontrole ma prawie na maxa, a siłę bodajże 4/10 to myślę, że przyda się większa moc w naciągu czy to przy serwisie czy przy wymianach - myślę, że kompromis między mocą a kontrolą. Na poprzedniej (pierwszej) rakiecie wciągnąłem MSV Focus Hex, ale wydaje mi się, że był zbyt rotacyjny, a ja nie gram jakoś mocno rotacyjnie tylko bardziej płasko. Ale to jest rama za 160zł więc i pewnie dlatego naciąg nie hula na niej tak jak powinien i nie mam pewnie na niego skilla. Cenowo też nie jakoś mega drogo nie wiem z 30zl (10zł dużej różnicy nie zrobi) i chciałbym żeby mocno się nie przesuwał, bo teraz co chwilę muszę poprawiać i powoli mnie to wkurza :P.
W sumie brat będzie zamawiał rakietę na raty, to może wziąłbym z 2 od razu tak po 3 dyszki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

quest123 pisze:Na poprzedniej (pierwszej) rakiecie wciągnąłem MSV Focus Hex, ale wydaje mi się, że był zbyt rotacyjny, a ja nie gram jakoś mocno rotacyjnie tylko bardziej płasko.
Naciąg sam nie gra, tylko Ty grasz naciągiem. Naciąg sam w sobie nie ma rotacji, to Ty ją nadajesz wykorzystując technikę. Naciąg może tylko Cię w tej kwestii wspomóc. Nie jest wiec prawdą, że naciągi profilowane nie nadają się do gry płaskiej.
quest123 pisze:Ale to jest rama za 160zł więc i pewnie dlatego naciąg nie hula na niej tak jak powinien i nie mam pewnie na niego skilla.
AeroGel 200 to jest bardzo dobra rakieta i przyczyn, że naciąg "nie hula" szukałbym raczej w NTRP 2-2,5 a nie w tym, że rama kosztowała 160 zł ;)
quest123 pisze:... i chciałbym żeby mocno się nie przesuwał, bo teraz co chwilę muszę poprawiać i powoli mnie to wkurza :P.
Grałem długo Focus-HEX'em na AeroGel'u 200 i nie przesuwał się prawie wcale. A w grze korzystam chętnie z rotacji. Dlatego dziwi mnie, dlaczego u Ciebie się przesuwa, skoro grasz plasko ... :::hmm:::

Jeżeli miałbym coś polecić dla baselinera, to ostatnio testowany przezemnie Signum Pro Firestorm. Tylko nie wiem jak z dostępnością w budżecie, który podałeś. Miło wspominam także kombinację AeroGel i Pro's Pro Hexaspin.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Smyk pisze:
quest123 pisze:Ale to jest rama za 160zł więc i pewnie dlatego naciąg nie hula na niej tak jak powinien i nie mam pewnie na niego skilla.
AeroGel 200 to jest bardzo dobra rakieta i przyczyn, że naciąg "nie hula" szukałbym raczej w NTRP 2-2,5 a nie w tym, że rama kosztowała 160 zł ;)
MSV wciągnąłem nie na AG 200 tylko na swoją poprzednią (pierwszą rakietę) Dunlop G-Force Mid która tera jakoś kosztuje nawet nie 150zł, do tego na 25kg jakoś i rama poszła i na dole jest napęknięta. A MSV na obecnym AG 200 pewnie by śmigał aż miło.
Smyk pisze:
quest123 pisze:... i chciałbym żeby mocno się nie przesuwał, bo teraz co chwilę muszę poprawiać i powoli mnie to wkurza :P.
Grałem długo Focus-HEX'em na AeroGel'u 200 i nie przesuwał się prawie wcale. A w grze korzystam chętnie z rotacji. Dlatego dziwi mnie, dlaczego u Ciebie się przesuwa, skoro grasz plasko ... :::hmm:::
Na początku nawet na tym bzdetnym G-Force Mid się w ogóle nie przesuwał, miałem na myśli żeby nowy naciąg się nie przesuwał tak jak obecny Pro's Pro Spinox na moim AG 200.

A co do Dunlopa AG 200 to fakt, super rakieta, kontrola i czucie na najwyższym poziomie :).
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 11:06 przez quest123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Na "hulanie" naciągu ma wpływ głównie jego siła naciągnięcia, a nie cena ramy. :rolleyes: Focus HEX jest specyficzny - to fakt - i przy płaskiej grze może nie być optymalny. Będzie stosunkowo mało dynamiczny, a z kolei rotacji, nie będzie miał okazji wspomóc.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

A z naciągów z tego sklepu idzie coś wybrać, możecie coś polecić ? : http://www.goldenset.pl/
Ale chyba raczej nic porządnego nie mają w rozsądnej cenie ?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

LUXILON Adrenaline nie jest tragiczny. Ma niezłą dynamikę, trzyma parametry i jest we w miarę dobrej cenie. Z tego co pamiętam nie przesuwał się też zbytnio. Czemu akurat ten konkretnie sklep? Wyboru przesadnie szerokiego nie mają.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

No wiem właśnie, ale brat ma brać na raty trochę sprzętu i dlatego chętnie bym sobie coś z niego wziął, ale mają asortyment jedynie z firm typowo tenisowych: Wilson, Babol, Dunlop, Head etc.

Chyba, że znacie jeszcze jakiś sklep tenisowy z ratami, w którym wybór jest większy ? :)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

No to spróbuj Adrenaliny. Wiele osób jest z tego naciągu zadowolonych.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Ta "Adrenalina" jest przeciętna. U mnie przesuwa się bardziej, niż 5 razy tańsze Pro's Pro Vendetta. Mocy sporo, kontroli pod dostatkiem (wciągałem na 25 kG).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Traw3k, było pytanie o ten konkretnie sklep. Osobiście też uważam, że moje Tecnifibre RuffCode jest sympatyczniejsze, ale przy zadanych warunkach brzegowych...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

No i pękł dziś przy serwisie %-)

Może głupie pytanie, ale nie wiem - na starej rakiecie mam MSV Focus Hex - wciągnięty zimą, ale dość mało grany, wizualnie wygląda praktycznie idealnie - można przełożyć naciąg z tej rakiety na obecną czy takiego czegoś w ogóle się nie robi, a jedynie kupno nowego ? :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Pytanie - jak chciałbyś to zrobić ? Musiałbyś wyciąć tak naciąg, żeby pozostał w jednym kawałku (ew. dwóch)...

Ale takich rzeczy się generalnie nie robi.

PS. W którym miejscu strzelił naciąg ? Na środku, czy raczej przy ramie ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Środkowa pionowa struna, albo jej sąsiadka czyli 7 albo 8 licząc od ramy, być może ta, na której był zaczepiony tłumik i była najbardziej rozszerzona (już nie pamiętam bo zdjąłem cały naciąg) po każdej akcji bo mój tłumik troszkę rozszerza 2 pionowe struny, na których jest zaczepiony :P A co ?
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

I mówisz, że ta Adrenalina Ci tak szybko strzeliła ? Zastanawiałem się, czy grasz tak mocno/z taką rotacją, czy uderzyłeś nieczysto (przy ramie) i dlatego poszedł.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Naciąg do Dunlop Aerogel 200

Nie nie, nie kupowałem jej w ogóle, nic nie kupowałem, strzelił ten Pro's Pro Spinox co miałem dotychczas :P.

Wróć do „Naciągi”