KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Witam,
może ktoś podzieli się swoją opinią i pomoże w doborze rakiety do gry przy jednoręcznym backhandzie.
Obecnie gram Wilsonem Pro Staff 97l, ale o tyle dobrze się gra backhand, to niestety pozostałe uderzenia (forehand, serwis) nie do końca są zadowalające.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Popracuj nad techniką to uderzenia będą zadowalające. Rakieta sama nie gra. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

A miałem nadzieję, że to wina rakiety. :D
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

rafbat pisze:Popracuj nad techniką to uderzenia będą zadowalające. Rakieta sama nie gra. :)
:::gd:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

rafbat pisze:Popracuj nad techniką to uderzenia będą zadowalające. Rakieta sama nie gra. :)
:::gd::: :::gd::: :::gd:::
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

rafbat pisze:Popracuj nad techniką to uderzenia będą zadowalające. Rakieta sama nie gra. :)
Super. To po co jest ten wątek?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

KISIEL pisze:
rafbat pisze:Popracuj nad techniką to uderzenia będą zadowalające. Rakieta sama nie gra. :)
Super. To po co jest ten wątek?
:::gd:::
Powiem Ci, że zdałeś ciężkie bo bardzo precyzyjne pytanie i nie sądzę, aby ktoś był w stanie Ci pomóc. Może poszukaj testerów w sklepach?
Prezes fanklubu Staśka :D
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Może faktycznie tak najlepiej.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Spróbuj tej metody, nawet najlepsze recenzje i porady nie zastąpią testów. Moim zdaniem najłatwiej doradza się osobom początkującym (btw. o Twojej grze nie wiemy nic poza 1HBH), bo możemy je nakierować na właściwe tory. Jak ktoś już ma swoje widzimisię (zwane też preferencjami ;) ) to jest doradzenie właściwej rakiety jest dużo trudniejsze.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Ja to bym w tenisa … grał. ;)
Ale w sumie jak ktoś lubi to i rakiety oglądać może. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Wszystko racja, ale tak ogólnie chodzi mi np. o wybaczanie błędów, najlepsza moc przy zachowaniu kontroli itp. PS 97l naprawdę fajnie gra się 1HBH, ale wydaje się najtrudniejsza z tych trzech. Chociaż nie gram zbyt rotacyjnie. Nie grałem też dwoma pozostałymi.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

KISIEL pisze:Wszystko racja, ale tak ogólnie chodzi mi np. o wybaczanie błędów, najlepsza moc przy zachowaniu kontroli itp. PS 97l naprawdę fajnie gra się 1HBH, ale wydaje się najtrudniejsza z tych trzech. Chociaż nie gram zbyt rotacyjnie. Nie grałem też dwoma pozostałymi.
Ja bym poszedł za radą Wyczesa. Popróbuj i niech zdecydują odczucia.

A i tak kluczem do gry jest ustawienie (razem z jego doborem - otwarte - zamknięte), praca i wyjście z nóg, chwytanie prawidłowego dystansu do piłki, dobry punkt uderzenia, przygotowanie i wyprowadzenie zamachu, płynność uderzenia, porządny follow through, i miliony innych elementów. Rakieta ma Ci nie przeszkadzać, ew. pomagać i tyle...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

KISIEL pisze:Wszystko racja, ale tak ogólnie chodzi mi np. o wybaczanie błędów, najlepsza moc przy zachowaniu kontroli itp. PS 97l naprawdę fajnie gra się 1HBH, ale wydaje się najtrudniejsza z tych trzech. Chociaż nie gram zbyt rotacyjnie. Nie grałem też dwoma pozostałymi.
Koledzy z forum dobrze Ci radzą. Najlepiej pograć przez jakiś czas różnymi ramami i wybrać taką, która najlepiej Tobie będzie pasowała. Napisałeś mało o sobie, czy długo grasz, na jakim poziomie, czym grałeś wcześniej. Nie wiem, czy ma dla Ciebie istotne znaczenie balans rakiety, czy jest wyważona na rączkę, zrównoważona, czy na główkę. Ja przez większą część tego roku grałem PS 97L (balans 325) świadomie szukając większej mocy w uderzeniach z głębi kortu po latach grania ciężkimi rakietami wyważonymi na rączkę (balans 310 lub 305, jak PS 97 Autograph). Akurat w moim przypadku eksperyment kompletnie się nie powiódł. Strasznie męczyłem się z PS 97L tracąc wiele moich atutów zwłaszcza w deblu. Od sierpnia br. znalazłem idealną dla mnie ramę - Wilson Clash 100. Jak jesteś zainteresowany moimi wrażeniami z gry Clashem 100, a także PS 97 L, to szeroko o tym pisałem w wątku Wilson 2018/2019 na naszym forum (nawet machnąłem w tym wątku krótki post przed chwilą).
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Wilosn Pro Staff 97l, Wilson Blade 98l czy Babolat Pure Strike 98

Ok, dzięki za komentarz. :)

Wróć do „Rakiety”