kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Witam,
A więc zacznę tak jak regulamin nakazuje

1. Tenisa trenowałem przez 3 lata jako dziecko (10-14lat). Była to grupa amotaroska/rekreacyjna bo trening ograniczał się do 1 w tygodniu. Po tych latach trenowania nastąpiła przerwa ( ciężko już mi powiedzieć z jakiego powodu) w 2015 roku zajawka wróciła. Poznałem kumpla na podobnym poziome jak ja i tak 2 lata przegraliśmy grając 2-3 razy w tygodniu w międzyczasie biorąc udział w amatorskich turniejach deblowych organizowanych w moim mieście. Kolega wyjechał i i ja przestałem grać
Maj 2021- ponownie wróciłem na kort i mam nadzieję że na jak najdłużej.
Pogrywam aktualnie z dziewczyną (ucze ją od podstaw, przy okazji doszkalające swoja technikę) oraz pogrywam z kolegą na trochę niższym poziome aniżeli ja.
Mam 185cm przy wadze 84kg.
2. Jestem mańkutem, gram backhend-dwuręczny.
3. Uważam się za allroundera, lubię biegać po korcie jak i przewidywać zagranie przeciwników. Nie trzymam się sztywno linii końcowej przez słaba siłę moich odbić i braku możliwości dobrego skończenia.
4. Wydaję mi się że 281-300g to dla mnie idealna waga.
5. Za małolata trenując z trenerem grałem Tecnifibre T-Feel 255. Uważam że tą rakietą grało mi się bardzo dobrze jak na tamtejsze umiejętności i wiek.
Moją drugą rakietą była Aeropro Drive z 2009 roku( grałem ją w latach 2015-2017 grając Wtedy z kumplem) rakieta nie przypadła mi do gustu więc szybko zmieniłem ją na inną którą gram do tej pory i jest lepiej,lecz dalej to nie to. W Aero czułem że brakuję mi mocy i ta szeroka rama też jakoś wypływała na mój komfort gry.
3 wybór padł na Babolata Pure Strike 16x19 2014r.
Rakieta ta służy mi do dziś, kupiłem ją nową, bo Aero miałem używana. Rakietą gra mi się dobrze,ale zauważyłem że siła z niej wychodzi więcej z techniki niż z ramy więc przy piłkach spóźnionych bądź do których źle się złoże brakuje mocy której niestety rakieta nie wybacza.
Swojego czasu rozegrałem też kilka spotkań pure strike i z tego co pamiętam lepszej rakiety w dłoni nie miałem,ale są to odczucia sprzed kilku lat.
6. Oczekuje rakiety o uśrednionych parametrach
7. Liczę raczej na coś dopasowanego do moich aktualnych umiejętności, może z lekkim naciskiem na rozwój.
Biorę pod uwagę ramy nowe jak i używane. Mogę na to przeznaczyć max 450 zl bo jednak jest to sport który uprawiam rekreacyjnie
Jeżeli byście mogli podać nazwy ram na które warto spojrzeć. Nie ukrywam na necie jest tego bardzo dużo, niektóre dosłownie niewiele się różnią. . A jeżeli już coś podeślecie będę miał pewne porównanie, nawet z odczuć waszych i waszych rakiet na korcie
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, 11:12 przez kula1996, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Jeśli w Pure Strike brakuje ci mocy z ramy a sama marka ci pasuje to spróbuj Pure Drive.
Trochę dziwne że w Aero brakowało ci mocy, bo chyba nie powinno być z tym problemu.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Czy aby przypadkiem nie pomijasz znaczenia naciągu, jeżeli chodzi o Twoje odczucia? Rakiety z serii Aero Pro, później Pure Aero, charakteryzowały się bardzo dużą ilością mocy. Pure Strike ma jej odczuwalnie mniej. Zwracałeś w ogóle uwagę na naciąg? Co masz wciągnięte obecnie? Może poszukaj bardziej miękkiego, komfortowego naciągu lub wciągaj lżej dla zwiększenia dostępu do mocy.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Nigdy nie interesowałem się co jest zakładane ani na ile kg naciagane. Czytałem że przeważnie w takich miejscach naciągają na 24-26.
Chętnie zmienie naciąg w aero jeżeli podpowiedzi na co i na ile naciągnąć. Wtedy zapisze sobie na ile miałem naciągane i przy kolejnym razie po swoich odczuciach z gry zobaczę czy to jest dla mnie odpowiednio czy te +-2kg w którąś stronę pójść.
No pure drive to jest taka moja rakieta która bym chciał. Jest różnica w modelach. Którymś polecacie bardziej? Grałem gt2012 jak i starszym modelem (wydaję mi się że 2009) i miło wspominam te sesje
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

