Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Co po Szarapowej ?

Wszystko wskazuje na to że żywot mojej Maryśki(Head Instinct IG MP) dobiega końca i czas wymienić na nowszy model.
Może najprościej byłoby pójść w ten sam model, ale jakoś odrzuca mnie obecna kolorystyka. Wiem, wiem kolor nie gra, ale trzeba się dobrze czuć rotfl
Testować prawdę mówiąc nie bardzo mi się chce, bo trochę szkoda czasu :)
Do zmiany stajni też chyba nie bardzo jestem przekonany, zwłaszcza bez testów.
Ponieważ kolorystyka obecnych Instinct'ów mi nie odpowiada to został niewielki wybór.
Head Graphene 360 Speed MP
Head Graphene 360 Speed X MP(to chyba to samo co wyżej tylko inne malowanie)
Head Graphene Touch Speed MP
Może ktoś grał i mógłby porównać do Instinctów i do pierwszych Speed'ów Graphenów(tymi grałem i były ok)?
Co do mojej gry to głównie jest to rzeźba z końcowej, ale nie mam problemów z chodzeniem do siatki, nawet bardzo lubię :)
Ostatnimi czasy grywam też debelki.
No to słucham sugestii ? :) Konkurencje też można polecać. Może się przekonam :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co po Szarapowej ?

Graphene Radical 360 MP?
MP, nie PRO oczywiście. One się z edycji na edycję "upraszczają". To nie to co wersja Intelligence, Innegra, LiquidMetal czy nawet MicroGel. Teraz to taki miły i przyjemny szpadelek w sumie w klasie Speed/Instinct, ze wskazaniem jednak na precyzję i czucie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Vivid pisze:Graphene Radical 360 MP
Myślałem nawet o pójściu w tym kierunku. Jakiś czas temu nawet grałem wersją YT, chyba najbardziej nielubianą :) Mi o dziwo pasowała :)
Jednak skłaniam się bardziej ku Speed'owi z prostych powodów. Wydaje mi się że jednak nim będzie łatwiej strzelić mocno z końcowej prze nieidealnym ustawieniu. No i chyba przy 2bh też lepiej się odnajdzie. Ale widzę że jednak bez testów się nie obejdzie :(
Obrazek
_____
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Co po Szarapowej ?

Mam tego Head Radical 360 MP od drugiej połowy 2019 i jestem z niego bardzo zadowolony, ze swojej strony mogę polecić. Ale ja to za wieloma rakietami nie grałem, np pasował mi jeszcze Head Gravity, a jest zupełnie inną rakietą...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Ja też wieloma nie grałem. Zmieniam rakietę raz na 10 lat :)
Mam jeszcze w torbie w idealnym stanie pierwszego Prestige'a S. Zastanawiam się na ile obecny Radical jest do niego podobny, bo główka ta sama, przeplot otwarty tylko waga netto +10 gram na korzyść Prestige'a.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co po Szarapowej ?

htb pisze: 25 maja 2020, 12:07 Ja też wieloma nie grałem. Zmieniam rakietę raz na 10 lat :)
Mam jeszcze w torbie w idealnym stanie pierwszego Prestige'a S. Zastanawiam się na ile obecny Radical jest do niego podobny, bo główka ta sama, przeplot otwarty tylko waga netto +10 gram na korzyść Prestige'a.
Nie jest podobny, zapewniam. Znam oba te szpadle dobrze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Tak przypuszczam, że to jednak dwa inne szpadle. Chociaż tym drugim też fajnie mi się grało swojego czasu. Ale to fajna rakieta moim zdaniem jeśli ktoś lubi napierać. Do defensywy się tak średnio nadaje.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co po Szarapowej ?

htb pisze: 25 maja 2020, 15:29 Do defensywy się tak średnio nadaje.
Wręcz słabo ;) Choć przy dobrej technice można przeciwnika skarcić precyzyjną miękką wrzutką.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co po Szarapowej ?

