Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Nadchodzi pora na zmianę rakiety. Obecną gram od 10 lat, więc od początku mojej przygody z tenisem. Najpierw podam parametry obecnej rakiety, potem opis mojej gry i warunków fizycznych a na końcu poproszę o poradę co kupić. :)

Head Flexpoint 1 Midplus
Head Size:102 Sq. Inches
Length: 27 Inches
Strung Weight: 9.6 Ounces
Balance: 345mm (head heavy)

Rakieta jest bardzo lekka (z tego co pamiętam 250g) i ma dużą główkę. Wagę należałoby chyba trochę podnieść.

Gram jednoręcznym backhandem, i to zagranie staram się doskonalić raczej w kierunku rotowanego a nie płaskiego i również gram często slicem. Forehand gram dosyć mocno rotowany, uchwyt też mam taki który upoważnia mnie do takiej gry (tak powiedział trener) ... do siatki chodzę rzadko ale chciałbym to zmienić i grać częściej przy siatce. Powiedziałbym że mam raczej defensywny styl gry. :)
180cm wzrostu i 68kg wagi (taki Goffin ;) ).
Z trenerem grałem kilka razy. Technikę myślę, że mam dobrą, lub prawie bardzo dobrą. Staram się od czasu do czasu zagrać z trenerem.
Grywam około 2 razy w tygodnia, planuje udoskonalać swoją gre. Jak fundusze pozwolą to chciałbym korzystać z pomocy trenera.

Co byście polecili mi , gdybym nie miał limitu co do kwoty?

A, zapomniałem o czymś co może być ważne: grałem długo naciągiem Babolat Hurricane, i dopiero kiedy przesiadłem się na HEAD PWR Fusion poczułem ogromny komfort przy uderzeniu i zupełnie inne wrażenia z gry - lepsze.

Nie znam się na sprzęcie i oczekiwałbym porady ludzi, którzy wieloma rakietami grali i znają się na tym. Nie miałem okazji poodbijać różnymi rakietami (zresztą musiałby być identyczny naciąg na każdej z nich żeby mieć porównanie).
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4 , jednoreczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Ja bym doradził mimo wszystko spróbować poodbijać czymś innym (ale nie jednorazowo). 10 lat to dość długo. Twoja obecna rakieta jest bardzo lekka. Warto by porównać czy rzeczywiście będziesz sobie technicznie radził z czymś innym - ja jestem trochę wyższy i niewiele cięższy i gram rakietą 295 g co nie jest czymś bardzo ciężkim.
Masz jakieś problemy z generowaniem mocy uderzeń lub jej nadmiarem? I jak wygląda u Ciebie kontrola piłki? Jesteś z tego zadowolony i jesteś w stanie zagrywać piłki tam gdzie chcesz?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoreczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Z forhandu potrafię grać dokładnie, może nie tak , że potrafię trafić ileś tam razy pod rząd w linie, ale jest chyba dobrze, nadaje kierunek i nie uciekają mi piłki. Dobrze też wychodzą mi głębokie zagrania pod linie.
Z backhandu gorzej, ale to dlatego, że grałem długi czas dwuręcznym i w końcu przestawiłem się na jednoręczny. Po prostu większą przyjemność mi to sprawia, ale tutaj jeszcze trochę pracy przede mną.
Z siłą faktycznie jest problem. Może nawet duży... Tzn. mam problem z nadaniem piłce szybkości.
Grałem kilka razy Dunlopem 5.0 Biomimetic lite (też strasznie lekka) i moje amatorskie odczucia były takie : nie mogłem złapać głębokości uderzeń, raz piłka szła w siatkę a za chwile posyłałem 2 metry w aut. Chyba dlatego, że tak długo grałem jedną rakietą, i teraz masz rację, że musiałbym z 10 godzin pewnie pograć inną, żeby się przyzwyczaić i wtedy porównać. Niestety nie mam takiej możliwości póki co.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 4, jednoreczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

