dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

dariuszek75 szuka rakiety...

Z racji tego, iż w dziale "co wybrać" nuda jak pieron, postanowiłem troszkę ruszyć kolegów do roboty,jak to zrobiliście kilka lat temu. Wtedy - głównie Yogi - namówił mnie na Volkla PB8 i ta przygoda trwała prawie do dziś... Dlaczego szukam zmiany? Szczerze, top pożyczyłem teściowi mojego PB8 na kilka gier z kolegami i.... już nie mam rakiety :wink:. Nie ukrywam, że i tak szukałem ramy bardziej wymagającej pod mój styl gry. Z biegiem czasu zaczęła mi przeszkadzać zbyt duża moc Volkla. Przypomnę tylko - 295gr(goła), dołożona owijka skórzana, rama 22-24, SW około 320, sztywność 69.
Czas na przylepiec :
1. Jeśli liczyć lata regularnej gry to wyjdzie, iż bawię się od roku 2010. Były przerwy półroczne z uwagi na kontuzję i małą chorobę. Nigdy nie uczęszczałem na lekcje, choć nie ukrywam, że kilka wskazówek od znajomego kolegi-trenera bardzo mi pomogło...
2. Swoją grę opieram na regularności. Moje ulubione uderzenie to oburęczny BH i slajs, którego zwłaszcza w turniejach stanowczo nadużywam. Kiedyś dużo lepiej grałem FH, niestety od jakiegoś czasu mam tu zapaść :?. Nie mam kończącego uderzenia ale potrafię zagrać fajnie kątowo lub skończyć wymianę niezłym skrótem. Do siatki chodzę tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja na korcie.
3. Baseliner.
4. Szukam rakiety w przedziale wagowym 290-300 bez naciągu, z balansem na rączkę i co ważne z SW nie większym niż 320.
5. Völkl Power Bridge 8(295), dołożona owijka skórzana Volkla (dzięki Golp!), całkowita waga ok.327gr i balans 32. Grało mi się kilka lat naprawdę dobrze, mimo usilnego szukania innej ramy wciąż wracałam do kochanego Volkla :wink:. Co mi przeszkadzało? To w głównej mierze za duża moc, chciałem większej kontroli i zwłaszcza w lecie, podczas gry na mączce wyrzucałem FH. Wiem, iż to wina mojej techniki ale...
6. Szukam podobnej parametrowo rakiety z większą kontrolą i mniejszą(odrobinę) mocą własną.
7. Mimo moich 41 lat chciałbym coś co wspierałoby mój rozwój.
8. Nie ukrywam, iż szukam czegoś po promocjach ale jeśli trzeba zapłacę.

Dodam jeszcze czym grałem i nad czym się zastanawiam, może to pomoże kolegom pomóc mi :wink:.
Völkl Organix Super G 8(nie zabij mnie Ppiter!) - rakieta podobna w grze jak poprzednia, gorzej tu ze slajsem i wypłaszczeniem gry. Na pewno lepiej gra się nadgarstkiem i kończy krótkie piłki. Ale to nie jest to...
Yonex AI 100 - w zasadzie ma wszystko czego mi potrzeba, co mi przeszkadza to wysoki SW(327), ciężko wyciąga się trudne piłki i gra w obronie... Nie ukrywam, iż szukałem tej wersji z mniejszym SW, niestety nadaremnie :( szczęściarz Golp!)
Babolat Pure Drive 2015 - nie wiem, czy to wina rakiety, czy mojej głowy, ale ciągle siedziała mi przed oczami sztywność tej rakiety i chyba sam przypisywałem jej każde bóle nadgarstka lub łokcia... Nie umiałem uwolnić się od myśli, że na dłuższą metę doprowadzi mnie do przerwy od tenisa. Choć podobno wersja 2015 jest w miarę komfortowa w porównaniu do poprzednich...
Babolat Pure Control GT(295) - fajna miękka rama z bardzo dobrą kontrolą, co nie podpasowało? Przeplot 16x20, a ja lubię się czasami poopierdalać i dokręcić samym nadgarstkiem. Tu było ciężko... Może to wina naciągu, miałem Volkla Cyclona 1.30 chyba...
Babolat Pure Strike(290) - hmm sceptycznie podchodziłem to gry a tu zaskoczenie. Jak na swoją wagę w miarę stabilna, wciągnięty na 26kg Cyclon 1.25 spowodował, iż była tu naprawdę niezła kontrola. Niski SW pomagał to czułem, a co na minus - to przede wszystkim (tylko się nie śmiać Ci co grali) gra topspinem. Wiem, wiem to pewnie moja kulawa technika, ale rakieta pasuje mi głównie do gry na piłkę wznoszącą. Ogólnie, blisko, blisko ale to nie to!
Prince Textreme 100T - rewelacyjnie grało mi się oburęczny BH, fajne czucie, dobra kontrola, małą moc. Nigdy żadną rakietą nie grałem tak fajnie ciasnych krosów zarówno z BH jak i FH. Minusy - ciężko grało się w defensywie, grając przeciwko mocno uderzającym zazwyczaj nie potrafiłem porządnie skontrować. Grałem za krótko, w pół kortu... Wiem, iż to rama z małą mocą własną a dodatkowo testowałem ją w zimie na hali (dość szybka nawierzchnia). Z minusów to jeszcze ciężko grało mi się nią slajsa, ale to już można przeboleć. Nie ukrywam, iż myślałem o kupnie Textrema 100T właśnie na sezon letni, gdzie mączka rządzi i jest więcej czasu na uderzenie.
Prince Textreme Warrior 100 - teoretycznie numer 1 jeśli chodzi i moje testy. Zwłaszcza w sezonie zimowym - twarda, szybka nawierzchnia lub sztuczna trawa z piaskiem kwarcowym. Schody zaczęły się jak wszedłem na mączkę. Warrior to jednak nie Textreme 100T i tu czuć większą moc. Wyższa piłka na clay, wiaterek itp. i wyrzucałem FH. Nie ukrywam, że byłem już zdecydowany ale... postanowiłem ruszyć forum :wink:.
Po głowie chodzi mi jeszcze test nowego Wilsona Burna FST 99S i Head Radical XT MP, choć tu ciężko o tester.
Ja wiem, iż rakieta nie gra, a mi głównie by się przydał trener ale... liczę na Wasze podpowiedzi, uwagi itp.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Darku, ja mimo wszystko zaproponuję Tobie sprawdzonego Völkl'a PB8 odpowiednio wciągniętego jakimś dobrym poliestrem mocno nastawionym na kontrolę (np. Solinco Tour Bite albo Isospeed Black Fire). Jeśli ta rama Tobie pasuje i dobrze leży to nie ma co kombinować, bo można przekombinować. Kontrolę można łatwo podciągnąć, a dynamikę rakietki można zaskakująco ograniczyć odpowiednio dobranym naciągiem, jeśli to nie pomoże to wtedy można pomyśleć o zmianie sprzętu. No chyba, że już próbowałeś takich rozwiązań i nie wypaliło.