Nie dziękuj. Tak, narobiłem się. Też nie wiem "po co?". Nie, nie nudzę się. Tak, mam masę zaległej roboty do ogarnięcia. Anyway:

Obrazek

Tabelka ustawiona tak, że pierwsze idą dwa parametry (swingweight i sztywność), które (moim i nie tylko moim zdaniem) mają największy wpływ na odczucie tego, jak gra dana rakieta.

No to po kolei:

1. Zastanawia mnie tak niski Swingweight dla IG Instinct MP. Na ramie nic nie jest napisane w tym temacie, a wg większości źródeł w necie jest to 303, choć raz spotkałem się też z wartością 304, a raz nawet 311. Tak czy siak wygląda, że tamta wersja miała raczej niski swingweight, a to ma duże znaczenie przy poszukiwaniu podobnej do niej ramy. Co do sztywności, to 5 na 6 źródeł jakie sprawdziłem podaje 68, a jedno 69. Powiedzmy, że to nie jest istotna różnica - Innegra Instinct MP należała do raczej sztywnych ram, przynajmniej na papierze.

Jakie znaczenie ma 1 pkt różnicy w swingweight? To nie tak łatwo odpowiedzieć, ale w uproszczeniu: każdy 1 pkt SW to tak jakbyś dołożył 0,3 g wagi dokładnie na godzinie 12 (na szczycie główki - co się robi by dodać uderzeniom poweru). Czyli 10 pkt SW w górę, to 3 gramy masy więcej. Czy to dużo? Wydaje się, że nie, ale każdy, kto kiedyś bawił się w modyfikowanie parametrów rakiety, ten wie, jak w praktyce odczuwalne jest dokładnie masy, zwłaszcza na godzinie 12 właśnie.

Zwróć też uwagę, że max rozpiętość SW w podanych w tabelce rakietach to 25 punktów, licząc od Twojej rakiety. A 25 punktów, to już jak dołożenie 7,5 g na 12-tej. Fizyki nie oszukasz :). Przy tej długości dźwigni, blisko 8 g więcej na szczycie będzie już zdecydowanie odczuwalne dla Twojej gry.

2. Podane w tabelce wartości to deklaracje producenta. Jak to jest w rzeczywistości i jak bardzo ramy koncernów odchylają się od ich własnych norm, to nie ma co tutaj po raz setny gadać. Generalnie, jak masz nadzieję trafić w ciemno dwie identyczne ramy i do tego jeszcze zgodne z parametrami oficjalnie podawanymi przez producenta to modlisz się i idziesz po Yonexa albo...idziesz na pewniaka do Angella (o czym w ostatnim punkcie).

Poza problemami wynikającymi z braku dostatecznej kontroli jakości, dochodzą jeszcze kwestie typu "jest napisane, że sztywność to 68 RA, ale przysiągłbym że gra się tym bardziej jak 64-ką". Odczucia są subiektywne (co za banał... :/), ale i najważniejsze przy dogadywaniu się z nową ramą, więc podkreślam, że to co w tabelce może się różnić od tego, jak odbierzesz każdą z tych ram.

3. Jeśli chodziłoby Ci o odtworzenie w miarę dokładnie parametrów IG Instinct MP, to na papierze wybór w Headzie masz między:
a) Touch Instinct MP (jest jeszcze w Strefie, ale tylko z rączką 3, za to w fajnej cenie) - jeśli malowanie Toucha pasuje Ci bardziej niż wersji Graphene 360, a chcesz by nowa rama była jak najbliższa Twojej obecnej plus nie chce Ci się testować, to ja bym wówczas brał tego Toucha; lub
b) MXG 1 (grałem MXG 3 i piłka latała jak szalona - jak trafiłeś w kort, nie było czego zbierać, tylko w kort nie tak łatwo trafić było..., myślę, że MXG 1 może lepiej radzić sobie z okiełznaniem tej mocy).

Head Graphene 360+ Prestige S na pierwszy rzut oka też by się nadał, ale tu masz przede wszystkim kompletnie inną sztywność (61 vs 68), a do tego zdecydowanie inny profil ramy. To byłaby jednak diametralnie inna w odczuciu rama.

