Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

NTRP 2 - 2.5

1. Po glębokim namyśle jednak wypada zmniejszyć 2 - 2.5
2. Gra bekhendem - jednoręcznym, dwuręczny nie istnieje - braki techniczne i krótki staż gry (obecnie 4 miesiące pracy przy ściance i na korcie).
3. Zdecydowanie allrounder.
4. Wydaje mi się, że balans bardziej na głowę by mi pomógł w grze.
5. Moje doświadczenia z rakietami:
a) Pierwszą i wciąż używaną przeze mnie rakietą jest Wilson Impact z sezonu 2004/2005 (grany 1 sezon, później leżał w szafie - stąd stan ramy określiłbym na idealny (na początku, później nieco ją oszpeciłem w niektórych miejscach :( )
Głowa 110, naciąg obecnie jakiś budżetowy syntetyk Head'a wciągnięty 23,5/24,5kg. Dodatkowa informacja o naciągu : Head Synthetic PPS 17, grubość 1,34mm

Odczucia? Wolałbym zdecydowanie mniejszą głowę, poza tym zasadniczo wszystko mi pasowało. (Co ma nie pasować, skoro człowiek podniecony i zajarany graniem?)

b) Mam również (nie)przyjemność gry na bardzo budżetowym Dunlopie, zakupionym w Anglii w Tesco :D Championship 27 mianowicie. Aluminium 100% na moje oko, ale... granie na tym pozwoliło mi stwierdzić, że mniejsza głowa (niż 110) mi pasuje. I proszę nie bić za aluminium...
Miałem wrażenie, że zdecydowanie łatwiej wychodzi mi nadawanie większych rotacji.

6. Uśrednione parametry, ramy raczej lekkie, choć dobrze jest mieć co poczuć w ręce
7. Oczywiście rakieta ma wspierać rozwój.
8. I tutaj dochodzimy do kwestii kluczowej, gdyż budżet jest mocno ograniczony. 150zł, raczej wchodzimy więc na rynek wtórny rakiet, jeżeli do tej sumy nie da się kupić nic wartego uwagi, piszcie od razu - przełożę decyzję o zakupie rakiety na później a sezon letni dogram Wilsonem.


Mam nadzieję, że spełniłem wszelkie warunki by liczyć na konstruktywną odpowiedź, bowiem widziałem ile emocji wzbudzają tutaj takie prośby o pomoc :)

Wynalazłem takie dwie ramy, mógłbym je odebrać w swoim mieście, wziąć do ręki, sprawdzić jak leży, ale czy warto się w ogóle fatygować?

http://sprzedajemy.pl/Dunlop-aerogel-4d ... &offset=76

http://sprzedajemy.pl/Babolat-ns-drive- ... enisowa,66
Ostatnio zmieniony 1 sie 2011, 00:40 przez Bobson, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3,0-3,5

Warto obejrzeć, zwłaszcza pierwszą. Będziesz bogatszy o doświadczenia z kolejną rakietą, po aluminiaku powinny być pozytywne. Dla tak małego stażu to najlepsza opcja. Do tego w przypadku używki eliminujesz ryzyko odbierając osobiście. Wiesz co dostaniesz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 3,0

A jeżeli mógłbym liczyć jeszcze na jakieś podpowiedzi z Waszej strony? Modele, jak szukać i na czym się skupić w opisanym przeze mnie wypadku?

Mam nadzieję, że nie przesadziłem za bardzo z poziomem, dlatego może zredukuję do 2 - 2.5 maks.
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: NTRP 2 - 2.5

Może Dunlop G-Force Mid 2010?! Ja jak zaczynałem to grałem pewien czas tą rakietą i złego słowa powiedzieć nie mogę.

http://www.forehand.pl/p2187,Dunlop-g-f ... -2010.html
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: NTRP 2 - 2.5

Dunlop którego podlinkowałeś to model Aerogel 300 (16x19), także "poważna" i rozwojowa rakieta, żadna budżetówka.

