Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

NTRP 4,5-5

Witam,
Zdecydowałem się na zmianę rakiet i liczę na waszą pomoc.

1) NTRP – ok 4,5 – 5. Gram od ok 15 lat.
2) Forehand – płaski jak i rotacyjny, backhand – jednoręczny.
3) Styl – allrounder.
4) Waga - pow 315 gram.
5) Wilson Hyper Pro Staff 6,1 95 16/18 - na główce miałem około 12g dociążenie. Generalnie dobrze mi się nią gra, ale czegoś zaczyna mi brakować. Kombinuję coś z siłą naciągu, ale to nic nie daje. Szukam czegoś co mi da więcej frajdy z gry. Powyższa rakieta jest bardzo wymagająca – przez niektórych nazywana „młotkiem”. Szukam czegoś bardziej komfortowego o uśrednionych parametrach.
6) jw.
7) Rakieta mogłaby być trochę łatwiejsza, ale to nie jest konieczność.
8) Cena nie ma znaczenia.
Generalnie mam już 2 konkretne modele wybrane, ale chciałbym zobaczyć, czy może czegoś nie przeoczyłem.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

Piter, no proszę. Szykujesz się na TF'a? :)

Wilson, czy coś zmieniasz? Patrzyłeś BLX Blade Tour'a?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: NTRP 4,5-5

Jestem amatorem, ale moje propozycje to:
Dunlop Biomimetic 200
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Yonex VCORE 95D
Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

Obiektyw pisze:Piter, no proszę. Szykujesz się na TF'a? :)
A jak myślisz? :D
Obiektyw pisze:Wilson, czy coś zmieniasz? Patrzyłeś BLX Blade Tour'a?
Właśnie chyba chciałbym zmienić. Ale nie wykluczam w dalszym ciągu Wilsona.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 4,5-5

Trochę lat z Wilsonem spędziłeś więc naturalnym może być Blade lub SixOne. Inne to choćby Prestige MP, Völkl - któraś 10-tka. Dunlop z serii 300-tek. Może i Babolat PS :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

Vivid pisze:... Może i Babolat PS :D
PS Ltd. ma dobre opinie :) 320g, 95".
PS Tour również, Sampras grywał ostatnio :) 320g, 98".

@piter podaj może wielkość główki i czego nie lubisz, nie chcesz.
Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

W tym momencie gram rakietą z przeplotem 16/18, dlatego staram się szukać czegoś z przeplotem 16/19. Wielkość główki do 98 cali.
Zastanawiam się nad jakimś Headem. Akurat w tej marce kompletnie nie mam rozeznania.
Head Youtek Speed Pro - tylko, że chyba trochę za sztywna.
Dunlop - 200 lub 100 tylko pytanie, czy jest jakaś różnica między Aerogel , 4D, Biomimetic - cenowo jest duża różnica ale to dla mnie akurat nie ma znaczenia.
Yonex - Obi ty chyba najlepiej się w tej marce orientujesz, to chyba całkowicie inne rakiety niż Wilsony.

Volkla i Babolata nie brałem pod uwagę - może to błąd?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

piter pisze:Yonex - Obi ty chyba najlepiej się w tej marce orientujesz, to chyba całkowicie inne rakiety niż Wilsony.
Tylko 95D z obecnych Yonków w miarę podchodzi pod Twoje wymagania. No i jest jeszcze RDiS 100 MP (też w miarę). Nie grałem nigdy tymi modelami (kilka odbić RDiS'em), więc ciężko mi się wypowiedzieć. Yonki są dość specyficzne i nie wszystkim pasują. Musiałbyś poodbijać. Jednak z Twoim jednoręcznym BH jakoś tego "nie czuję". "Rozum" też się trochę buntuje :).

P.s. Może YouTek Prestige Pro?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4,5-5

Musiałbyś bardziej zdefiniować czego oczekujesz.

Świeży HPS 6.1 miał ramę 22mm, sztywność 65RA oraz sporą masę >350g z silnym balansem na rączkę ~10HL. Twoje są już wyklepane, a przy Twoim poziomie gry to pewnie ich RA plasuje się w okolicach 50 obecnie przez co rama może mieć deficyty w kontroli i dynamice w stosunku do świeżego HPS'a.

Jeśli oczekujesz nieznacznie lżejszej/łatwiejszej alternatywy to VCore 95D powinieneś przetestować spośród Yonexów (ten może być łatwiejszy przez znacznie niższy sw, który powinien pozwolić na szybszy zamach oraz mniejszą masę). Pamiętaj jednak, że Yonex to Yonex. Albo kochasz albo nienawidzisz. Polecałbym też wziąć Tecnifibre'a 320 Vo2 Maxa na warsztat.

Dlaczego ten model TF'a?
Ponieważ łeb, długość oraz ramę ma identyczną (kolejno 95 cali^2, 27 cali, 22mm).
Ale jest lżejszy 337g (vs 352g HPS 6.1), ma nieco mniejszy balans na rączkę 7 HL (vs 10 HL), o podobnej sztywności tj. 66RA (vs 65RA) i mniejszym sw ~324 (vs 332) no i przeplocie 16x19 o który zabiegasz. Problemem może być kształt rączki ale jeśli brałeś pod uwagę Heady to nie powinno to być problemem.

Ale jeśli szukasz czegoś jak najbardziej zbliżonego to BLX 6.1 95 16x18 powinien pasować.