Taka dygresja - parametry 360+ Prestige S wyglądają jak parametry typowego gołego prostocka (no, może poza nadal zbyt wysoką wagą statyczną) idealnego pod indywidualną parametryzację dla zawodnika szukającego ramy miękkiej i nastawionej na kontrolę (o power się tutaj nie boimy, bo i tak ramę sami sobie doważymy plus nasza technika sprawia, że power sobie sami generujemy, "bez pomocy" ramy). Więc jeśli ktoś chce się bawić w customizowanie, to można zacząć z tą ramą jako świetną bazą.

4. Jak nie MXG 1, to wszystko inne w Headzie będzie już oznaczało SW powyżej 320 (nie liczę Touch Prestige S, którego nadal można znaleźć w sklepach, bo to jednak główka 95).

Czy to oznacza, że nie są one dla Ciebie? Nie wiem. To już sprawa bardzo indywidualna. Może spokojnie mógłbyś grać na wyższym SW, a może nie. A jak wyższy SW, to może ogólnie cięższa rama (w tabelce mamy celowo tylko ramy 295 i 300 g)? Krok w kierunku 305-310 g otwiera nowe możliwości czy to w Headzie czy u innych producentów. A może lepiej by Ci pasowała mniej sztywna rama? Albo przeplot 18x20 (z tego co pamiętam z naszego spotkania na korcie, to raczej nie ciągnęło Cię w stronę mocno topspinowej gry, ale może coś poplątałem)?

Generalnie - jeśli nie chcesz po prostu odtworzyć parametrów swojej starej ramy, to trzeba by pogadać o tym, jaki efekt chciałbyś osiągnąć. I wtedy coś dobrać.

5. Takie fajne narzędzie na TW http://www.racquetfinder.com/?name=&man ... &current=Y podpowiada, że najbliższe parametrom IG Instinct MP ramy innych producentów to Babolat Pure Strike 100 oraz Völkl V-Feel 10.

6. Najlepsze na koniec: skoro piszesz, że gotów jesteś kupić ramę w ciemno, to ja na Twoim miejscu wszedłbym sobie na Angell Tennis i zbudował własną rakietę (to mega proste, a jakby co, to pomogę) na bazie ramy, która się nazywa Custom V3 TC101 16x19. Zwłaszcza, że możesz ją mieć (za dopłatą niestety) w malowaniu OCTANE, które, coś tak czuję, że może Ci się spodobać :). Jak Ci się nie spodoba, to ja ją odkupię :D (ale z ładnym rabatem za pomoc jakiej niniejszym Ci udzielam :D).