Pozostaje tylko kwestia ceny i kulawego opisu (nieznajomość sprzedawanego modelu ramy, z pewnością nie jest to żaden 4d tour), moim zdaniem wskazują na mało legalne źródło pochodzenia. Decyzja należy do Twojego sumienia ;)
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: NTRP 2 - 2.5

Tak dokładnie to rakieta Dunlop Aerogel 4D 300 Tour. Przy Twoim stażu nie jestem pewien, czy nie za bardzo rozwojowa. Ja na na Twoim miejscu wypróbowałbym model "500" lub "500 Tour". Są teraz dostepne w dobrych cenach. W którymś wątku był link.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: NTRP 2 - 2.5

Gnomie, rakieta z linka:
http://sprzedajemy.pl/Dunlop-aerogel-4d ... &offset=76

...to nie jest ani 4D ani Tour. To jest Dunlop Aerogel 300 w przeplocie 16x19. Rakieta zdecydowanie mniej wymagająca niż 4D Tour i lżejsza.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: NTRP 2 - 2.5

kozioo pisze:Gnomie, rakieta z linka:
http://sprzedajemy.pl/Dunlop-aerogel-4d ... &offset=76

...to nie jest ani 4D ani Tour. To jest Dunlop Aerogel 300 w przeplocie 16x19. Rakieta zdecydowanie mniej wymagająca niż 4D Tour i lżejsza.
Faktycznie zasugerowałem się opisem. Precyzyjnie to:
Dunlop Aerogel 3Hundred
Łeb: 98 cali^2
Dł.: 27 cali
Waga (z naciągiem): 309 g
Balans: 4 HL
Swingweight: 316
Rama: 21.5mm
Sztywność: 61
Przeplot: 16 Mains/19 Crosses
(Dane za TW)

Podtrzymuję jedna zdanie, że po 4 miesiącach gry to za trudna rakieta.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2 - 2.5

ZlosliwyGnom pisze:Podtrzymuję jedna zdanie, że po 4 miesiącach gry to za trudna rakieta.
Zgadzam się z Tobą.

AG 300 to taki Dunlopowski odpowiednik Radicala. A czy ktoś poleci Radicala po 4 miesiącach gry? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 2 - 2.5

Czyli wciąż stoimy w miejscu, odrzućmy może podane przeze mnie linki, były to bardzo luźne propozycje :)

Co do wspomnianego Dunlopa Aerogel 300, odezwałem się do sprzedawcy, zobaczymy jak zareaguje na zwrócenie uwagi o błędzie.


I wiem, wiem, że AG 500 jest Waszym sztandarowym przykładem, przejrzałem większość tematów, jednak jest on ciut za drogi jak na moje możliwości na tę chwilę.

http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-babo ... 43630.html
http://Allegro.pl/rakieta-Wilson-nano-c ... 98657.html
http://Allegro.pl/uzywana-rakieta-do-te ... 29059.html

Co o tym sadzicie? Te 3 rzeczy przykuły moją uwagę, choć na tym poziomie zaawansowania raczej się kupuje oczami, stąd proszę mi nie marudzić, że ja marudzę i wybrzydzam i szukam dalej :D
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: NTRP 2 - 2.5

Ja jeśli miałbym wybierać z tych trzech, to wybrałbym Aero Strike'a. Uważam, że dla osoby grającej 4 miesiące powinna być idealna :::gd:::
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 2 - 2.5

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na temat np. tych rakiet? Bądź też wyjść z jakąś inną propozycją?


http://Allegro.pl/Völkl-Völkl-36-rakie ... 48494.html
Podane w dziale okazje, powinienem się którejś przyjrzeć według Was? Wciąż się nie zdecydowałem na nic :(.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 17:58 przez Bobson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 2 - 2.5

Zgodzę się z Bombonusem. Z podanych Aero Strike wygląda najciekawej. Starczy na dłużej w rozwoju.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 2 - 2.5

Już po ptakach, coś z tej aukcji Völkl'a?
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 2 - 2.5

Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: NTRP 2 - 2.5

Panowie, szybka odpowiedź :D tak albo nie :D ewentualnie 2 od tego samego człowieka ? ;)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NTRP 2 - 2.5

1. Za ciężka.
2. Najlepiej, aby główka była od 100 cali^2.

Poszukaj, może jeszcze Ci się uda wygrzebać Aero Strika ;) .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2 - 2.5

Martinek pisze:2. Najlepiej, aby główka była od 100 cali^2.
A to ciekawostka...

Uzasadnienie? Np. 98 cali^2 nie ponieważ ... ?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NTRP 2 - 2.5

Sorki 98 cali^2 też może być ;) Ale ta rakieta jest za ciężka.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 2 - 2.5

Bobson pisze:Już po ptakach, coś z tej aukcji Völkl'a?
Opisałem w okazjach co sądzę o tych rakietach. Rakiety, aczkolwiek "wiekowe" modelowo, pochodzą z głównego nurtu modeli. Nie były to jakieś tanie budżetówki i za 150 zł jest tam co wybrać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Rakiety”