A z jakiego rodzaju piłek masz problem z nadaniem tej szybkości?
Obecną rakietę masz z większą główką, z balansem na główkę i powinna piłka z tego lecieć. Jeśli rzeczywiście nie masz możliwośći przetestować czegoś innego (od trenera czy nawet kolegi?) to najlepiej jak byś kupił coś tańszego używanego, cięższego od obecnej rakiety (280-295g), z główką 98 cali i balansem w okolicach równego. Koszt nie powinien być duży, trochę pograsz a zobaczysz co i jak też i ew. nie będzie dużego żalu, że trzeba zmienić a kupiło się drogą nówkę sztukę. Być może się też okaże, że jeszcze trochę nad techniką trzeba by popracować.
Co do konkretnych modeli ktoś powinien podrzucić propozycje.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoreczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Jestem świadomy, że muszę pracować nad techniką. Co do problemu z szybkością, to szczególnie z wolnych piłek.
Rakietę zmieniam bo uważam, że jest za lekka i stąd być może te problemy z szybkością. A może się mylę, ale tak czy tak już pora na zmianę rakiety.
Takie przetestowanie od kolegi to tak, tylko jaki to ma sens żeby poodbijać inną rakietą z innym naciągiem przez godzinę... No ale postaram się pogram swoją drugą którą posiadam (waży 295, główka 102) tylko że to Head za 120zł , więc nie wiem czy to ma sens.
Jakie w ogóle rakiety są polecane z takich powiedzmy rozwojowych, czyli taka która mi wystarczy na kolejne 10 lat z uwzględnieniem tego, że poprawię swoją grę?
Idąc za twoimi poradami to myślę, że powinna warzyć 280-300 gr , główka 98-102 i balans w okolicach równego.
Dunlop M4.0 - kosztuje niecałe 300zł. Jak przeglądam inne to nie wiem czym się różnią takie za 700 od takich za 400 dlatego potrzebuję porady. :)
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Marketingowy proszek z rogu jednorożca działa maks. 2 lata. Po tym czasie rakiety za ~800zł kupisz na wyprzedażach za 400-500zł. Skoro jedną rakietą grałeś 10lat, to pewnie nie będziesz płakał, że kupujesz model sprzed 2lat za pół ceny :)

Jeśli chodzi o wagę (a nie -- o kupno nowej rakiety), to łatwiej i taniej będzie poeksperymentować z dodawaniem masy do tej rakiety. W sklepach tenisowych masz gotowe taśmy ołowiane do naklejania na ramę, ale zacząć możesz od wędkarskich ciężarków przyklejanych plastrem albo taśmą izolacyjną (łatwo odkleić i przesunąć przelotkę wyżej albo niżej). Choć przy balansie 345 należałoby raczej pójść w stronę silikonu w rączce. Ew. możesz wkładać ołowianą taśmę pod overgripa, zanim dobierzesz pasującą wagę (wydłubywanie silikonu w czasie dopasowywania jest kłopotliwe).
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Pewnie, że mogę kupić starszy model.

Co do zmiany wagi rakiety to myślałem o tym, ale w międzyczasie przeczytałem tutaj na forum (nie pamiętam w którym temacie) informacje o tym, że rakieta z biegiem czasu też zmienia swoje właściwości, i kupując dwie rakiety , a grając tylko jedną, to po dwóch latach czuć różnice... więc co dopiero po 10 latach.
No i druga sprawa, że gram dość często, i być może będę grał jeszcze częściej i nie chciał bym sobie narobić kłopotów z łokciem przez to, że rakieta jest już wytrzaskana trochę.
Jeśli te informacje do których dotarłem to bzdury to wyprowadźcie mnie z błędu i może faktycznie lepiej częściej wymieniać naciąg niż ładować kasę w nową rakietę. I dołożyć tylko trochę wagi do obecnej.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli nie masz dostępu do testerów, to na starej ramie dobierzesz sobie wagę i balans, które ci pasują, a potem kupisz sobie wysyłkowo coś o takich parametrach.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