A jeśli się martwisz co to za jeden ten Angell i co to za manufaktura, to w skrócie: gość to człowiek doskonale znany w branży, stojący za kilkoma słynnymi ramami Dunlopa (na czele z legendarnym MW200G), a ramy jakie już od ładnych kilku lat produkuje uznawane są powszechnie za najstaranniej wykonane i najlepiej pomalowane ramy ze wszystkich dostępnych na rynku.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Art dzięki, ale czy ty ku... nie potrafisz napisać nic w dwóch zdaniach rotf Za chwilę pójdziesz w ślady Garego rotfl
A teraz poważnie, gdzie są kuźwa Speed'y ??? :)
Jeśli chodzi o Instincty to z obecnych nie podoba mi się kolorystyka i to je dyskwalifikuje :)
Czemu zastanawiam się akurat nad pójściem w kierunku Speed'a ? Tak jak chyba pisałem wyżej, nie chce mi się sprawdzać grałem pierwszą wersja do której podobno włożyli Graphen i grało mi się ok. Masa mi nie przeszkadzała. Myślę że jeśli rama nie przekroczy 330 gram z całym dobrodziejstwem to jestem w stanie to ogarnąć.
Czemu nie Radical ? Grałem wersją YT, też pisałem. Było ok, ale to na pewno packa bardziej wymagająca niż Speed i Instinct, przynajmniej wersja którą grałem moim zdaniem. No ale ona miała zamknięty przeplot. Jak wygląda teraz obsługa z otwartym, nie wiem nie grałem. Dodatkowo mniejsza główka.
Artlight pisze:A może lepiej by Ci pasowała mniej sztywna rama? Albo przeplot 18x20 (z tego co pamiętam z naszego spotkania na korcie, to raczej nie ciągnęło Cię w stronę mocno topspinowej gry, ale może coś poplątałem)?
Dobrze kojarzysz że topspin był mi obcy gdy graliśmy :) Ale od jakiegoś czasu postanowiłem się go nauczyć rotfl zwłaszcza że podobno przy mojej lewej ręce będzie mi to dawać trochę przewagi rotfl
Czy sztywna czy nie. Chyba nie ma to dla mnie znaczenia :)
Chciałbym zmienić na packę która da przyzwoitą kontrolę, ale żeby też dawała trochę mocy.
Czemu w ciemno ? Bo nie lubię testować. Niestety należę do grupy osób dla których 98% rakiet przez pierwsze 2-3 godziny gry są zarąbiste i zrobione pode mnie rotfl Jak na razie trafiłem tylko na jedną która od pierwszego odbicia nie leżała mi totalnie i mimo usilnych prób nie dogadałem się z nią. Był to Yonex Vcore 98.
Generalnie chodzi mi po głowie kilka ram którymi chętnie bym poodbijał. Może jakiś Pacific, Tecnifibre, Donnay nawet Wilson chodzi mi po głowie. Ten ostatni to w sumie mógłbym Krzyśkowi zagrać jego Balde'y skoro i tak nie gra rotfl
I tak sprawa wygląda. Nie miał człowiek problemu to postanowił rakietę zmienić rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co po Szarapowej ?

No masz tam speeda w tabelce. Jedynego z nowej serii, który pasuje przy zadanych kryteriach :).

Z Tecnifibre to ludzie zachwycają się obecnie serią TF40, ale to minimum 320 swingweight i przeplot 18x20 (niezbyt dobry jak się „uczysz” gry topspinem).

Z Wilsona mógłbyś sprawdzić Clash 100, ale to są na tyle inne rakiety, że bez testów nie powinieneś kupować. Teoretycznie sztywność to tylko 55 co kompletnie może Ci nie pasować ale i podobno ugina się w dość specyficzny sposób. Bez testów nie podchodź :).

Blade’y są specyficzne i nie każdemu pasuje to jak tłumią czucie piłki na strunach. Poza tym aktualny Blade 98 v7 też nie bardzo pasuje specyfikacją do Twojego Instincta. Generalnie do tej serii to ludzie mają podejście „kochaj albo nienawidź”.

Waga statyczna rakiety ma wtórne znaczenie. Najważniejszy jest swingweight. Dotychczas grałeś rakietą ze śmiesznie niskim babsko-juniorskim SW więc większy też powinieneś ogarnąć. Ale czy to będzie 315 czy 325 czy 335 to bez testów ciężko powiedzieć będzie.

Stąd uporczywie powtarzam: jeśli nie chcesz po prostu odtworzyć parametrów obecnej packi, to musisz testować. Bo sam nie wiesz czego tak naprawdę szukasz.

Jakby „poważnie” potraktować deklarację, że ma być jak IG Instinct MP, ale z nieco lepszą kontrolą, to możesz szukać np. nieco węższej ramy i swingweight w okolicach 320 a wagę statyczną zostawiłbym w okolicach tych 300 g, które masz teraz. Podobnie sztywność - zostaw między 67 a 69 bo jak zjedziesz w niskie 60-tki albo wysokie 50-tki i nagle się okaże że piłka nie dolatuje Ci do siatki ilekroć nie zdążysz wziąć pełnego zamachu, to będzie płacz, że „paletka mi nie działa”. Sorry, ale większość amatorów powinna się trzymać z daleka od niskich sztywności bo w obronie, pod presją, nie dajemy rady wygenerować zamachu niezbędnego by piłka poleciała z miękkiej ramy. I wtedy gramy ledwo za siatkę a przeciwnik nas kończy. Ale podobno Clash z tymi swoimi 55 jest pierwszą miękką rakietą, która nie cierpi na tę przypadłość. Nie wiem, nie grałem.

