Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Zmiana z Wilson Blade 98

Ahoj obywatele forum,

Chcę zmienić rakietę. Ostatnie 4 lata grałem Wilson Blade 98 CV 16x19.

Przeplot preferował bym ten sam. Waga do 300 g raczej i coś co ma trochę więcej mocy własnej niż Blade.
Pewnie wytypuję 3 modele które zabiorę na testy.

Jakieś komentarze a propos Yonex Ezone100, Vcore 100, Wilson clash 100? Dobry/zły trop? Jakieś pomysły podrzucicie?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Szczotka do curlingu, może jakiś Tefal - szukałbym raczej nowej dyscypliny, a nie tylko nowej rakiety. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Clash ponoć sam gra 😉
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Babolat Pure Strike 16x19 Racket
Tecnifibre TFight 300 RS Racket

Ta sama główka, przeplot, sztywność (66), bardzo podobna waga (305 Babolat i 300 Tecnifibre). Rama trochę grubsza, więc powinno być więcej mocy.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Clash po Blade? Może być lekki szok. Ale przetestuj, może na plus. Rakiety są zdecydowanie różne w odbiorze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Weź Yonex'a Ezone 100 i zobacz ile może być frajdy z gry. Yonex będzie najłatwiejszy w obyciu, duży sweetpot, łatwo się tym macha (aerodynamiczna rama), dobra rotacja, sporo mocy. W końcu udany model po Ai i DR.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

TomPL pisze: 1 paź 2020, 17:01 Clash ponoć sam gra 😉
Gdyby tak było, to wszyscy aktywni na kortach forumowicze graliby Clashem 100, a nie tylko ja :). A co do rady dla Jakubota - możesz Clasha spróbować, ale to znacznie inna rakieta niż Blade. Musisz zwrócić uwagę m. in. poza wagą rakiety przede wszystkim na balans. Odczucie rakiety z balansem 320 czy 325 (tyle chyba w Twoim Blade) jest zupełnie różne niż 310 w Clashu. Clash jest dobrym wyborem dla kogoś, kto preferuje w grze więcej rozwiązań technicznych (wolej, skrót, slajs itp.) niż „siłowych” - regularna nawalanka z głębi kortu. Clash mimo bardzo miękkiej ramy, dzięki rozwiązaniom technologicznym oferuje sporo mocy własnej z głębi kortu, ale z pewnością mniej niż Blade.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Roger pisze: 2 paź 2020, 17:54 Clash jest dobrym wyborem dla kogoś, kto preferuje w grze więcej rozwiązań technicznych (wolej, skrót, slajs itp.) niż „siłowych” - regularna nawalanka z głębi kortu.
To, co na korcie wyczynia Jakuboto nie jest ani nawalanką, ani nie jest to regularne, techniki jednak też tam nie ma. Jakuboto w swojej grze preferuje popełnianie różnego rodzaju błędów. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

To nie Jakuboto preferuje błędy.

To błędy preferują Jakuboto....


A co do wyboru nowej paletki, to ja bym szedł za radą jakiej udzielił Ci RatRace kilka postów temu:

Czyli nie ważne co kupisz, ważne żeby w nazwie miało „racket”... :::fcplm::: :::fcplm:::
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Powtórzę to, co mówiłem Ci jak graliśmy - Babolat Pure Drive. Zagrałeś wtedy chwilę moim i wg mnie było lepiej niż Twoim Wilsonem. Rama łatwa i przyjemna, dla małego i dużego. :wink:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Artlight pisze: 2 paź 2020, 20:29 To błędy preferują Jakuboto....
I oby tak dalej, im więcej błędów wybierze Jakuboto, tym mniej ich dla nas. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Myślę, że dla większości amatorów zmiana rakiety na Babolata PD czy coś podobnego poskutkuje lepszą grą, bo taka rakieta ma więcej mocy i dużo więcej wybacza. W ogóle nie widzę powodu, dla którego amator poniżej NTRP 4,5-5 ma grać rakietą 20mm - oczywiście poza przyjemnością i radością z gry rotfl I jeżeli to Ci pasuje i masz frajdę to super, ale w grze czysto na punkty jednak z góry masz trudniej niż przeciwnik. Pytanie na czym Ci zależy :)

To jest też domena Talk Tennis, gdzie każdy tam umiejący przebić 2 piłki już ma NTRP 5 i gra Headem Pro Tour bo potrzebuje kontroli rotfl

Ja nawet po przejściu z Prince 100P, który zawodniczy jeszcze nie jest i jest w miarę przyjazną rakietą, na Ezone 100 - wynikowo w meczach to jest niebo a ziemia. Princem grałem tak dobrze jak Yonexem tylko gdy grałem minimum 3 razy w tygodniu a często i więcej. Natomiast Yonexa można wziąć po miesięcznej przerwie i nie ma to wpływu większego na grę.

Ezone 100 vs Vcore 100 - dla mnie VCore sztywniejszy, więcej spinu mniej kontroli, EZone lepsze czucie, kontrola, może ciut więcej mocy ale i mniej sztywny, bardzo komfortowy, Może warto też spróbować właśnie Prince 100P/EZone 98 lub 100/VCore 98. Z tym że Prince jest węższą ramą, wersja 2015 też ma sztywność 62 no i 18x20 (choć szerszy niż zwykle), więc może po Blade 98 byłoby bliżej do 100P.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Dzięki SevenUp za podzielenie się opinią :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

A jak Ci Gary napisał żebyś zamienił rakietę na patelnię i dał sobie spokój z tym, co nazywasz tenisem, to za podzielenie się opinią nie dziękowałeś...

#chamstwo, #buractwo, #foszek

:)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Bo nie spełnił kryterium wagi. Zważyłem (w sumie nie wiem po co) najmniejszą patelnię jaką mam w domu. 451 g.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Ale pewnie ważona na główkę. Więc to taka rozwojowa wersja polecanego Babolata PD ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Marcoone pisze: 8 paź 2020, 17:27 Ale pewnie ważona na główkę. Więc to taka rozwojowa wersja polecanego Babolata PD ;)
Ale po co Tomkowi coś rozwojowego? Przecież jego tenis się nie rozwija, a wręcz przeciwnie - już dawno osiągnął poziom Rowu Mariańskiego i teraz się wwierca w kierunku jądra ziemi. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

No i zepnie się w sobie, pozbiera zaskórniaki chomikowane przed żoną, kupi najbardziej wypasionego Tefala i Wam szczęki poopadają :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Też bym nie silił się na jakiegoś pro szpadla. Po co? Rzeczywiście Pure Drive może być dobrym wyborem, zresztą cokolwiek o ramie 22-23 mm, wadze 290-300 g, otwarty przeplot i główka min. 100 cali. Nie ma co dumać.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Zmiana z Wilson Blade 98

Sorry, ale która niby sugestia samego Jakuboto albo podpowiedziana mu w tym wątku, to Waszym zdaniem „pro szpadel”? Bo mi się wydaje, że nikt tu nie polecał mu pro toura 2.0, federerki albo phantoma 93.

Więc w czym problem?

Dostał chłopak fajne sugestie plus miał kilka rozsądnych własnych koncepcji. Teraz tylko potestować przynajmniej kilka ram i będzie dobrze!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Rakiety”