Awatar użytkownika
Mousquetaire
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 24 lip 2016, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Zamiennik dla Heada YouTek IG Speed MP 315 18x20

Kłaniam się. Poszukuję drugiej rakiety, która byłyby przynajmniej podobna w specyfikacji do Heada YouTek IG Speed MP 315 18x20 (to jest bodajże model z 2011 roku). Jestem z tej rakiety bardzo zadowolony, pasuje do mojej ofensywnej gry, ale szukam drugiej, która również by mi odpowiadała; ciężko znaleźć teraz ten sam model (już tę, którą mam, kupiłem używaną). Wskazówką przy poszukiwaniach może być fakt, że posiadam innego Heada (YouTek IG Extreme Pro 2.0 16x19): ta z kolei kompletnie mi nie pasuje, mam problem przy zamachach, spóźniam uderzenia, nie jestem w stanie wygenerować dobrej siły, właściwie wygodnie gra się nią tylko na małe pola. Widać mniej "okrągła", węższa główka, zamknięty układ strun oraz cieńsza rama Speed MP przypadły mi do gustu znacznie bardziej, waga jest taka sama.

Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy następca podanego modelu (jeśli dobrze się orientuję to http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... 16302.html) jest wyjściem dla mnie, czy to praktycznie to samo, tylko w nowym malowaniu.

Drugie pytanie dotyczy Heada YouTek IG Radical MP (http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... 4104-.html) - czy hipotetycznie mogłaby mi odpowiadać? Jest zamknięty układ strun, ale z kolei waga wynosi 295 gramów (gram od jakiegoś czasu 315) oraz mniejsza główka. Mój trener stwierdził kiedyś, że pasowałaby mi, dlatego też pytanie kieruję do Forumowiczów lepiej ode mnie obeznanych ze specyfikacją.

Trzecie pytanie: czy może są jakieś inne propozycje? Nie upieram się na Heada.

Trochę o mojej grze:
Mam 20 lat, 190 cm wzrostu. Gram od czterech pełnych sezonów (z jedną półroczną przerwą na wyleczenie kontuzji), z reguły to były dwa treningi tygodniowo, dochodziły też letnie intensywne obozy tenisowe. Wg wytycznych na forum, moje NTRP wynosiłoby trochę poniżej 4, jak sądzę.
Gra płaska, ofensywna, chwyty z obu stron wschodnie, sporadycznie półzachodnie. Jednoręczny bekhend, który jest moim lepszym zagraniem, bardziej regularnym, granym na przemian slajsem i topspinem. Jestem raczej allrounderem, zawsze przy krótszej piłce pędzę do siatki, czasem stosuję i akcje serwis-wolej. Z głębi kortu lubię "strzelać" i kombinować z rotacjami (wsteczna, czasem i trochę bocznej), regularne przebijanie na pewno nie jest moją mocną stroną. Mocny, ale momentami nieregularny serwis.
Preferowana waga rakiety: cóż, gram obecnie 315 g, ale mam doświadczenia i z lżejszymi. Poza opisanymi powyżej pokrótce rakietami, grałem jeszcze Babolatem Pure Drive GT (pozytywne odczucia, przyjemna gra, ale też bez fajerwerków).

Jeśli nie podałem jakiejś informacji, jestem otwarty na dalsze pytania. Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2016, 12:00 przez Mousquetaire, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek YouTek IG Speed MP
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Zamiennik dla Heada YouTek IG Speed MP 315 18x20

U mnie było na odwrót. Gram Wilsonem Blade 16/19, 304 gram i poszukiwałem zamiennika, czegoś lżejszego i jedyną rakietą która mi podeszła jest Head Graphene Speed 300gr, 16/19 mimo że minimalnie lżejszy. Idąc tym tropem możesz wypróbować Blada 18/20, 304 gr, rama 21 mm. Natomiast Radical Graphene MP kompletnie mi nie podszedł.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zamiennik dla Heada YouTek IG Speed MP 315 18x20

Obecne Radicale - Graphene i Graphene XT poszły w kierunku tweenerów jakimi są Speed-y i Instinct-y.
Natomiast Radical z serii YT Innegra to jeszcze ostatnia rama pro-entry i dlatego możesz mieć z nią problem.
To nie jest tak komfortowe i proste machadło jak Speed/Instinct. Nie demonizujmy też, ale różnica jest.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mousquetaire
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 24 lip 2016, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiennik dla Heada YouTek IG Speed MP 315 18x20

Niestety, jeśli chodzi o Blade'a, to ze względu na cenę na razie nie mogę się nią zainteresować. Chciałbym jeszcze dopytać o Graphene Speed Pro - czy ktoś miał doświadczenie z tym modelem i mógłby go pokrótce porównać z (poprzednikiem?) YouTek IG Speed MP?
Obrazek YouTek IG Speed MP

Wróć do „Rakiety”