A tak swoją drogą to sam jestem mocno ciekawy co polecą Tobie inni forumowicze.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Nowy V-Sense 8 300g wygląda sensownie ale musiałbyś jeszcze poczekać.
Wydaje mi się, że dla nas optymalny byłby Super G V1 300/295. :)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Ja w pierwszym momencie pomyślałem o Pacific X Force 2 - 295g... ale jak napisałeś, że przeplot 16x20 odpada, to raczej kiepsko. Może Head Speed? Główka 100cali przeplot 16x19 SW też raczej niezbyt wysoki, na pewno trochę wspomaga w grze.
Jeszcze może z serii Head Instinct ?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Basic pisze: Może Head Speed? Główka 100cali przeplot 16x19 SW też raczej niezbyt wysoki, na pewno trochę wspomaga w grze.
Właśnie też Speeda chciałem zaproponować, katuję go od kilku miesięcy ( z kilkugodzinnymi przerwami na testy czegoś co mi akurat wpadnie w ręce ) i jestem w sumie zadowolony. Świetny w ataku, w obronie też daje radę, nie lubię go tylko wtedy jak przegram :] . Wiem jak Darek gra i myślę, że to mogłoby być to.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

scudetto pisze:Właśnie też Speeda chciałem zaproponować, katuję go od kilku miesięcy...
Szybciej zmieniasz packi niż Angole tracą bramki. :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Basic pisze:
scudetto pisze:Właśnie też Speeda chciałem zaproponować, katuję go od kilku miesięcy...
Szybciej zmieniasz packi niż Angole tracą bramki :D
Nie moja wina, że tyle ich jest rotfl. Znaczy się pacek, nie Angoli :D.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: dariuszek75 szuka rakiety...

Spróbuj złapać tester Völkl V-Sense 9.

Weekend to i siły na małe rozwinięcie:
- 16x18 lub 16x19, to są przeploty, które wchodzą w grę, ew. 16x17 do przetestowania w 9-tce, o czym później;
- swingweight <320, a z tego co mi się przez oczy przewinęło to preferencje idą wręcz w w okolice 310-315... jest tu jednak ten problem, że to moment bezwładności w połączeniu z techniką i szybkością łapki przekłada się na dynamikę - ramą z sw poniżej <300 możesz machać szybciej niż obraca się śmigiełko Thunderscreech'a, a i tak piłka może być anemiczna... te deficyty trzeba zaadresować innymi parametrami ramy i tu między innymi 16x17 może pomóc;
- rama, myślę, że rozsądne minimum to 22mm choć upieram się iż profil będzie przede wszystkim przekładał się bardziej na zachowanie rakiety i odkształcenia w trakcie uderzenia, a sama dynamika w ramie np. 22mm, a 22-24mm nie będzie dramatycznie różna zakładając podobne kształtowanie się sztywności w poszczególnych partiach, oczywiście przy lokalnym maksimum w postaci 24mm sztywność powinna być większa niż w analogicznej ramie 22mm.

Co do wymienionych rakiet, wg mnie na starcie odpada Burn FST 99S - nie wierzę żeby zadowolił Cię przeplot 18x17.
Wymieniony Radical wart sprawdzenia, TW testowało egzemplarz, który miał moment bezwładności w okolicach 315 jednostek, a nie podanych 320 na stronie sklepu.

Podałem VS9 bo, gdyż, ponieważ uważam, że przeplot 16x17 zrekompensuje nieco cieńszą ramę, a sztywność jest w przyzwoitych rejonach biorąc pod uwagę iż nie ma być za miękko. Co więcej przeplot 16x17 w układzie Volklowskiego PCP może zaoferować rotację, która jest dla Ciebie istotna bez dramatycznego spadku kontroli przy "płaskaczach".
Plusem jest to, że jakiś dostęp do testerów Volkla masz... więc nic nie ryzykujesz.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rakiety”