Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Rakieta dla początkującego

Cześć, przeczytałem kilka tematów o podobnej tematyce, znalazłem nawet magiczną wyszukiwarkę na forum która dobiera rakiety w zależności od podanych parametrów, ale dalej mam problem ze znalezieniem czegoś konkretnego.
Jestem zielony w temacie gry, 23 lata, facet, 180 cm wzrostu, 65kg - zasiedziany szczypior z małą siłą, budżet do 250 zł.
Będę bardzo wdzięczny za naprowadzenia/wskazanie na odpowiedni sprzęt.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego

Spróbuj odpowiedzieć na tyle na ile potrafisz - bez spiny, jak nie wiesz lub nie jesteś pewien to napisz, że nie masz pojęcia - na pytania z tych dwóch tematów:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic.php?f=148&t=616
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 148&t=7136

Resztę wyciągniemy z Ciebie siłą ;) i coś podpowiemy.
Napisz też czy jesteś z W-wy - jeśli tak skupimy się na tym co oferują sklepy na miejscu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Rakieta dla początkującego

Z tego co widzę warunki masz podobne do mnie sprzed paru lat. Kiedy ja szukałem, polecano mi Dunlopa 500 Tour jako dobrą propozycję na początek. Warto się zastanowić nad tym, ale ED na pewno podpowie Ci najlepiej, dlatego nie sugeruj się. :)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Re: Rakieta dla początkującego

El Diablo pisze:Spróbuj odpowiedzieć na tyle na ile potrafisz - bez spiny, jak nie wiesz lub nie jesteś pewien to napisz, że nie masz pojęcia - na pytania z tych dwóch tematów:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic.php?f=148&t=616
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic ... 148&t=7136

Resztę wyciągniemy z Ciebie siłą ;) i coś podpowiemy.
Napisz też czy jesteś z W-wy - jeśli tak skupimy się na tym co oferują sklepy na miejscu.
Czytałem te tematy. Przy tworzeniu posta wzorowałem się na temacie stworzonym przez Vivida, określiłem swój staż, a właściwie jego brak, wiek, płeć, warunki fizyczne, kondycję i budżet. Nie wspomniałem tylko o tym jakie mam oczekiwania - granie dla zabawy ze znajomymi, chciałbym w miarę przebijać po jakimś czasie. Z wyszukiwarki rakiet z poradnika również korzystałem. :)
Mieszkam we Wrocławiu, bywam w Krakowie. Pytam, bo widzę, że niektórzy z was siedzą w temacie sprzętu i może sami mają coś na sprzedaż albo jakieś przyzwoite źródło. Dziękuje za pomoc Kerm. :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego

Wszystko co napisałem poniżej bazuje na założeniu, że chcesz rakietę z tej najwyższej półki, a nie tzw. ekonomiczną wersję.
Szkoda, że szukałeś pół roku temu, kiedy Dunlopy były wyprzedawane. Zasadniczo z kwotą 250zł jesteś blisko pogranicza wyprzedawanych rakiet "premium" i rakiet ekonomicznych w normalnej cenie.

Przejdźmy jednak do konkretów...

Moim zdaniem najlepszym wyborem byłoby coś względnie lżejszego o nie za grubej ani cienkiej ramie...
Powierzchnia główki: 97-100 cali kw.
Waga bez naciągu: 290-305g
Balans bez naciągu: 315-325mm
Swingweight z naciągiem*: 305-320
Długość: 27-27,25 cala
Rama: 22-25mm

Przede wszystkim musisz unikać rakiet z dopiskami przy nazwie 24, 25, 26 (tak oznaczane są juniorki) oraz 27 (tak oznaczane są linie ekonomiczne, które mają wyglądać jak modele z wyższej półki).
Aktualnie nie widzę nic godnego uwagi w sklepach.
Myślę, że tak jak napisałeś warto by popytać czy ktoś nie ma czegoś używanego w dobrym stanie we wspomnianej cenie - uważam, że spokojnie jeśli ktoś ma coś względnie ludzkiego (jak który wyskoczy mi z PS85 to zabiję na miejscu :p) to może tutaj podać model, stan i rozmiar rączki - oceni się czy może się nadać.
Model 500, a wręcz 500 Tour Dunlopa tak jak napisał Kerm byłby dobry.

Do ogólnego okazjonalnego klepania nada się nawet rakieta zawodnicza, co prawda pięknie gra nie będzie wyglądała, a jak jesteś kruchy to możesz się nabawić kontuzji ale od czasu do czasu nie uważam żeby miało Ci się coś stać - to gdybyś znalazł gdzieś jakieś przecenione Radicale, które są zasadniczo lekkimi ramami zawodniczymi, a może raczej były do linii YT IG.

Tymczasowo kończąc wątek, na ten moment nie widzę niczego w sklepach spełniającego kryteria. Jak ktoś coś ma albo znajdziesz jakąś ofertę, która Cię zainteresuje to możesz wrzucić tutaj i ocenimy czy się nadaje.