O ile pamiętam to jesteś z Ostrowa Wlkp. Od 21 lipca będę w Ostrowie 2-3 dni i możemy się umówić na przyjacielskie skrzyżowanie rakiet ;) i niejako przy okazji poodbijałbyś sobie moim Wilsonem Blade 98s. Waży to 298 gr wg. fabryki i miałbyś przynajmniej jakiś kontakt z rakietą z zakresu ok. 300 gr. Oprócz tego będę miał przy sobie Yonexa Vcore Xi Team więc rakietą trochę lżejszą od Blade'a, a cięższą od Twojego Head'a też mógłbyś pomachać.
Jeśli byłbyś zainteresowany to daj znać i się zgadamy już telefonicznie.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Uuu, super propozycja. Bardzo chętnie. Wyślę ci PM.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Niby 250g to śmiechu warte dla dorosłego faceta. Ale z drugiej strony sam grałem Headami TiS2 (chyba 245g) i sobie chwaliłem. Kumpel gra do dziś tego typu ramą i sobie chwali, za diabła nie chce zmienić. Czyli na bazie swoich i jego doświadczeń powiem - można. ;)
Ale też na bazie własnych doświadczeń, ale i zwykłej logiki - z tym przeskokiem na coś koło 300g to bym uważał.
Na początku cięższa rakieta wydaje się super. Rośnie dynamika, stabilność, kontrola. Ale to takie pierwsze wrażenie, a potem są schody ... Mnie zajęło ze 2 miesiące, może 3 pełny powrót do swojej gry po zmianie z TiS2 na cięższą ramę.
Dlatego może nie taka "terapia szokowa", może coś lżejszego, a potem już właściwa męska :P waga.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Dzięki za rady. Myślę, że do swojej obecnej dołożę ze 20 gram i pogram tak do końca roku i wtedy już kupie coś przyzwoitego. Mam nadzieję, że do tego czasu będę już wiedział co kupić. :) Gdybym jednak nie wiedział, to za kilka miesięcy pozwolę sobie odkopać ten temat. :)
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Miałem okazję poodbijać Pro Staffem i grało się dobrze. W ogółe nie czułem wagi, pewnie dlatego, że u mnie balans był na główkę. Co ciekawe łatwiej mi przyspieszyć wolno piłką z tej rakiety niż z Flexpointa, ale to pewnie braki w technice.

Kupiłem Pro Staffa 100L po okazyjnej cenie nowego, i w zastanawiałem się gdy doszedł czy to nie podróbka, bo były pewne niedoskonałości na lakierze i w kilku miejscach ramy. No ale balans się zgadza, waga co do grama też, więc chyba jednak oryginał :D Jeśli tak, to Wilson powinien popracować nad estetyką wykonania, albo ja zwracam zbytnią uwagę na szczegóły. Jeśli ktoś miałby ochotę zweryfikować to tutaj wrzuciłem zdjęcia http://tt.tennis-warehouse.com/index.ph ... t-10502725
Poodbijałem trochę na oryginalnym naciągu Wilson Sensation, który pewnie jest na tej rakiecie od kilku lat...
Kupiłem do niego MSV Focus Hex 1,18 i wciągnę go po niedzieli.

To nowe malowanie Pro Staffów tak mi się spodobało, że nie wiem czy się nie skusze na wersję LS w przyszłym roku. Tyle, że główka o 3" mniejsza.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Kupiłem Pro Staffa 100L po okazyjnej cenie nowego, i w zastanawiałem się gdy doszedł czy to nie podróbka, bo były pewne niedoskonałości na lakierze i w kilku miejscach ramy. No ale balans się zgadza, waga co do grama też
I to ma być argument? rotfl Zwłaszcza waga jest podejrzana.
kszymon pisze:To nowe malowanie Pro Staffów tak mi się spodobało, że nie wiem czy się nie skusze na wersję LS w przyszłym roku. Tyle, że główka o 3" mniejsza.
No niewątpliwie jest ładne, też się chwilę zastanawiałem, ale uznałem, że jednak nie. Tymi 3 calami się nie przejmuj. Mało kto to wyczuje. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

No nie wiem, ja się na rakietach nie znam. Wydawało mi się, że skoro waży tyle ile powinien, to jest to raczej na plus niż na minus. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Mam trochę inne podejście do podróbek, czyli takie praktyczne. ;)
Oczywiście nie pochwalam procederu kradzieży czyjejś pracy.
Niemniej punkt widzenia wynika z punktu siedzenia. A więc patrzę z punktu widzenia klienta.
Nikt nie lubi być nabijany w butelkę, ale ostatecznie rakietę to się kupuje do grania a nie dla znaczka, nie?
W takim razie w ostatecznym rozrachunku, gdybym trafił na podróbkę, to dałbym jej szansę.
Gdyby mi się nią super grało to w życiu bym jej nie oddał. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: NTRP 4, jednoręczny backhand, zmiana rakiety po 10 latach...

Coś w tym jest. Czytałem wczoraj, że podróbki (chyba) Blade'a któregoś grały lepiej od oryginału. :D

Wróć do „Rakiety”