P.S.: Jesteś z W-wy więc Protenis i testy. W dodatku będziesz mógł wybrać farbę.
ObrazekObrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

piter pisze: Head Youtek Speed Pro - tylko, że chyba trochę za sztywna.
Tak.
piter pisze:Dunlop - 200 lub 100 tylko pytanie, czy jest jakaś różnica między Aerogel , 4d a biometic - cenowo jest duża różnica ale to dla mnie akurat nie ma znaczenia.
Różnice są ale nie jakieś kolosalne. 4D śmiało można brać bo ceny niezłe a Bio nie jest 'rewolucja' - ale malowanie dużo ciekawsze ;)
piter pisze:Yonex - Obi ty chyba najlepiej się w tej marce orientujesz, to chyba całkowicie inne rakiety niż Wilsony.
Jak ED napisał, albo kochasz albo nienawidzisz :) Ja, zależnie od modelu :::gd:::
piter pisze: Volkla i Babolata nie brałem pod uwagę - może to błąd?
Oczywiście, że błąd. Völkl ma masę fajnych modeli, raczej bez niewypałów. X10 325g ma dobre opinie, również na tym forum.
Babolat trochę jak Yonex, albo lubisz albo nie. PS, PST i PS LTD mają dobre opinie :::gd:::

Co do RDiS100 MP - mam 2 sztuki, do testów mogę przekazać :wink: 95D ma bardzo niski SW, 320g a się trochę tego nie czuje, przynajmniej ja...

ED wspomniał 6.1 95 16x18 - w Strefie Tenisa pewnie przetestować można. A TF 320 w ProTenis mają do testów.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 4,5-5

Piter, pogadaj z logigamerem i przetestuj PB9.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

piter pisze:Zastanawiam się nad jakimś Headem. Akurat w tej marce kompletnie nie mam rozeznania
Head Youtek Speed Pro - tylko, że chyba trochę za sztywna.
Akurat tutaj mogę pomóc :)
Linia Speed jest moim zdaniem nieudana. Ani to dla baselinerów ani allrounderów. Ot takie nie-wiadomo-co. Sztywność spora a rama 20mm... Mnie się tym grało na testach bardzo nijako i od tamtej pory trzymam się od nich z daleka.
Ale Head ma coś co może Ci się spodobać :] . Prestige Pro, w obu wersjach: YT i MG. Otwarty przeplot, fajna masa, SW i rewelacyjne czucie. Obi ma MG a też w Strefie Tenisa może mają jakiś tester tej packi.
Jeżeli jednak przesiadka na kształt rączki Heada była by zbyt brutalna to Wilson ma SixOne 95 w wersji 16x18. Taki odpowiednik linii Prestige. Dobrze mi się tym grało (ale z przeplotem 18x20).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

ppeter pisze:Piter, pogadaj z logigamerem i przetestuj PB9.
:::gd::: Nie mam nic przeciwko.

PS.: Drugi dzień gram trochę więcej i zaczynam kochać tą ramę :::yay::: Jeszcze tylko coś bardziej dynamicznego założę niż HexaBlade i będzie git :::gd:::
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 4,5-5

logigamer pisze:
ppeter pisze:Piter, pogadaj z logigamerem i przetestuj PB9.
:::gd::: Nie mam nic przeciwko.

PS.: Drugi dzień gram trochę więcej i zaczynam kochać tą ramę :::yay::: Jeszcze tylko coś bardziej dynamicznego założę niż HexaBlade i będzie git :::gd:::
PB9 to nie jest szpadelek, który się kocha od pierwszego uderzenia, ale im więcej nim gram tym bardziej go cenię.
Faktem też jest, że lepiej się gra z dynamicznym naciągiem.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

ppeter pisze:
logigamer pisze:
ppeter pisze:Piter, pogadaj z logigamerem i przetestuj PB9.
:::gd::: Nie mam nic przeciwko.

PS.: Drugi dzień gram trochę więcej i zaczynam kochać tą ramę :::yay::: Jeszcze tylko coś bardziej dynamicznego założę niż HexaBlade i będzie git :::gd:::
PB9 to nie jest szpadelek, który się kocha od pierwszego uderzenia, ale im więcej nim gram tym bardziej go cenię.
Faktem też jest, że lepiej się gra z dynamicznym naciągiem.
Zgadza się. I to mi się zaczyna podobać.
Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4,5-5

Mniej więcej mam już przybliżony zarys nowej rakiety.
Dzisiaj będzie pierwszy test.
El Diablo pisze:Polecałbym też wziąć Tecnifibre'a 320 Vo2 Maxa na warsztat.
Zamierzam. Dzięki.
logigamer pisze::::gd::: Nie mam nic przeciwko.
Jak najbardziej uśmiechnę się do kolegi w tej sprawie :D
ESP pisze: Akurat tutaj mogę pomóc :)
Linia Speed jest moim zdaniem nieudana. Ani to dla baselinerów ani allrounderów. Ot takie nie-wiadomo-co.
Dzisiaj już trzymałem tę rakietę w ręku. Co prawda tylko w sklepie, ale powiem tylko tyle - NIE NIE NIE.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Rakieta już kupiona.
Temat uważam za zamknięty.
Awatar użytkownika
iPablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 lip 2011, 14:06
Lokalizacja: Zamość/Krk

Re: NTRP 4,5-5

Ciekawość mnie zżera. Na którą rakietę padł wybór? :)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 4,5-5

Więc to TF był tym "totalnym nieporozumieniem". Pamiętam, że jeszcze w czasach T-Fight'ów 320'ka była bardzo wdzięczną ramą... Ale może coś namieszali...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Rakiety”