mateusz17
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2017, 17:11

Rakieta dla początkującego gracza

1. Staż tenisowy: Jesteś osobą totalnie początkującą, czy miałeś już kontakt z rakietą? Jeśli prawdziwa jest ta druga możliwość, to podaj model rakiety i opisz na ile potrafisz swoje wrażenia (co się podobało, a co nie).
Dopiero chcę zacząć grać w tenisa
2. Podaj wiek, płeć i warunki fizyczne.
26 lat mężczyzna 179 wzrostu
3. Kondycja fizyczna: jesteś osobą aktywną, uprawiającą jakiś sport, czy też spędzasz czas głównie za biurkiem? Masz jakieś doświadczenie ze sportem z przeszłości? Przebyte urazy?
Kondycja fizyczna normalna, za młodu często chodziło się grac w piłkę nożną,
4. Tenisowe plany na przyszłość: jak widzisz swoją przygodę z tenisem? Rekreacyjne pykanie ze znajomymi, rzadkie i nieregularne, czy może częste treningi z instruktorem, a w przyszłości sparingi, ligi, turnieje?
Początkowo treningi z instruktorem, a następnie rekreacyjne granie ze znajomymi
5. Budżet: jaką kwotę chcesz przeznaczyć na rakietę?
do 170 zł maksymalnie
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla początkującego gracza

Skoro ma być to na początku nauka z instruktorem to zastanawiam się czy od razu kupować rakietę. Może Ci się nie spodoba lub stracisz szybko cierpliwość i zapał. Nie chcę Cię zniechęcać, mówię tylko, że jak chcemy czegoś spróbować to nie ma potrzeby i uzasadnienia by zaraz kupować cały osprzęt. Trener będzie miał sprzęt do udostępnienia, to spokojnie wystarczy. Poza tym poodbijasz jakąś jego rakietą/rakietami, będziesz znał ich parametry i będziesz miał wobec nich jakieś przemyślenia. Wtedy o wiele łatwiej można coś sensownego pod siebie dopasować jeżeli zdecydujesz się na dłuższą "znajomość" z tenisem.

Jak ktoś kompletnie na sucho wchodzi na kort to co mu można powiedzieć, doradzić?
Główka 645-660, balans lekko HH (na główkę), masa ramy około 290g, profil ramy zmienny (lepiej rozszerzający się na główce), profil jakiś 23-25mm, przeplot strun otwarty - 16x19. No i nic z aluminium, jakiś kompozyt grafit-wł. szklane-kevlar itp.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
mateusz17
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2017, 17:11

Re: Rakieta dla początkującego gracza

Tu się z tobą zgodzę. Nie ma sensu bym kupował rakietę jak przykładowo zrezygnuje po pierwszym treningu z instruktorem. Jednak i tak buty do tenisa będę musiał kupić, bo raczej nikt na kort nie wpuści mnie w Adidasach. Bo wątpię, że można wypożyczyć buty na kort.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla początkującego gracza

Buty do tenisa w sumie mają spełniać trzy wymagania - mają być stabilne przy grze, mają się nie ścierać za szybko i mają nie niszczyć kortu (ziemny, trawiasty). Dwa pierwsze aspekty odpadają jeszcze przez długi czas ;), czyli możesz wejść na kort w "zwykłych" adidasach. Jeżeli tylko w miarę miękko się poruszasz, a nie jak słoń :P, to nie powinieneś zryć nawierzchni, za co kortowy/właściciel pozbawiłby Cię jaj. rotfl
Generalnie wszelkie buty do biegania to kortowy killer bo mają ostre kanty. Ale np. buty do piłki ręcznej, koszykówki, nawet do piłki nożnej halowej są OK.
Pamiętaj, że początki to bardzo statyczna obecność na korcie, mało w tym ruchu, a gwałtownego ZERO. :) W takim razie stabilność buta tenisowego jest też niepotrzebna na tym etapie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
mateusz17
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2017, 17:11

Re: Rakieta dla początkującego gracza

Czyli jeśli dobrze rozumiem to zwykle halówki na początek wystarczą?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla początkującego gracza

mateusz17 pisze:Czyli jeśli dobrze rozumiem to zwykle halówki na początek wystarczą?
Tobie raczej tak, ale czy kortowemu? ... :!Vicky!:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego gracza

Mateusz, halówkami raczej nawierzchni krzywdy nie zrobisz, ale jeśli będziesz chciał wygrać i zaczniesz walecznie biegać to będziesz się ślizgał prawie jak na lodzie. ;-)
W takim wypadku kup sobie na początek jakiekolwiek buty z "jodełką" na podeszwie.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta dla początkującego gracza

RoTTeN, On chce się na początku uczyć z trenerem, zobaczyć czy polubi się z tenisem. W takiej sytuacji buty tenisowe to inwestycja zbędna na początek.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”