To zapytam dużo prościej - czy w Aero miałeś wciągnięty naciąg, który się strzępił (tzw. multi, czyli wielowłóknisty)?
Jeśli tak, poproś o wciągnięcie jakiegoś miękkiego drutu. Ja każdemu polecam mojego ulubionego Wilsona Revolve lub Wilsona Revolve Spin (ten drugi jest sztywniejszy). Wciągnij na te powiedzmy 25kG i sprawdź, czy potrzebujesz czegoś sztywniejszego, czyli czegoś co da Ci mniej mocy, czy raczej czegoś miększego. Taniej i przyjemniej niż kupowanie nowej rakiety, a dodam, że w budżecie 450 zł ciężko będzie teraz kupić całkowicie nową ramę tej samej klasy, co te posiadane już przez Ciebie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

A więc spróbuję najpierwej z mojej dawno nieużywanej Aero wymienić naciąg.
Może to co napiszę będzie jak totalny laik,ale taki też jestem w temacie naciągów. Mój aktualny naciąg na Aero nie jest jednolity,a wydaję się on taki chropowaty, jakby składał się z kilku pojdenczych włókien
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Najprościej rozpoznać to (poza odczuciem podczas gry oczywiście) właśnie po strzępieniu, choć chropowatość to też dosyć charakterystyczna cecha naciągów wielowłóknistych. Naciągi mono są z reguły, choć naturalnie nie wszystkie, gładkie lub ew. mają wyczuwalne krawędzie.

Zapytaj u gościa, który naciągał Ci rakiety, jakie ma dostępne naciągi i podeślij tutaj ich nazwy, jeśli nie chcesz czegokolwiek specjalnie zamawiać przez internet. Jeżeli natomiast ta druga opcja Ci nie przeszkadza, serdecznie polecam Wilsona Revolve, który w mojej opinii jest idealnie zbalansowanym i nie przesadzonym w żadną stronę naciągiem.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

A tak jeszcze dopytam specjalistów o rakietę
Babolat Pure Drive X3 285g
100',
16x19
Nowa, jaka powinna być orientacyjna cena?
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Załączam zdjęcie
https://naforum.zapodaj.net/56c3f5a0a332.jpg.html
Jeżeli ten post albo poprzedni jest niezgodny z regulaminem to proszę powiedzieć a usunę
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Wersja, którą wrzuciłeś, pochodzi z 2015 roku. Więcej niż 350 zł bym za nią nie dał, zważywszy że wersje Team/Lite zawsze są tańsze. Z tego co pamiętam, identyczną kupowałem w 15 lub 16 roku za ok. 450 zł, choć od tego czasu ceny mocno poszybowały w górę.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

No znalazłem na jednym z portali aukcyjnych za 330. I mnie cena dość skusiła bo wygląda atrakcyjnie. Daleko jej do pełnoprawnego pure drive? ;-P
Przede wszystkim waga jest mniejsza,ale myślę że to 15g może nawet zadziałać na moją korzyść
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Ja niedawno kupiłem PD 2018 za 499PLN nówkę sztukę w sklepie.
Obrazek
_____
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Wypróbuj Wilson Ultra 100. Wypożycz na testy ze strefy albo innego sklepu z taką możliwością.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Head Instinct MP. Ale patrząc na to co piszesz o Pure Strike to może nawet Head Extreme Tour? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Rozumiem że te 2 modele są bardziej sprzyjające i bardziej wybaczają błędy? Bo zabrzmiało to trochę tak jakbym nie potrafił wykorzystać pure strike. A co generalnie sam sądzisz o moim pure strike 2014'
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Pure Strike to taka odpowiedź Babolata na Radicala. Mniej udana, ale niezła. Podane przeze mnie powyżej są trochę bardziej przyjazne, ciut mniej wymagające. W sumie Instinct MP. Extreme Tour pod względem wymagań wobec gracza będzie plus/minus podobny do Pure Strike.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Forumowicze, bo chyba zdecydowałem się na Babolat PURE DRIVE TEAM 2015 285g główka 100'
Czy nie będzie to dość podobna rakieta do tych które posiadam ze stajni Babolata?
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Po mojemu to droga donikąd, jeżeli chcesz się rozwijać.
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

Mógłbyś rozwinąć? Bo nie ukrywam że chciałbym się rozwijać. Póki co gram od 2 miesięcy dość regularnie. Zapisałem się nawet do ligi amatorskiej w moim mieście by mieć różnorodność i nie grać tylko z moim partnerem.( Z tym że 4 lata temu 2 sezony grałem w profesjonalnej organizowanej przez jeden z klubów w moim mieście) ale niestety wszyscy uczestnicy się rozwijali a ja nie dość że stałem w miejscu to póki co jeszcze nie mam tego czucia kortu
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: Dobór ramy dla 3.5 NTRP

A co sądzicie o Head radical pro - waga bez naciągu 315 gram?
Może warto zmienić firmę? Ma mniejszą sztywność ramy nie to co młoty z babo

Wróć do „Rakiety”