Jak spojrzysz na te kryteria to wtedy wychodzi, że z Heada to albo ten Radical wspomniany przez Vivida albo MXG 1 (jak się nie wstydzisz grać rakietą z dziwacznym mostkiem :)). Albo szukaj podobnych parametrów u innych producentów.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Artlight dodaj jeszcze drobnym drukiem, że co złego przy wyborze rakiety to nie Twoja wina :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Art kolejny raz dziękuję za poświęcony czas. Ale widzę że chcesz mnie puścić z torbami i albo wrzucasz najnowsze modele albo proponujesz jakieś robione pode mnie rotfl
A poważnie. Pisząc o Speed miałem tak naprawdę na myśli przedostatni model. On chyba najbardziej parametrami zbliżony jest do mojej obecnej Maryśki :)
Head Graphene 360 Speed MP
Strung Weight: 318 g
Balance: 4pts HL
Swing Weight: 317
Stiffness: 63
I równocześnie do Speed'a którym kiedyś grałem
Head Graphene Speed MP
Strung Weight: 312 g
Balance: 3pts HL
Swing Weight: 320
Stiffness: 66

Jedyne co mocniej odbiega z parametrów to RA, które według mojego źródła w przypadku Instincta było 70. Ale czy to znacząca różnica to nie mam pojęcia.
Co ty na to ?
Co do zmiany stajni to tak jak piszesz bez testów jest to bardzo ryzykowne, bo nawet jak rakieta na papierze będzie miała parametry jakich szukam może dawać kompletnie inne odczucia w grze.
Dlatego ostatnio staram się kupować sprzęt jednego producenta czyli Head'a i trzymając się tego kupiłem sobie ostatnio narty Atomic'a rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co po Szarapowej ?

Nie umiem niestety powiedzieć jak odbierzesz różnicę w sztywności obu ram. Speed którym kiedyś grałeś miał 66, a to już znacznie bliżej Twojego Instincta.

Na zachętę powiem, że 63 to jednak nie 61 (ani tym bardziej 59 czy niżej...), więc jakiegoś drastycznego szoku raczej być nie powinno. Ale musisz zakładać, że rakieta będzie jednak inna w odczuciu niż Twoja stara rama.

Jak pisałem wcześniej - jeśli rzeczywiście chcesz "mniej więcej tego co w IG Instinct MP, ale z lepszą kontrolą", to przy tym Speedzie idziesz w dobrym kierunku - węższa rama constant beam, delikatnie większy swingweight, niższa sztywność.

Tylko kupując każ sobie dobrać wagę - na jednej ze stron znalazłem info, że ten Speed bezpieczniej szacować jako ważący "od 300 do 310 g", czyli jak to zwykle bywa kontrola jakości na wysokim poziomie...

Po pierwsze - jak kupujesz dwie lub więcej, to niech Ci sparują wagę, balans i swingweight (w Strefie jeśli dobrze pamiętam, to mogliby nawet sztywność dopasować, ale nie wiem jaką mają politykę w tym zakresie - istnieje ryzyko, że rakieta pęknie w trakcie badania sztywności i niektóre sklepy/serwisy zgadzają się na takie badanie tylko na rakietach już kupionych przez klienta i na jego odpowiedzialność).

Po drugie - niezależnie od tego czy bierzesz jedną czy więcej - musisz się zastanowić czy wolisz wagę 300 czy np. 305, a może wręcz szukać będziesz owych górnych 310 g... :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Co po Szarapowej ?

