bocian_00
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2018, 19:05

Pomoc w określeniu parametrów rakiety

Witajcie,
chciałbym uzyskać od Was pomoc w szukaniu rakiety dopasowanej do mojej gry.
Wg zasad panujących na forum:
1.Gram ok 10 lat - rekreacyjnie, na początku 2x w tygodniu w sezonie letnim, od 3 lat również w sezonie zimowym (debel) średnio raz na tydzień. Nie brałem lekcji u trenera, uczył mnie ojciec. Trudno jest się samem oceniać, ale wydaje mi się, że NTRP to 4.0 z przebłyskami.
2. FH-uchwyt wschodni BH- oburęczny. Serwis - lekki, rotowany, zazwyczaj trafiam w obszar, który chcę. Gdy staram się serwować mocno po grze boli mnie bark - zapewne od zbytniego napinania się na mocny strzał, co jak wiadomo tylko przeszkadza. Gram z głębi -bardziej płasko niż topspinowo
3. Allrounder
4. Preferowana waga rakiety to ok 290 g z lekkim balansem na rączkę (wiem, że mało takich)
5. Gram PRINCEM Textreme Tour 100P z aktualnie wciągniętym HEADEM HAWKIEM 1.20 na 22kg rakieta jest przyjemna w graniu, precyzyjna, ale 70% mojego grania to deble. Jestem szczupłą osobą, 173 cm wzrostu i czuję ciężar tej rakiety szczególnie w dynamicznych akcjach pod siatką, gdzie głowa wie, że ręka zdąży odebrać piłkę, ale rakieta jest spóźniona przez swój ciężar. Nie jest też za sztywna więc nie ma dobrego "odejścia" piłki ze strun, wydaje mi się, że wymaga dużego zamachu.
6. Chciałbym rakietę, która będzie uzupełniała moje braki, tj.:
-większy topspin. Obecną rakietą muszę mocno zakręcić żeby uzyskać rotację, a że nie zawsze się chce to piłki często lądują 1m w oucie.
-większa moc ze średniego zamachu- teraz muszę wkładać dużo siły aby uderzyć mocno co mnie szybko męczy
-lżejsza waga przy zachowaniu dynamiki piłki - wykonując wolej z bekhendu czuję ciężar swojej rakiety i żeby wykonać ruch do przodu podświadomie cofam rakietę, żeby wprowadzić ją zamachem do przodu - czego przy woleju nie wolno robić
7. Wydaje mi się, że mój prince jest rakietą mającą wspierać rozwój, dlatego chciałbym coś dopasowanego.
8. Na razie pomijamy ten pkt.

Wg zebranych danych idealne parametry dla mnie to:
waga: 290g
układ strun:16x19
sztywność: bliżej 70RA
grubość ramy: coś ok 24
balans 32
główka 98-100

Najbardziej lubię grać deble więc głównie zależy mi na mocy, której ze względu na średnią technikę i warunki fizyczne nie jestem w stanie wygenerować, albo przychodzi mi to z dużym trudem oraz na w miarę precyzyjnym woleju. Wiem, że waga 290 i wyważenie na rączkę, a do tego rozmiar 98 nie sprzyjają mocy, ale może są rakiety, które jakimś cudem to czynią. :)

Wróć do „Rakiety”