Tomaszz
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:16

NTRP 2.0 + zamiennik

Witam wszystkich.

Chcę kupić rakietę w cenie do 300 zł.

Wiek 29 lat
Mężczyzna 182 cm, 86 kg
Kondycja: Powyżej przeciętnej ale bez szału. Nieregularne treningi siłowe z masa własnego ciała.
Plany na przyszłość: Częstsze granie ze znajomymi, kilka lekcji z instruktorem.

1. Opisz swoje doświadczenie. Od kiedy trenujesz? Czy uczęszczałeś na lekcje u trenera, jeśli tak to ile ich było? Na koniec spróbuj obiektywnie określić swój ranking NTRP
Rekreacyjne przebijanie z bratem. Nigdy nie miełem lekcji z trenerem. NTRP 2.0

2. Opisz, na ile potrafisz, swoją grę (chwyty do poszczególnych uderzeń, preferowane rotacje, jakim grasz bekhendem - jedno/dwuręcznym).
Chwyt do forhendu - półzachodni, do bekhendu - wschodni. Bekhend jednoręczny. Ogólnie większe problemy mam z forhendem.

3. Opisz swój styl - allrounder (gra na całym korcie np. Mauresmo, Federer), baseliner (gra z linii końcowej np. Nadal, Agassi), serve&volley (jak najszybsze dojście do siatki i kończenie piłek z woleja np. Rafter, Henman, McEnroe).
Gra na całym korcie.

4. Określ jak potrafisz preferowaną wagę rakiety i jej balans (neutralny, przesunięty na główkę, przesunięty na rączkę).
Przy moim doświadczeniu trudno to określić ale raczej neutralny ew. lekko przesunięty na główkę.

5. Napisz czym grałeś(aś) wcześniej, podaj model i jakie masz odczucia w grze nim?
Głównie Head Liquidmetal Speed, czasem Dunlop Tempo 255. Headem dużo lepiej gra się serwisy i woleje, które lubię grać, ale nie wybacza błędów przy grze z głębi kortu. Przy zmianie na Dunlopa mam wrażenie, że jakkolwiek bym nie uderzył to wejdzie. Natomiast Dunlopem ciężko gra mi się wolej i daje mało siły przy serwisie.

6. Opisz czego oczekujesz od rakiety: dużej kontroli, dużej mocy, uśrednionych parametrów, czy siła ma pochodzić z ramy czy z techniki zawodnika, preferujesz ciężkie rakiety czy lekkie?
Staram się stosować wszystkie rodzaje zagrań więc raczej uśrednionych parametrów. Wspomniany Head wydaje mi się ciężki, ale nie wiem czy to kwestia samej wagi czy również wyważenia.

7. Zastanów się, czy rakieta ma wspierać rozwój (lekko trudna), czy umożliwiać osiągnięcie optymalnych efektów na aktualnym poziomie (dopasowana).
Tutaj ciężko stwierdzić bo chciałbym mocniej rozwinąć swoje umiejętności, ale nie wiem czy to będzie możliwe.

Mam jeszcze drugą prośbę. Oprócz nowej rakiety muszę kupić jeszcze drugą, bo złamałem dzisiaj Heada. Najlepiej jakby było coś zbliżonego do Dunlopa z pkt. 5. Ta ma być używana.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: NTRP 2.0 + zamiennik

Przy Twoich parametrach i wieku sugeruję ramę 280+- gramów bez naciągu z wielkością głowy 100 do max 102 cale. 16/19 układ strun. Taką rakietę kupisz używaną np: Babolat Pure Drive, lub nową z logo Decathlon. Ważne żeby była grafitowa. Ja wolałbym nową z Decathlonu za 150-170 pln, a za resztę pieniędzy dodatkowe godziny na korcie. Ale ja to z Krakowa jestem... ;) docelowo i tak kiedyś kupisz coś z wagą około 300 gramów. Gdybyś był dużo starszy lub był kobietą pewnie byłby to Yonex. :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Tomaszz
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 3 maja 2017, 22:16

Re: NTRP 2.0 + zamiennik

A co sądzisz o tym: http://Allegro.pl/rakieta-tenisowa-head ... 80996.html
Co prawda tylko 270 g, ale jestem ektomorfikiem i mam długie i chude ręce przez co bardziej odczuwam ciężar rakiety. Co do ceny to w tym przedziale nie ma ona dla mnie znaczenia. I tak gram na darmowych kortach na Orliku. Do Decathlonu mam negatywny stosunek. Wolę zapłacić więcej nawet jeśli nie wykorzystam potencjału rakiety niż kupić jakieś badziewie. Sa jakieś dobre sklepy internetowe?

Wróć do „Rakiety”