Co mi przypomniało, że zaufania do trzymania parametrów u Head to nie mam, choć mam małe doświadczenia i może miałem pecha. Head Graphene Touch Speed MP kupiony przeze mnie jesienią miał ważyć 300g, ważył mniej niż 290...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

TomPL pamiętam twoje rozterki i poszukiwanie odpowiedniej wagi kuchennej :)
Art z tego też zdaje sobie sprawę, że przed zakupem muszę sprawdzić ile waży. Moja Maryśka o dziwo wagowo i pod względem SW trzymała parametry które podają na http://racquetfinder.com/
Jak będzie z parametrami nowej ciężko powiedzieć. Wagę i SW sprawdzę zarówno w ST jak i w protenisie. Zresztą akurat te dwa parametry mogę sprawdzić też sam, ale to już niestety będzie możliwe po zakupie.
A może dać sobie spokój. Może obecna rakieta wcale nie jest zła. Gram nią w końcu tylko 7 lat :)
I nie mam pojęcia ile jest prawdy w tym że z czasem tracą swoje początkowe parametry. Może jak ktoś tłucze non-stop tak jak trenerzy czy zawodnicy to tak, ale czy w przypadku grajka amatora ma to jakieś znaczenie ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Co po Szarapowej ?

Ja swoim Babolatem tłukłem 15 lat zanim stwierdziłem, że coś jest nie tak ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Co po Szarapowej ?

TomPL pisze: 27 maja 2020, 13:25 Ja swoim Babolatem tłukłem 15 lat zanim stwierdziłem, że coś jest nie tak ;)
Po prostu wreszcie trafiłeś na kogoś, kto swoją świetną grą zdemolował Twoje doskonałe samopoczucie, a szukając winnych, wyżyłeś się na rakiecie rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co po Szarapowej ?

Wiesz co htb, normalnie bym powiedział, że jeśli rakieta nie jest przesadnie zgrana, to i 15-letnią da się spoko grać na naszym poziomie. Sam mam Pro Staffy 85 z początku lat 90-tych i grając nimi (co prawda pewnie raz do roku...) nie czuję żeby się nie nadawały ze względu na wiek.

Ale Ty piszesz, że chciałbyś więcej kontroli. No i że bierzesz lekcje więc nadal zakładasz, że się możesz rozwijać. A tu swingweight jak u pensjonariuszki i rama, która znana jest z poweru a nie z kontroli. Więc wydaje mi się, że jest w tym przypadku pole do zmiany sprzętu.

Jako krok pośredni mógłbyś pobawić się w dociążenie główki Twojego Instincta.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po Szarapowej ?

Artlight pisze:Ale Ty piszesz, że chciałbyś więcej kontroli. No i że bierzesz lekcje więc nadal zakładasz, że się możesz rozwijać.
Wiesz to że biorę lekcje o niczym nie świadczy. Wiesz przecież że mamy tu kolegę który też brał lekcje i sam wiesz jaka była z tego korzyść. Dla trenera na pewno bardzo duża rotfl No i nie masz pewności że ja nie z tego samego rzutu :)
Artlight pisze:A tu swingweight jak u pensjonariuszki i rama, która znana jest z poweru a nie z kontroli. Więc wydaje mi się, że jest w tym przypadku pole do zmiany sprzętu.
No taka mi się trafiła co poradzisz :) Najlepsze jest to że kupiłem ją po Prestige'u S, którym grało mi się bardzo fajnie :) Pole a zwłaszcza powód do zmiany czy dokupienia kolejnej zawsze jest a jak nie ma to nie problem go znaleźć :)
Artlight pisze:Jako krok pośredni mógłbyś pobawić się w dociążenie główki Twojego Instincta.
Przerabiałem to. Z tego co pamiętam to dodawałem po 3 gramy na 3 i 9. Dodawałem też na mostku. Ale nie pytaj mnie jaki był efekt bo nie pamiętam :) Na pewno nie było źle, ale chyba moja gra nie wyskoczyła po tych zmianach na wyższy poziom, więc odkleiłem rotfl Najdłuższa modyfikacja to z tego co pamiętam do chyba 6 gram pod kapslem. Z tym grałem bardzo długo. W zasadzie chyba przez większość czasu posiadania tej rakiety. A nie uwierzysz czemu zrezygnowałem :) Musiałem dołożyć masy do rakiety syna a nie miałem nic akurat pod ręką rotfl
Hmm, ale zaraz sprawdzę czy mam jeszcze ołów i może dzisiaj przetestuję, np. +3 na 12. Takiego eksperymentu chyba nie robiłem.
Obrazek
_____

Wróć do „Rakiety”