* - ponieważ dane najczęściej bierzemy z TW.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Możesz też poszukać czegoś używanego ze starszych modeli, wtedy nawet możesz nie wykorzystać całego budżetu.
Ja mam na zbyciu Head Radical Liquidmetal Oversize. 107 cali, 295 g bez naciągu, balans 3 HL. Oddam za 50 PLN + koszt pakowania i wysyłki. Stan jest dobry.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Rakieta dla początkującego

Jakuboto, nie rób z młodego chłopaka "prezesa". rotfl
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego

Potraktujmy opcję zaserwowaną przez Jakuboto jako ostateczność. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Kerm pisze:Jakuboto, nie rób z młodego chłopaka "prezesa". rotfl
Prezes Agassi miałeś na myśli :P?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Rakieta dla początkującego

Albo Nadala. :P
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Nadal w swoim Babolacie ma jeszcze mniej czucia :P. Radical LM OS ma moc i sporo wybacza. Kwestia jak chce grać osoba, jak często i jak technicznie (czy z trenerem) będzie sie rozwijać. Podałem jako alternatywę bo może za pół roku odłoży rakietę do szafy i przestanie grać to warto się zastanowić czy wydanie 250 PLN jest rozsądne. Tak to zawsze można trochę pograć a jak się uzna, że chce się dalej rozwijać i grać więcej to można zmienić sprzęt i będzie mniejszy żal :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Rakieta dla początkującego

Słuchaj ja odkupię od Ciebie tę patelnię. Przetrzymaj mi ją tylko ze 40 lat. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Kerm pisze:Słuchaj ja odkupię od Ciebie tę patelnię. Przetrzymaj mi ją tylko ze 40 lat. :D
Jak uwzglęnisz inflację to mogę trzymać :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Re: Rakieta dla początkującego

Jakuboto pisze:Możesz też poszukać czegoś używanego ze starszych modeli, wtedy nawet możesz nie wykorzystać całego budżetu.
Ja mam na zbyciu Head Radical Liquidmetal Oversize. 107 cali, 295 g bez naciągu, balans 3 HL. Oddam za 50 PLN + koszt pakowania i wysyłki. Stan jest dobry.
Jak nie urwę sobie tym ręki i rakieta nie rozpadnie się po kilku uderzeniach to jestem zainteresowany. Mógłbyś wrzucić zdjęcia, a ktoś napisać czy zdecydowanie się na ofertę Jakuboto jest rozsądne - kwestia trudności i czy ta rakieta nadaje się dla kompletnego nowicjusza?
Dziękuje wszystkim za pomoc. :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego

Zacząłbym od innej kwestii... mianowicie rozmiaru rączki jaki posiada ten egzemplarz.
Obrazek
Dobrze by było Emu, gdybyś odwiedził dowolny sklep tenisowy i na jakimś Headzie (tu optymalnie Radical/Prestige) wymacał czy potrzebujesz rączki w rozmiarze 3 czy 4. W 2-jkę wątpię choć mój znajomy (wzrost 196cm) używał takowej i nie narzekał, a wręcz 3-jki wydawały mu się niekomfortowe - łokcia tenisisty się nie dorobił ale aż tyle się nie nagrał bo mu kolano poszło. :?

Poza tym mogą Cię czekać związane z tą rakietą inne wydatki:
- naciąg;
- owijka bazowa;
- owijki wierzchnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Emu pisze:
Jakuboto pisze:Możesz też poszukać czegoś używanego ze starszych modeli, wtedy nawet możesz nie wykorzystać całego budżetu.
Ja mam na zbyciu Head Radical Liquidmetal Oversize. 107 cali, 295 g bez naciągu, balans 3 HL. Oddam za 50 PLN + koszt pakowania i wysyłki. Stan jest dobry.
Jak nie urwę sobie tym ręki i rakieta nie rozpadnie się po kilku uderzeniach to jestem zainteresowany. Mógłbyś wrzucić zdjęcia, a ktoś napisać czy zdecydowanie się na ofertę Jakuboto jest rozsądne - kwestia trudności i czy ta rakieta nadaje się dla kompletnego nowicjusza?
Dziękuje wszystkim za pomoc. :wink:
Wysłałem prywatną wiadomość :). Rączka jest rozmiar 4.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Re: Rakieta dla początkującego

Wybiorę się do najbliższego sklepu, w którym mają rakiety i sprawdzę to o czym pisałeś Diablo. W tym sklepie mają takie szpadle:
http://www.sklepmartes.pl/711-sporty-te ... on-rakiety - może coś z tych się nada?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta dla początkującego

Emu pisze:Wybiorę się do najbliższego sklepu, w którym mają rakiety i sprawdzę to o czym pisałeś Diablo. W tym sklepie mają takie szpadle:
http://www.sklepmartes.pl/711-sporty-te ... on-rakiety - może coś z tych się nada?
Nie.

BTW świetny opis parametrów:
Zalety i charakterystyka

Opisany powyżej towar jest nowy i wolny od wad.
Cena sprzed promocji może być niższa od ceny pierwotnej
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta dla początkującego

Emu pisze:W tym sklepie mają takie szpadle:
http://www.sklepmartes.pl/711-sporty-te ... on-rakiety - może coś z tych się nada?
Straszna "bieda".
Do gry na pewno nie. Do dopasowania wielkości rączki też nie byłbym pewny - ekonomiczne Heady jakie ja widziałem nie miały palet, a więc mogą mieć inny kształt rączek... generalnie słabo to widzę. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Rakieta dla początkującego

U mnie w klubie wisi Dunlop Aerogel 500 w kolorze żółtym :wink: rączka 4 jeszcze w foli, nowa, kolega sprzedaje, tylko cena, nie jestem na 100 % pewny ale chyba 300 zł.

Wróć do „Rakiety”