Aleksandra96
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2017, 23:16

Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Cześć! :) Zaczęłam niedawno moją przygodę z tenisem i myślę że nastał czas na zakup własnej rakiety. Jak już wspomniałam, jestem początkująca, gram od 2 miesięcy, więc moje umiejętności są bardzo małe. Mam 21 lat, 160 cm wzrostu i jestem drobnej budowy. Gram rekreacyjnie, potrzebuję sprzętu, który pozwoli mi doskonalić umiejętności i posłuży przez dłuższy czas.
Znajomy polecił mi tę rakietę: http://tenis.shop.pl/produkt/17815/Raki ... ml?ref=g16
Czy to dobry wybór? Może polecicie coś innego?
Dodam, że mój budżet to około 300 zł.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Nie jestem jakimś znawcą sprzętu, ale wydaje mi się, że krzywdy sobie taką rakietą nie zrobisz, a i nie stanie się szybko za łatwa, więc chyba możesz brać, choć ja osobiście polecałbym Ci wybrać coś z tej strony. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Rakietę jaką wskazałaś można spokojnie zaakceptować jako pierwszy sprzęt do nauki.
To taka dygresja :P, bo ja w sumie wszedłem tu tylko by sprawdzić czy Gary się nie obija i czy spełnił swój szowinistyczny obowiązek. ;)
Gdyby nie, to "upomnienie". :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Vivid pisze:Rakietę jaką wskazałaś można spokojnie zaakceptować jako pierwszy sprzęt do nauki.
Z tym, że hasło "klejony grafit" daje do myślenia... :wink:

Autorce zaleciłbym w pierwszej kolejności zorientowanie się w rozmiarze rączki jaką rakieta ma mieć.
Obstawiam, że będzie to 1-nka lub 2-jka ale trzeba się upewnić żeby nie było potem problemu.
Do 300zł dla początkującej nie znalazłem niczego lepszego, pod kątem wykonania/materiału, niż to:
https://strefatenisa.com.pl/rakieta-ten ... 13644.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Aleksandra96 pisze:Znajomy polecił mi tę rakietę: http://tenis.shop.pl/produkt/17815/Raki ... ml?ref=g16
Czy to dobry wybór?
Specjalistką nie jestem, ale przynajmniej miałam ją w rękach przez jakiś czas i mi się nią raczej dobrze grało. ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Rakietę jaką wskazałaś można spokojnie zaakceptować jako pierwszy sprzęt do nauki.
Z tym, że hasło "klejony grafit" daje do myślenia... :wink:
Mnie też dało do myślenia, ale uznałem, że jak jest to coś badziewnego, to pewnie przyjdziesz i napiszesz. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Aleksandra96
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2017, 23:16

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Rakieta polecona przez kolegę El Diablo z naciągiem wyjdzie około 2 razy drożej niż ta, o której pisałam na początku. Nadal mieści się ona w moim budżecie, ale zastanawiam się czy warto wydać więcej. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

El Diablo napisał jasno - ta rakieta będzie jednym z najlepszych wyborów, mieszczących się w podanym przez Ciebie budżecie. To trochę tak, jakby porównywać malucha z średniej klasy samochodem prosto z salonu. Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. :)

Jeżeli faktycznie masz budżet 300zł, bierz w ciemno ramę zaproponowaną przez ED.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

Aleksandra96 pisze:Rakieta polecona przez kolegę El Diablo z naciągiem wyjdzie około 2 razy drożej niż ta, o której pisałam na początku.
Wiesz, napisałaś budżet około 300zł. Ja to potraktowałem jako "do 300zł". Działam z tym co mam napisane, a nie to co jest w domyśle. ;-P

Wersja długa...
SPOILER:
Wersja, krótka z wizualizacją - rafbat®. :D
SPOILER:

Czy warto zależeć będzie od Twojego związania się z tym sportem.
Przypomnę tylko o konieczności weryfikacji wielkości rączki.
Poza tym przy zamówieniu, czy to internetowym czy w sklepie, sugerowałbym o poproszenie o egzemplarz ze środkiem ciężkości najbardziej w kierunku rączki. Czyli jak docelowo rama ma mieć 340mm to im bliżej 330mm tym lepiej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór rakiety dla początkującej dziewczyny

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Rakietę jaką wskazałaś można spokojnie zaakceptować jako pierwszy sprzęt do nauki.
Z tym, że hasło "klejony grafit" daje do myślenia... :wink:
...
Do 300zł dla początkującej nie znalazłem niczego lepszego, pod kątem wykonania/materiału, niż to:
https://strefatenisa.com.pl/rakieta-ten ... 13644.html
Prawda jest taka, że wystarczy byle tanio "byle" grafitowe, tak na start. Tylko problem jest właśnie w tym żeby było byle grafitowe, a nie "byle" grafitowe. ;) A o weryfikację kompozytu z jakiego faktycznie wykonano ramę budżetową dość trudno ...
Dlatego to co polecił ED jest bezpiecznym i w sumie całkiem optymalnym wyborem.
Każdy inaczej podchodzi do tematu założonego budżetu. Ja podchodzę i rozumiem to tak, że jak mówię 300zł to nie szukam jak najtaniej tylko jak najlepiej pod warunkiem, że nie powyżej 300zł. Z takim podejściem wybrałbym to co proponuje ED.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”